Nem sikerült a visszavágás

• 2017.12.15. 21:32
Bár csapatunk kétszer is vezetett a találkozó során, egy utolsó percben szerzett góllal a Brassó tudta eldönteni a mérkőzést, így 4-3-ra legyőzte a Titánokat.

2017.12.15 Péntek / 18:30
3:4
(1-1, 1-1, 1-2)
Nézőszám: 284
Corona Brasov
Kókai, Gangel, Soltész, Berger
Kornakker (Gyenes) - Imre, Vehmanen, Ainsworth, Schoenmakers, Szabó K. - Antal, Reiter, Antilla, Kiss P., Kiss Zs. - Szabó D., Szaller, Hamvai, Mazzag, Vizi - Láday, Madácsi, Erdei, Péter B., Varga.
Polc (Tőke) - Walls, Wilgosh, Knyazev, Filip, Sirokovs - Gliga, Bíró G., Mihály Á., Nagy, Ölander - Tranca, Molnár, Zabludovskyy, Bors, Yemelyanenko - Péter, Mihály E., Zsók, Bíró M., Bíró O.
Gólszerzők: Vehmanen, Ainsworth, Schoenmakers ill. Mihály (2), Walls, Gliga
Kiállítások: 8:14

Fehérvári kiállítással indult a találkozó, Szabó Krisztián követett el szabálytalanságot a támadóharmadban. A Brassó nem is tétlenkedett sokáig, Ölander próbálkozott a kékről, lövésébe pedig Mihály Árpád szúrt bele, Kornakker így már tehetetlen volt. (0-1) A következő percek is vendég támadásokkal teltek, Kornakkernek akadt több dolga. Nem sokkal később Ainsworth vágott be középre, és onnan próbálta a kapuba pöccinteni a játékszert, ám Polc állta a sarat. Ezután Kiss Zsombort akadályozta Bíró, így a fehérváriak támadhattak létszámfölényben. A fórban az első helyzetet Schoenmakers alakította ki, ám Sirokovs volt szabálytalan vele szemben, ezért egy percig öt a három ellen folytatódott a játék. Ezt már nem tudta kivédekezni a sárgamezes alakulat, Ainsworth korongja vágódott Iiro Vehmanen elé, akinek már nem volt nehéz dolga, a szinte üres kapuba juttatta a játékszert. (1-1). Ezt követően ismét Ainsworth alakított ki veszélyes helyzetet, korongja csak centikkel kerülte el a kaput. A továbbiakban a mezőnyjátékon volt a hangsúly, majd Szabó Dániel indított egy egyéni akciót, megkerülte a hátvédet, és Polc válla fölé akarta helyezni a pakkot, ám a vendég hálóőr védett. Pár perccel később Szaller tette középre a korongot Szabó Dánielnek, aki ismét veszélyeztett, de Polc ezúttal is hárítani tudott.

A második játékrész elején előnyhöz jutottak a Titánok, miután Filip akadályozta Schoenmakerst, a hátrányban azonban remekül védekezett a Brassó, ennek ellenére 5 másodperccel a vendégek kiegészülése előtt, Kelin Ainsworth vágta a bal felsőbe a pakkot. (2-1) A másik oldalon Mihály kerülte meg a kaput és húzta rá a játékszert, de Kornakker rátenyerelt a korongot. Aztán egy hiba után veszélyeztetett a Brassó, Kornakkerek kellett bravúrokat bemutatnia. Ezután Kiss Zsombor bombázott, de a hálőr védett, majd Zsóknak ítélt két percet a Kókai-Gangel bírópáros. A létszámfölényben a brassóiak folyamatosan felszabadítottak, így a hazai gárda nem tudta kihasználni a fórt. Egyenlő létszámnál a sárgamezesek lendültek támadásba, először Mihály, majd Bíró próbálkozott, ám utóbbit szabálytalanul állította meg Péter Balázs, így a Brassó előtt nyílt lehetőség, de a vendégek nem tudták értékesíteni azt. A harmad felénél Imre Patrik indult meg nagyon szépen és bombázott, Polc pedig óriásit védett. Ezután Zsók akasztásért került a büntetőpadra, ám a fehérváriak nem tudták kihasználni a fórt, sőt Braden Kenneth Walls indult meg és helyezte a léc alá a pakkot. (2-2) Ezt követően Mihályt küldték ki a játékvezetők, így újabb lehetőség adódott a Titánok előtt, de a Brassó védelme ismét remekül működött, így kihasználatlanul maradt az előny.

Brassói támadással indult a harmadik játékrész, Bíró próbálkozott, majd érkezett a duplája is, de mindkét lövést védte Kornakker. A másik oldalon Imre lódult meg, ám lövését blokkolták a védők. Ezt követően Ainsworth alkalmazott meg nem engedett testjátékot, amiért elfoglalhatta helyét a büntetőpadon, de a Titánok jól védekezték ki hátrányukat. Egyenlő létszámnál Ainsworth indult meg jobb szélen és egy gyönyörű keresztpasszt adott Derek Schoenmakersnek, aki nem hibázott. (3-2) Továbbra is a hazaiak támadtak, Szabó Krisztián indult meg szólóban, a kipattanóra pedig Kiss Zsombor érkezett, de nem tudta növelni a gólkülönbséget. A harmad felénél Antilla járt közel a gólszerzéshez, majd Reiter próbálta ráhúzni a játékszert, Polc pedig védett. A támadások sorát Imre szabálytalansága szakította meg, így a Brassó előtt adódott lehetőség. Kóger István legénysége remekül tartotta a pakkot a hátrány alatt. Ami azonban előnyben nem, az öt az öt ellen összejött a brassóiaknak, Gliga visszapasszát Mihály Árpád vágta a hálóba. (3-3) Nem sokkal a játékrész vége előtt Bors kapott két percet botfogásért. A fórban Schoenmakers bombázott a kékről, korongja azonban lecsorgott, majd egy kontrából indult meg a vendég gárda. A visszaérkező Bors és Roberto Gliga indult meg kettő az egy ellen, és utóbbi a hálóba pöccintette a játékszert. (4-3). Az utolsó percben Kóger István kikérte idejét, Kornakker pedig lekorcsolyázott, de már nem tudtak egyenlíteni a Titánok, így 4-3-as brassói győzelemmel zárult a találkozó.