Tisztes helytállás a Miskolc ellen

• 2017.09.24. 20:43
Bár a Jegesmedvék egyszer sem tudták megszerezni a vezetést a mérkőzés során, a büntetők végül nekik kedveztek és 4-3-ra legyőzték a remekül helytálló Titánokat.

Babic, Wolf, Abonyi, Kedves
Kornakker (Szeles) - Sándor, Vehmanen, Ainsworth, Schoenmakers, Szita - Szabó B., Reiter, Antilla, Kiss, Részegh - Imre, Láday, Balogh, Vizi, Hamvai - Antal, Prácser, Erdei, Péter, Mazzag.
Adorján (Kiss) - Leppanen, Rusk, Galanisz, Magosi, Miskolczi - Rantanen, Láda, Sakaris, Tóth A., Vas - Vojtkó, Gőz, Ritó, Pavuk, Kulmala - Bernáth, Karda, Albert, Köllő, Tóth G.
Gólszerzők: Schoenmakers, Antilla, Hamvai ill. Galanisz (3), Vas
Kiállítások: 14 ill. 20

A játék miskolci támadásokkal indult, már az 1. percben Kornakkernek kellett nagy védéseket bemutatnia. A mérkőzés 2. percében Láday akasztott, így máris előnyben játszhatott a vendég alakulat, ám a fór alatt csak egy veszélyesebb helyzetet tudtak kialakítani a piros-fehér mezesek, Gőz korongja találta el a kapuvasat. Miután kiegészült csapatunk, a Titánok is támadásba lendültek, aminek meg is lett az eredménye, a 6. percben az üresen maradó Derek Schoenmakers talált a bal felsőbe, és ezzel megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1-0). A 13. percben válaszoltak a vendégek, Magosi próbálkozását még hárította Kornakker, de a kipattanóra érkező Galanisz Nikandroszét már nem tudta (1-1). A gólt követő percekben a fehérvári harmadban folyt tovább a játék, egészen a 16. percig, amikor Miskolczi akadályozott, így öt a négy ellen támadhatott csapatunk. Másfél perccel később Rantanent gáncsolásért küldték ki a játékvezetők, így 22 másodpercig öt a három ellen játszhattak a Titánok, ám lehetőségüket nem tudták gólra váltani.

A második játékrész egy hazai kiállítással indult, Ainsworth szabálytalanságáért ítéltek két percet a játékvezetők, ám csapatunk remek emberhátrányos játékának köszönhetően a DVTK nem tudta kihasználni előnyét. Ahogy kiegészültek a Titánok, a Jegesmedvék kerültek emberhátrányba, a hazaiak pedig ezúttal ki is használták lehetőségüket és a 24. percben Schoenmakers kipattanóját Joe Antilla vágta a kapuba (2-1). Két perccel később már a vendég gárda helyezte nyomás alá a fehérvári kaput, Vizi pedig szabálytalansággal állította meg akciójukat. A hátrány alatt Kornakker hatalmas védéseket mutatott be, melyeknek köszönhetően a DVTK nem tudta kihasználni a fórt. Ezt követően elcserélték magukat a Titánok, amiért kétperces büntetést kaptak, és tovább nehezítette helyzetüket Szabó Bence kiállítása, így öt a három ellen játszhattak a miskolciak, de nem tudták kihasználni előnyüket. A 37. percben Pavuk passzolt a kapu előtt üresen maradó Galanisz Nikandrosznak, aki nem hibázott (2-2). Egy perccel később Vojtkó akadályozott, így újabb lehetőség adódott a Titánok előtt, ám ezzel nem tudtak élni a hazaiak.

Remekül kezdte az utolsó játékrészt csapatunk, a 41. percben egy eladott korongot szereztek meg a fehérváriak, ezt a hibát Hamvai Szilárd váltotta gólra (3-2). A 42. percben Szabó Bencét küldte ki a Babic-Wolf bírópáros magasbottal való játékért, a Jegesmedvék pedig ezúttal sem tudták értékesíteni előnyüket. A 49. percben Láda is a büntetőpadra került, a fór alatt pedig csapatunknak több veszélyes próbálkozása is adódott, Adorjánnak először Vizi, majd Antilla lövését kellett hárítania. A következő öt percben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de komolyabb helyzetet egyik fél sem tudott kialakítani, egészen az 57. percig, amikor Galanisz Nikandrosz a kék vonalnál szerzett korongot és a bal felsőbe juttatta azt (3-3).  Erre már nem volt idejük válaszolni a hazaiaknak, így hosszabbítás következett.

A ráadás során mindkét oldalon hatalmas védéseket kellett bemutatniuk a kapusoknak, de kiegyenlített párharcot láthattunk, egészen a 63. percig, amikor Vizit állították ki a játékvezetők testre ütésért, Mikael Tisell pedig kikérte az idejét. Csapatunk remekül kivédekezte a hátrányt, így büntető lövésekre került sor, melynek során csak a hetedik körben született döntés, Vas János lövése után végül a miskolciak örülhettek (3-4).