Ötgólos siker a Brassó ellen

• 2018.10.25. 21:15

A Fehérvári Titánok visszavágott a Brassóban elszenvedett vereségért és magabiztos 7-2-es győzelmet aratott a Corona ellen.

Gangel, Berger, Árkovics, Kis-Király
Kornakker (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Sándor, Beukeboom, Szita, Bennett, Madácsi, Vas, Reiter, Mazzag, Császár, Vizi, Kiss R., Szabó, Buzás, Balogh, Hamvai, Láday, Erdély
Polc (Tőke) - Carlson, Gliga, Lidhammar, Peretiagin, Tendler, Clarke, Dorofeev, Péter, Tranca, Zsók, Bíró G., Borisenko, Mihály Á., Molnár Zs., Nagy, Bíró M., Bíró O., Mihály E., Molnár Z., Vasile
Gólszerzők: Beukeboom, Császár, Kiss P. (3), Szita, Mazzag ill. Molnár, Zsók
Kiállítások: 31 ill. 105

Fehérvári támadásokkal indult a mérkőzés, az első komolyabb helyzet Szita és Madácsi összjátéka után következet, majd Kiss Roland bombáját védte Polc. A továbbiakban a mezőnyjátéké volt a főszerep, hazai és vendég ütőkön egyaránt járt a korong, azonban egyik csapat sem veszélyeztetett. A hetedik percben Beukeboom adta le a pakkot a brassói ketrec elé Lewisnak, ám a helyzet kimaradt, míg a következő támadásban Bennett egy kapuvasig jutott, vendég részről pedig Peretiagin próbálkozása után hárított Kornakker. Tendler csapott le egy korongra, de a lövés nem találta el a kaput, majd ismét egy Bennett-ziccer bizonyult meddőnek. A tizennegyedik percben viszont Brock Beukeboom bombázott a kék vonalról a hosszú felsőbe, amivel a Titánok megszerezték a vezetést. (1-0) Tendler került büntetőpadra bottal akasztásért, ám a fór alatt hiába indulhatott meg szólóban Lewis, Polc ismét jobbnak bizonyult. A harmad végéhez közeledve Mihály Árpád lövését tolta ki a jobb alsóból Kornakker, így egygólos hazai előnnyel zárult az első játékrész.

Nagy iramban indult a második etap, oda-vissza játék folyt a csapatok között, a Titánoktól Lewis és Kiss Patrik, a vendégektől Tendler vette célba ellenfele kapuját, sikertelenül. Molnár Zoltán kapott két percet a játék késleltetésért, az előny alatt pedig Beukeboom és Mihály Ákos próbálkozott távoli lövésekkel, majd Peretiagin kiállítása után öt a három ellen jöhettek a Titánok, ekkor Madácsi kipattanójára Császár Hunor csapott le, és juttatta át a játékszert a gólvonalon. (2-0) Clark büntetése miatt állt a játék, aki már nem folytathatta tovább a mérkőzést, és a korongbedobás után Kiss Patrik lőtte ki a rövid felsőt. (3-0) Újabb két kisbüntetés következett a sárga-kékek részéről, tehát két percig újra kettős létszámfölényben támadhattak a hazaiak, és egy gyönyörűen kijátszott akció után Szita Donát fejezett be. (4-0) A következő percben újabb fehérvári találat következett, amikor Kiss Patrik volt ismét eredményes. (5-0) A gól után Cody és Beukeboom bunyózott, így ők is a jégen kívülről követhették tovább a mérkőzést. A harmad második felére lenyugodtak a kedélyek, viszont ekkor is Hamvaiék birtokolták többet a korongot és jutottak el kisebb helyzetekig, a játékrész végén azonban a brassóiaktól Tranca és Zsók dolgoztatták meg Kornakkert.

A záró etap első próbálkozásai elakadtak a blokkban mind hazai, mind vendégrészről. A negyvenötödik percben Láday indította Mazzag Dánielt, aki magabiztosan Polc kapujába lőtte a korongot. (6-0) Hamar érkezett a brassói válasz, egy késleltetett kiállítás alatt Borisenko passzát Molnár Zsombor értékesítette. (6-1) A harmad közepén Szabó Bencét fogásért büntették a játékvezetők, és a brassói fórt Gliga átadása után Zsók Levente használta ki. (6-2) Lindhammar lövését követően volt szükség egy Kornakker-bravúrra, majd gáncsolás miatt a büntetőpadra került a brassói támadó, de a fehérvári előny ezúttal nem volt hatékony. Újabb Kiss Patrik mesterhármast ünnepelhetett az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége, Mihály Ákos ütötte be a kapu elé a pakkot csapattársának, aki ezúttal sem hibázott. (7-2) A meccs végén még egy kettős hazai emberelőny maradt ki, így az eredmény nem változott, és a Titánok itthon tartották a három pontot.