Nem sikerült legyőzni a megyei riválist

• 2018.01.05. 21:33
Bár 40 percig nem született gól, a harmadik harmadban a Dunaújváros magához ragadta a kezdeményezést és végül 5-2-re nyert a Fehérvári Titánok ellen.

2018.01.05 Péntek / 18:30
2:5
(0-0, 0-0, 2-5)
Nézőszám: 420
Dunaújvárosi Acélbikák
Rencz, IIHF, Árkovics, IIHF
Kornakker (Szeles) - Imre, Vehmanen, Ainsworth, Antilla, Schoenmakers - Láday, Sándor, Balogh, Kiss Zs., Varga - Antal, Szabó B., Kiss P., Mazzag, Vizi - Péter B.
Duschek (Koitmaa) - Erdélyi, Mestyán, Léránt, Azari, Becze - Orbán, Hüffner, Nageler, Izacky, Török - Lencsés, Hruby, Hári, Turcotte, Odnoga - Skrypets, Silló, Nagy, Németh.
Gólszerzők: Schoenmakers ill. Turcotte, Becze, Hári, Azari, Orbán
Kiállítások: 18:33

A mérkőzés elején a mezőnyjátéké volt főszerep. Az első komolyabb helyzet a Dunaújváros előtt adódott, Nagy kiugrása után Kornakkernek kellett védenie, majd Orbán tesztelte éles szögből a fehérvári hálóőrt. A 3. percben érkezett a találkozó első kiállítása, Vargának testre ütésért kellett kiülnie. Létszámfölényben Lénártot hagyták üresen a hazai védők, végül átadásából Hári húzhatta rá a játékszert. Ezután Ainsworth tört be, korongjával Antillát találta meg, végül Duscheknek kellett hatalmasat védenie. A másik oldalon Lencsés lépett ki jó ütemben, és tiszta helyzetből lőtt, Kornakker pedig bravúrosan hárított. Kettő az egy ellen indulhattak meg a dunaújvárosiak, végül Turcotte lőhetett, majd a lecsorgó a korcsolyájáról pattant a kapu irányába, Kornakker óriási védést mutatott be. A játékrész felénél Baloghot látták szabálytalannak a játékvezetők, így ismét a vendég együttes játszhatott előnyben. Péter Balázst ugratták ki társai emberhátrányban, de nem járt sikerrel. A következőkben Silló próbálkozhatott közelről, Kornakker mamuttal védett. Ezután Izacky kapott kétperces büntetést akadályozásért, így jöhetett a hazaiak első előnye. Jól játszották meg a Titánok a fórt, de nem tudtak betalálni. A harmad további részében a fehérváriak domináltak.

Azari lövésével indult a második játékrész, Kornakker hárított. A másik oldalon Láday próbálkozott, de nem tudott betalálni. Szabó Bence életerős bombáját kellett hárítania Duscheknek. A következő percek oda-vissza játékkal teltet, majd Mazzag és Varga indult meg, azonban utóbbi nem tudott beleérni a keresztpasszba. Ezután Schoenmakers tesztelte Duscheket, aztán Varga lőtt, a kipattanót pedig először Antal, utána pedig Kiss Zsombor próbálta a kapuba juttatni. Ezt követően Szabó Bence lőhetett kétszer is, először éles szögből, másodszor a kék vonalról próbálkozott. Nem sokkal később egy Schoenmakers-Vizi összjáték végén Duschek remekelt. A hazai harmadban Hüffner maradt üresen a kapu előtt, Kornakker higgadtan hárított. Ezután Varga ugratta ki Kiss Zsombort, aki a szólója után húzta rá a játékszert, a dunaújvárosi kapus azonban magabiztosan védett.

A harmadik etap elején Turcotte és Odnoga indult meg, egy gyönyörű összjáték után végül Hugo Turcotte emelte kapuba a játékszert. (0-1) A találat után a fehérváriak támadhattak, Ainsworth passzolt vissza Vehmanennek a kék vonalra, ám a védő bombáját hárította Duschek. A 45. percben elcserélték magukat a vendégek, amiért kétperces csapatbüntetést ítéltek a játékvezetők, így emberelőnyben támadhattak a Titánok. Alig egy perccel később Hüffner is a büntetőpadra került, hatalmas lehetőséghez jutottak a fehérváriak. Ekkor Kóger István kikérte idejét, ám nem sokáig volt lehetőségük öt a három ellen játszani a hazaiaknak, ugyanis Vehmanen követett el szabálytalanságot, így maradt a szimpla emberelőny. Duscheknek volt több dolga ezekben a pillanatokban, ám Kornakker sem pihenhetett, hátrányban Lencsés veszélyeztetett. A 47. percben Becze Tihamér maradt teljesen üresen, rápöccintette a korongot, ami Kornakker lábai között a kapuba jutott. (0-2) Ezután Izacky lőhetett kapásból, Kornakker pedig gyönyörűen szedte le a játékszert. A másik oldalon Kiss Patrik próbálkozott éles szögből, Duschek ismét védett. Az 51. percben újra az újvárosiak kerültek helyzetbe, Hári Norbert növelte csapata előnyét. (0-3) Ezt követően Derek Schoenmakers szépen juttatta a korongot a támadóharmadba, átadta Antillának, a visszapasszt pedig már a kapuba vágta. (3-1) Egyből válaszoltak a vendégek, Lencsés lövésébe Azari Zsolt szúrt bele, Kornakker nem tudott védeni. (1-4) Három az egy elleni indult meg az Újváros, végül egy kapu előtti kavarodás során Orbán Attilla volt eredményes. (1-5) Ekkor egy kisebb összeakaszkodás végén Vehmanent küldték ki a játékvezetők. Ezt követően pedig Izacky ütött oda Mazzagnak szabálytalanul, amiért 5 perc plusz végleges büntetést kapott. Nem sokkal később újabb feszültség alakult ki a két gárda között, végül Turcotte és Balogh foglalt helyet a büntetőpadon. Egy perccel a mérkőzés vége előtt, Antilla bombázott a kékről, Láday Tamás remekül ért bele a lövésbe, és ezzel beállította 5-2-es végeredményt.