Szoros vereség a szlovén bajnok otthonában

• 2018.08.17. 21:41
A Fehérvári Titánok együttese színvonalas mérkőzésen 6-4-es vereséget szenvedett a tapasztalt játékosokból álló Jesenice otthonában.

Bajt, Lesnjak, Markizeti, Miklic
Saunders (Avsenik) - Avsenek, Basic, Brglez, Brun Rauh, Brus, Cimzar, Crnovic, Glavic, Jyrkkiö, Kalan, Korosec, Pem, Rajsar, Rodman, Rose, Sersen, Sodja, Sodja, Stojan, Sturm, Svetina, Tavzelj, Tomazevic, Urukalo
Szeles (Gyenes) - Gogol, Imre, Mazzag, Lewis, Mihály, Reiter, McGurty, Madácsi, Péter, Hamvai, Kiss R., Sándor, Kiss P., Bennett, Vizi, Vas, Erdély, Balogh, Császár, Vincze
Gólszerzők: Urukalo, Sersen, Sodja, Rodman (2), Glavic ill. Bennett (2), Mazzag, Mihály,
Kiállítások: 4 ill. 4 perc

A Fehérvári Titánok kétnapos túrájuk első állomásaként az Alps Hockey League bronzérmese, a Jesenice otthonában léptek jégre. A fiatal együttes energikusabban kezdte az első játékrészt, a harmadik perc végén pedig meg is szerezte a vezetést, Imre passzát Mark Bennett értékesítette (0-1). Nem sokat Kellett várni az egyenlítésre, Urukalo távoli lövése megpattant egy hazai védő ütőjén és Szeles válla mellett a kapuba vágódott (1-1). A játékrész közepén előnybe kerültek a Titánok, a fórban még nem, de a kiegészülés után már megszületett a csapat második találata: Vas kékvonalas lövésébe Mazzag ért bele jó ütemben (1-2). Folytatódott a színvonalas, magas tempójú játék, majd 5 perccel a vége előtt előnyben támadhatott a hazai gárda, ám Szeles a helyén volt és maradt a fehérvári vezetés. Egy ellentámadás után azonban már egyenlíteni tudott a szlovén együttes, ezúttal Sodja passzát Sersen értékesítette (2-2). A harmad hátralévő részére kiegyenlítődött a játék képe, mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, de újabb találat már nem született.

A középső etapot a hazaiak kezdték aktívabban, az első perc végén rögtön Szelesnek Kellett nyújtózkodnia, majd újra a Jesenice került helyzetbe, de a ziccer ezúttal is kimaradt. Az első fehérvári helyzetre a 24. percig Kellett várni, ám Lewis lövését hárította a hazaiak hálóőre. Egy védelmi hibát kihasználva átvették a vezetést a sötétmezesek, egy kapu előtti keresztpassz után Sodja volt eredményes (3-2). A játékrész közepén hátrányba került a vendég gárda, de nem tudta gólra váltani a fórt a hazai alakulat. Szeles-bravúrokkal folytatódott a találkozó a kiegészülés után, aztán egy kontra után már a hazaiak kapuja előtt folyt a játék. A találkozó felénél a Jesenice trénere kapust cserélt, Avseniket pedig gyorsan mattolta is Kiss Dávid együttese, Mark Bennett maradt egyedül a kapu előtt és nem is hibázott (3-3). Alig egy perccel később újra örülhettek a fehérvári fiatalok, Mihály Ákos egyéni akciója után a korong újra a hálóban landolt (3-4). Növelték a tempót Madácsiék, ám többször kinyílt a Titánok védelme, amit végül góllal büntettek a hazaiak, egy kipattanót Rodman juttatott a kapuba (4-4), majd a középkezdés után újra vezetést szereztek a szlovének, egy kettő az egy elleni szituációban újra Rodman talált be (5-4).

Szeles-védéssel indult a záró játékrész, majd a mezőnyjátéké volt a főszerep, mindkét oldalon kisebb helyzetekkel. Mindkét csapat a kontrákra játszott a következező percekben, aztán Hamvai előtt adódott nagy lehetőség, de Avsenik ezúttal hárított. A 46. percben előnybe kerültek Mazzagék, ám hiába járatták jól a korongot a szlovén kapu előtt a vendégek, nem sikerült az egyenlítés. A játékrész közepén megduplázta előnyét a sötétmezes gárda, egy kipattanó után Glavic szerzett találatot (6-4). Hazai mezőnyfölény jellemezte a záró 20 perc közepét, aztán beszorította ellenfelét a Titánok együttese, előbb Vas, majd McGurty előtt adódott nagy lehetőség, de Avsenik védett. Magas tempó é soda-vissza játék jellemezte a harmad második felét, ám nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz Hamvaiék. 3 perccel a dudaszó előtt időt kért Kiss Dávid, majd Szeles is lekorcsolyázott, de már nem született újabb gól.

A Fehérvári Titánok együttese szombaton Klagenfurtban lép jégre, ahol a karintiaiak Alpesi Ligás csapatával méri össze erejét.