Otthon tartotta a pontokat a MAC

• 2017.11.24. 23:01

Egész meccs alatt folyamatos nyomást gyakorolt csapatunkra a MAC, és bár a Kóger István vezette alakulat tisztességesen helyt állt, végül háromgólos hazai siker született.

Mayer, Babic, Berkesi, Soltész
Kornakker (Gyenes) - Vehmanen, Imre, Mazzag, Hamvai, Szita - Láday, Szabó B., Péter A., Antilla, Kiss P. - Reiter, Takács, Kocsis, Prácser, Péter B. - Antal, Erdei, Vizi, Kiss Zs.
Arany (Bálizs) - Vokla, Macaulay, Klempa, Brown, Dansereau - Kovács Bronson, Garát, Terbócs, Nagy K., Majoross - Dudas, Pozsgai, Bodó, Orban B., Somogyi - Tóth R., Molnár, Tóth G.
Gólszerzők: Dudas, Garát, Somogyi, Orban ill. Kocsis
Kiállítások: 12 ill. 18.

Nem indult jól a mérkőzés a Titánoknak, hiszen már rögtön az első percben emberhátrányba kerültek, amikor Imre Patrikot bottal akasztásért a büntetőpadra küldték a játékvezetők. Folyamatos nyomás alatt tartotta a MAC a fehérvári kaput, azonban a sok hazai próbálkozás ellenére sem született2 gól. Továbbra is folytatódott a budapestiek fölénye, és a játékrész felénél egy újabb kiállítás nehezítette a vendégek dolgát, hiszen Hamvait is két perccel büntették a játékvezetők, ám a MAC ebben a fórban sem tudott betalálni, ám tizenötödik percben Brown átadását tudta értékesíteni Jesse Dudás, így megszerezte a vezetést Majoross Gergely együttese. (1-0) A harmad vége előtt még Kocsis is két percet kapott sportszerűtlen magatartásért, így hátrányban várhatta a második játékrészt Kóger István csapata.

A harmad elején már sikerrel jártak fórban a hazaiak, és egy perccel a játékrész kezdetét jelző sípszó után Garát Péter kettőre növelte a különbséget. (2-0) Nem kellett sokat várni az újabb MAC-találatra, hiszen alig egy perccel később már Somogyi Balázs tudott sikeres lenni. (3-0) A huszonharmadik percben Tóth Gergelyt állították ki, majd a huszonhetedikben Somogyi is két percet kapott, de hiába próbálkoztak a Titánok, egyik fórból sem tudtak betalálni, sőt a harmad felénél Brance Orban gólja után is a hazai közönség örülhetett. (4-0) A harmincötödik percben Klempa, majd két perccel a vége előtt Brown is bottal akasztott, de ezek az előnyök sem bizonyultak sikeresnek, így négygólos hátránnyal vonulhatott öltözőbe a fehérvári csapat.

A harmadik harmadban is érvényesült a budapesti fölény, és folyamatos nyomást gyakoroltak a Titánok kapujára, azonban Kornakker hárítani tudta a hazai lehetőségeket. Mazzag Dánielnek is a büntetőpadra kellett ülnie a játék késleltetéséért, de hátrányos egységeink ezúttal is jól teljesítettek. A játékrész felénél Nagy Krisztián és Joseph Antilla is két perces büntetésben részesült, így négy a négy ellen kellett a csapatoknak játszani, ez a felállás, azonban egyik együttesnek sem hozott sikert. Tóth Richárdot is kiállították a bírok, de a fórt ezúttal sem tudták kihasználni a Titánok. Két és fél perc volt hátra a találkozóból, amikor Kiss Patrik passza után Kocsis Ferencnek sikerült szépíteni (4-1), újabb gól azonban már nem született, így a mérkőzés végén a MAC örülhetett.