Ötgólos győzelem a Vasas otthonában

• 2018.10.12. 21:00

A Fehérvári Titánok végig uralva a mérkőzést szerezték meg a három pontot a Schiller-Vasas HC otthonában.

Vasas HC
Koitmaa (Tóth) - Szlama, Rózsa, Bálint, Bugár, Seregély, Scmál, Kedves, Tornyai, Hegyi, Bödök, Bukor, Csiki, Inglis, Székely, Varga, Surányi, Szlépka, Czakó, Turbucz, Gágyor
Szeles (Gyenes) - Kiss P., Lewis, Mihály, Sándor, Beukeboom, Mazzag, Bennett, Vizi, Vas, Reiter, Balogh, Péter, Hamvai, Kiss R., Szabó B., Nagy Á., Almási, Buzás
Gólszerzők: Inglis, Czakó, Csiki ill. Lewis (2), Kiss P. (3), Imre, Mihály, Bennett
Kiállítások: 12 ill. 2 perc

Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, mindkét együttesnél akadtak helyzetek, ám a védelem egyaránt jól működött mind hazai, mind vendégoldalon. A 3. percben egy korongbedobás után Mihály passzolt Kiss Patriknak, aki Jack Lewis elé tette a játékszert, a kanadai pedig Koitmaa válla fölé lőve megszerezte a Titánok vezető találatát (0-1). Az 5. percben a Vasas előtt adódott nagyobb lehetőség, ám Szeles magabiztosan hárított. Ezután emberelőnybe került csapatunk, amit rögtön az első támadásból ki is használtak Kiss Dávid tanítványai, egy kapu előtti korongjáratás után Bennett passzolt Kiss Patrik elé, aki nem hibázott (0-2). Fehérvári fölénnyel folytatódott a játékrész, de nem sikerült háromra növelni az előnyt. A 11. percben a fehérvári harmadban Inglis szerezte meg a pakkot, majd passzolt Csikinek, aki a kékről Szeles hálójába vágta a játékszert (1-2). A 14. percben Bukort küldték a bírók büntetőpadra egy akadályozás után, így ismét fehérvári emberelőny következett, de ezúttal nem sikerült a létszámfölény alatt betalálni. A 20. percben hazai oldalon Csiki kapott botfogásért kisbüntetést, a csapatok pedig egygólos vendégelőnnyel mehettek az öltözőbe.
A második játékrészben folytatódott a fehérvári emberelőny, a kezdő bedobás után a Titánok szerezték meg a korongot, Lewis pedig hátulról kerülve Koitmaa kapujába helyezte azt (1-3). A 23. percben a fehérvári harmadból Kiss Roland passzolt középre Kiss Patriknak, aki nem habozott és másodszor is betalált a hazai hálóba (1-4). A Vasas kapust cserélt, ám a következő buli után ismét a vendégek örülhettek, Kiss Patrik adta be a játékszert a mai mérkőzésen sérüléséből visszatérő Imre Patriknak, aki a kékről Tóth kapujába vágta a pakkot (1-5). A 25. percben ismét emberelőnybe került csapatunk, a fórt azonban nem sikerült gólra váltani. A 31. percben a hazaiak előtt adódott nagyobb lehetőség, először Schmál lőtt, majd a következő buli után Varga próbálkozott, de Szeles bravúrosan hárított minden lövést. Ezután Balogh ült büntetőpadra egy gáncsolás után, így a mérkőzésen először hazai fór következett. Nem sokkal a kiállítás után Szlépka szabálytalankodott, de a büntetést már nem kellett leülnie: a késleltetés közben a kékről Vas passzolt Kiss Patrik elé, aki megszerezte önmaga harmadik és csapata hatodik gólját (1-6).
A záró játékrész első buliját a Titánok hozták el, egy hosszú korongjáratás után Kiss Patrik indult el a bal szélen, majd Mihály Ákos elé passzolt, aki újabb találatot szerzett (1-7). Egészen a 46. percig eseménytelenül telt a harmad, ekkor hazai oldalon a Bálint-Szalma páros indult el a koronggal, utóbbi passzolt Czakónak, aki Szeles mellett a kapuba helyezte a pakkot (2-7). A következő percek kiegyenlített küzdelemmel teltek, a legnagyobb lehetőség Hamvai előtt adódott egy kapu előtti keveredés után, ám a korongot nem sikerült bekotorni. Az 54. percben Almási indult el a bal szélen, kicselezve a Vasas védelmét, a blokkból a hazaiak szereztek korongot, majd Csiki lövése Szeles lepkéséről a hálóba pattant (3-7). A játékrész utolsó percei fehérvári fölénnyel teltek, a nyomás az utolsó minutumban érett góllá, a kapu mögött Sándor passzolt Bennett elé, aki a vendégek ketrecét megkerülve megszerezte csapata nyolcadik találatát, beállítva ezzel a végeredményt (3-8).