Horváth (Belomoev) – Dolinar, Mingazov, Reiter, Dobmayer, Kóger, Farkas, Nochta, Molnár, Krasnican, Lundin, Ambrus Cs., Dudkin, Fekete, Keceli-Mészáros, Mayer, Alapi, Csiszer, Győrffy, Parragi, Jábor
Krajcovic (Kovács) – Pozsár, Bubnov, Szappanos, Stuchlik, Rybchyk, Lescovs, Bobcek, Szűcs, Németh P., Török, Erdély, Szécsi, Németh Á., Horváth, Pinczés O., Druja, Marosi, Gebei, Lőczi, Tamás
Gólszerzők: Ambrus Cs. (2), Kóger, Lundin
Kiállítások: 2 perc ill. 8 perc
Óvatos tapogatózással kezdődött a két Fejér megyei csapat rangadója, egyik csapat sem ugrott igazán neki a másiknak. Az első lehetőség a DAB előtt adódott, amikor Horváth bárdjáról felfelé pattant a korong, kapusunk nem tudta hol a játékszer, ebből pedig egy lövést tudott megereszteni ellenfelünk közelről. A továbbiakban Győrffy veszélyeztetett még, de Krajcvovic védte a próbálkozást. A 15. percben Kóger előbb a saját kapunk előtt hatástalanított egy újvárosi ziccert, majd a kontrában felérve a második hullámmal kapura lőtt. A kipattanóra nem más, mint a lendületből érkező Kóger csapott le, ezzel megszerezve a vezetést. Az első harmadban főleg a mezőnyjáték volt a jellemző, de a Dunaújvárosnak több kapura lövése volt néggyel, mint nekünk.

Hamar emberelőnybe kerültük a második harmadban, Pozsár ült ki akadályozásért. Ebből a lehetőségből nem született gól, hét perccel később viszont Horváth kapott büntetést játékkésleltetésért. Az előnyt Ambrus Csongor váltotta gólra, jól tört be a jobb oldalon és tette fel a bal felsőbe a korongot. Ellenfelünk kezdett egyre idegesebben játszani, sűrűsödtek a lökdösődések a kapu előtt. A frusztrációt nem sikerült levetniük, mivel éppen egy kakaskodás utáni helyzetből szereztük a harmadik gólt. Az összezörrenés utáni korong bedobásból a DAB hozta el a pakkot, majd ahogy kilőtték máris 3 az 1 ellen találtuk magunkat, ismét Ambrus Csongor volt a befejező. A végén még Parragi kapta meg az első hazai büntetést, de mindössze 11 másodperc maradt belőle a harmadik játékrészre.

A harmadik harmadban is hiába próbálkozott a Dunaújváros, Horváthon ma nem lehetett kifogni. Fiatal kapusunk 30 védéses shutoutot ért el! Az utolsó harmadban túl lőttük az ellenfelet, 16:6 lett a statisztika, arról nem is beszélve, hogy összességében 48:30-ra nyertük ezt a párbajt. A játékrész közepén volt egy emberelőnyünk, de nem sikerült belőle gólt szerezni. Három perccel később Krasnican és Lundin ugrott ki, a szlovák remek ütemben szolgálta ki a svédet és máris négygólos volt az előnyünk. Óriási győzelem ez számunkra, ezzel ugyanis ötpontos előnybe kerültünk a közvetlen rivális ellen és lehetőségünk van bekerülni a mini-playoffba az alapszakasz végén.

Anatoli Bogdanov, vezetőedző: Büszke vagyok a csapatomra, ahogyan ezt a hatvan percet végig nyomták. A kapusunk ismét magas szinten játszott és képesek voltunk gólt lőni, amikor eljött az ideje. Türelmesek voltunk és nem hibáztunk. Párat még lőhettünk volna, de ezzel is elégedett vagyok. A saját kis rájátszásunkban csak a győzelmek számítanak és ma nyertünk. Kell még pár győzelem a statisztikánkba, de az élet megy tovább, nekünk pedig élesnek kell lenni a Csíkszereda ellen ezen a héten.