Szoros mérkőzésen vereség

• 2018.02.02. 20:33
Az első harmadban mezőnyfölényt alakított ki a Csíkszereda, ami két gólt eredményezett, és hiába volt egyenrangú ellenfél a második és a harmadik játékrészben csapatunk, a hazaiak otthon tudták tartani a pontokat.

GERGELY LEHEL, CSOMORTANI ZSOLT, FEHÉR IMRE, SIKO LEVENTE SZILÁRD
Onodi (Csiszér) - Belov, Papp, Fodor, Taratukhin, Valchar - Brnák, Salló, Fabus, Rokaly Sz., Schastlivyy - Flinta, Gecse, Antal, Bíró, Molnár - Farkas, Györfy, Moldován, Rokaly N., Sándor
Kornakker (Gyenes) - Imre, Vehmanen, Antilla, Ainsworth, Schoenmakers - Reiter, Szabó B., Hamvai, Mazzag, Vizi - Láday, Szaller, Péter B., Részegh, Szita - Kiss P., Sándor, Balogh, Kiss Zs., Varga B.
Gólszerzők: Papp, Brnák, Fabus, Valchar ill. Schoenmakers, Péter B., Reiter
Kiállítások: 12 ill. 28

Mindössze tizenhat másodpercet kellett várni arra, hogy a hazaiak magukhoz ragadják a vezetéstt: Papp Szabolcs távoli bombája után a székely közönség örülhetett. (1-0) A következő helyzet is a vendéglátóké volt, Rokaly tette kapura a korongot, majd fehérvári részről Imre próbálkozott. Farkas lövésénél kellett a mamutját használnia Kornakkernek, majd fogásért Szallert állították ki. Előnyben Valchar lőtt kapuvasat, majd Schastlivyy célzott a fehérvári kapura, de a Titánok védelme jól működött hátrányban, így a Csíkszereda nem tudta növelni a különbséget. Vendég oldalról Schoenmakers előtt kínálkozott lehetőség, de Onodi könnyedén védte a lövést. A játékrész közepénél Szallert küldték újra a büntetőpadra bottal akasztásért, de hátrányos egységeink folyamatosan felszabadítottak, így továbbra is maradt az 1-0. A tizenharmadik percben Ainsworth vezette be a szeredai harmadba a korongot, de csak a kapuvasat sikerült eltalálni. Vizi lökte meg hátulról Györfyt, így újra fórban jöhetett a Sportklub. Fodor gólját még érvénytelennek ítélték a bírók, azonban Tomás Brnák a kék vonalról a fehérvári kapuba lőtte a játékszert. (2-0) Ainsworth újabb próbálkozásai bizonyultak veszélyesnek, majd Hamvai és Vizi tette próbára Onodit, de a szépítés egyikőjüknek sem jött össze. A játékrész végén Antal indult meg szólóban, de nem sikerült túljárnia Kornakker eszén, így kétgólos hátránnyal vonult öltözőbe a Kóger István vezette alakulat.

Az első etap végén Bíró Tamás és Szabó Bence akaszkodott össze miután Bíró akadályozott, így őt 2+2 perccel büntették a játékvezetők, míg a fehérvári védő is két percet kapott, ám a vendégek nem tudták értékesíteni a harmad eleji létszámfölényt. A huszonnegyedik percben Derek Schoenmakers használta ki a hazai gárda hibáját, és csapott le egy korongra, majd a hosszú sarokba lőtte a játékszert. (2-1) Nem kellett sokat várni a csíkszeredaiak válaszára sem, egy kapu előtti keveredésből Peter Fabus került ki győztesen, így ismét kettőre nőtt a Sportklub fölénye (3-1), majd néhány másodperccel később Péter Balázs került helyzetbe, és szerezte meg a fehérvári alakulat második gólját. (3-2) Fabus és Schastlivyy indulhatott meg kettő az egy ellen, azonban az orosz támadóval szemben Kornakker bizonyult jobbnak. Sándort hagyták egyedül a Titánok, akit Láday egy testcsellel tudott megállítani, mielőtt a kapura célozhatott volna. Öt perccel a játékrész vége előtt Antilla, Ainsworth és Imre játszottak össze, de a védő próbálkozását könnyedén védte Onodi. Szabó Bencét állították ki a bottal akasztásért, így újabb szeredai fór következett, amit ezúttal már nem tudtak kihasználni a hazaiak. Valchar ugorhatott ki, ám a fehérvári hálóőr ezúttal is hárítani tudott, így a második harmad végén már csak egy gól volt az SC Csíkszereda előnye.

Másfél perccel a harmadik játékrész kezdete után Reiter Attila cselezte ki a székelyek védelmét, és egyenlített. (3-3) Papp Szabolcs célozta meg a hosszú felsőt, de Kornakker a botos kesztyűvel kitolta a korongot, míg a másik oldalon Hamvai próbálkozását védte Onodi. Radim Valchar egyéni akciója után a negyvenötödik percben újra megszerezte a vezetést a Sportklub, a cseh csatár a fehérvári védelmet megkerülve juttatta a játékszert a kapuba. (4-3) Balogh szabálytalansága miatt ismét hátrányban kellett felállnia Ainsworthéknek, de csapatunk kiválóan védekezett, sőt a csíkszeredai létszámfölény végén Tarathukint bottal akasztásért állították ki, így a Titánok jöhettek emberelőnyben, de ez alkalommal sem sikerült kihasználni a fórt. A harmad közepén Reiter kapott két percet testre ütésért, míg az alsóházi tabella éllovasától Antalt küldték a büntetőpadra akadályozásért, így négy a négy elleni játék következett, azonban Schastlivyy többszöri próbálkozása ellenére sem született gól ebben a felállásban. Antilla, valamint Gecse kiállítása által újra négy a négy ellen játszhattak a csapatok. Komolyabb helyzetet ezúttal a Titánok tudtak kialakítani: Ainsworth és Schoenmakers próbálkozása után kellett mentenie Onodinak, így újabb találat ekkor sem született. A meccs végén Kóger István lehozta kapusát, így hat emberrel kísérelte meg az egyenlítést a fehérvári gárda, sőt Fodort látták szabálytalannak a játékvezetők, ezáltal kettős létszámfölényben jöhettek a vendégek, ám nem sikerült egalizálni, így egygólos vereséget szenvedtek a Vákár Lajos Műjégpályán.