Tekintélyes előny az első mérkőzésen

• 2023.10.17. 20:34
  • KCS

A FEHA19 igen fiatal, 20 év alatti átlagéletkorú csapattal kiállva is magabiztos játékot mutatott és igazolva a papírformát, meggyőző előnyt épített ki a Magyar Kupa második fordulójának első mérkőzésén a DVTK JJSA ellen. (Címlapképünk archív fotó)

Gebei G., Árkovics G., Gebei B., Varjú-Bartal
Márkus - Hazeldine, Salamon, Balasits, Fekete, Ambrus Cs.; Gyuró, Bogesic, Antonijevic, Nádor, Strazdins; Koszinszkij, Bajkó, Szöllősi, Farkas L., Dézsi B.; Szabó P., Németh Z., Alapi M., Kurián.
Praták (Buda 32') - Kozlenko, Szalay, Őri, Rőczei, Trozsák Á.; Szabóki, Sánta, Pásztor, Mészáros L., Tóth P.; Orosz D., Molnár M., Taczman, Barabás, Bogács; György R., Burján, Oláh T., Hajdu B.
Gólszerzők: Ambrus, Farkas L. (2), Bajkó, Szöllősi Cs., Nádor, Alapi
Kiállítások: 6, ill. 10 perc

Kedden este első felnőtt mérkőzését játszotta a FEHA19-ben Gyuró Dávid, Kurián Soma és Raivis Strazdins, és összességében is igen fiatal, 19,6 év átlagéletkorú "csikócsapatot" nevezett Anatolij Bogdanov. Határozottan, magabiztosan kezdtek a hazaiak, és ez gólokban is megmutatkozott. Előbb Ambrus ért bele remekül egy lövésbe (1-0), majd Farkas L. fordult ügyesen a kapu elé (2-0), és máris két gólos volt az előny. A második harmadban emberelőnyből megszerezte második találatát Farkas L. (3-0), kisvártatva pedig Bajkó lőtt bombagólt (4-0). Nagy kedvvel játszott a FEHA19, jelentős fölényben voltak a játék minden elemében. Szöllősi Csaba szép kapáslövéssel megszerezte első felnőtt korosztályú gólját (5-0), Nádor pedig már kiütésessé tette a különbséget a meccs derekára (6-0). Vas János, a vendégek vezetőedzője kapust is cserélt ekkor. A befejező húsz percben Alapi növelte tovább a FEHA19 előnyét emberfórból (7-0), és futószalagon jöttek a veszélyesebbnél veszélyesebb hazai akciók. Szinte felbillent a pálya, a harmadából is alig tudott kijönni a DVTK JJSA, újabb gól azonban nem esett. A visszavágóra jövő kedden, a Diósgyőr otthonában kerül sor.