Nem sikerült a pontszerzés Brassóban

• 2018.10.21. 18:43
A Fehérvári Titánok együttese a harmadik harmadban nagyot küzdött az egyenlítésért, de nem sikerült pontot szereznie a Brassó otthonában.

Nebijsa Ivanov, Mihai Paul, Bandi Csaba
Tőke (Polc) - Carlson, Peretiagin, Tendler, Gliga, Lidhammar, Dorofeev, Clarke, Péter, Tranca, Zsók, Nagy, Bors, Bíró M., Molnár Zs., Bíró G., Vasile, Mihály E., Molnár Z., Mihály Á., Borisenko
Gyenes (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Sándor, Beukeboom, Madácsi, Bennett, Sárpátki, Vas, Reiter, Mazzag, Császár, Vizi, Kiss R., Szabó, Buzás, Balogh, Hamvai, Imre
Gólszerzők: Mihály Á., Lidhammar, Peretiagin, Tendler, Tranca, Dorofeev ill. Szabó, Sárpátki, Beukeboom, Kiss P.
Kiállítások: 22 ill. 14 perc

Kiegyenlített játékkal kezdődött a Fehérvári Titánok brassói vendégszereplése, majd Gyenesnek kellett kétszer is játékba avatkoznia, ám kapusunk magabiztosan hárította a hazai próbálkozásokat. Madácsi és Bennett indulhattak kettő az egy ellen, de az átadás után nem sikerült a hálóba juttatni a pakkot. A másik oldalon is akadtak helyzetek a következőkben, majd csapatunk többször veszélyeztetett. A meddő fehérvári mezőnyfölényt két hazai helyzet törte meg, előbb Carlson távoli lehetőségét védte Gyenes, majd Bíró közeli pöccintésénél is a helyén volt. Madácsit látták szabálytalannak a játékvezetők, így öt a négy ellen támadhattak a kék-sárgák, amit végül másfél perc alatt gólra is váltottak, Mihály Árpád kékvonalas lövése csorgott át Gyenes lábai között (1-0). Gyorsan válaszolhattak volna a Titánok, Mazzag tett rá oldalról, de a hazaiak kapusa védett. A másik oldalon Borisenko tört be a kapu elé, majd a kontra után Kiss Roland lőhetett tisztán, de ebből sem született egyenlítő találat.
A középső 20 percben folytatódott a fehérvári mezőnyfölény, aztán Peretiagin szabálytalankodott, így öt a négy ellen jöhettek Kiss Dávid tanítványai, ám a fórban nem jártak sikerrel. A kiegészülés után Madácsi előtt maradt ki egy ziccer, majd ugyanőt büntették a játékvezetők térdhasználatért, de a hátrányban jól működött a fehérvári védelem, így a hazaiak nem tudtak betalálni. A játékrész közepén megtört a jég, Lewis beadását Szabó Bence értékesítette (1-1). Nagy lehetőséghez jutott a Brassó, miután Benettnek és Kiss Rolandnak is ki kellett ülnie, és mindössze 9 másodperc alatt újra meg is szerezték a vezetést, Anders Lidhammar távoli lövése jutott át a gólvonalon (2-1). Maradt a hazai létszámfölény, ám ebből már nem találtak be Mihály Árpádék, egyenlő létszámban pedig Sárpátki Tamás egyéni akciójából már az egyenlítő találat is megszületett (2-2), 17 másodperccel később pedig Jack Lewis is beköszönt (2-3). Újra Kiss Rolandot büntették a játékvezetők, de Gyenes magabiztosan hárította a próbálkozásokat. A kiegészülés után azonban újra rezzent a háló, Sergei Peretiagin egy távoli lövéssel mattolta kapusunkat (3-3). Hiába ment előre az újabb gólért a vendég együttes, egy kapu előtti hiba után Lidhammar maradt egyedül a kapu előtt, Jereme Tendlernek passzolt, aki az üres ketrecbe helyezett (4-3). Balogh, majd Imre lehetősége zárta a középső játékrészt, amely így egygólos hazai előnnyel ért véget.
A záró játékrész elején hátrányba került együttesünk, ezt pedig újra góllal büntette a Brassó, két Gyenes-védés után a kipattanót Tranca Dániel kotorta a hálóba (5-3). Időt kért Kiss Dávid a gól után, ez pedig rendezte a sorokat, egyre nagyobb volt a fehérvári nyomás, ráadásul előbb Carlson, majd Bíró és Clarke is szabálytalankodott, de a szimpla és a dupla fórban sem sikerült betalálni. 19 másodperccel a kiállítás letelte előtt Mihály Ákos akadályozott meg egy szólót, így neki is ki kellett ülnie, majd Bíró és Balogh akaszkodtak össze, de végül csak a hazai játékost büntették a játékvezetők. Az etap második felében csapatunk irányította a mérkőzést, majd Peretiagin kapott kétperces büntetést, az előnyben pedig Kiss Patrik indult meg a jobb oldalon, az érkező Lewishoz passzolt, az ő próbálkozása még nem, de Kiss ismétlése már bement, egygólosra csökkentve a különbséget (5-4). Kiss Dávid másfél perccel a vége előtt Gyenes helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de végül Sergey Dorofeev üreskapus találatával beállította a végeredményt (6-4).