Nem sikerült a bravúr a MAC ellen

• 2017.09.10. 20:09
Paprikás hangulatú mérkőzést játszott egymással a Fehérvári Titánok és a MAC Budapest, és bár második harmadot megnyerte csapatunk, a mérkőzés végén a budapestiek örülhettek.

2017.09.10 Vasárnap / 17:30
2:4
(0-1, 2-1, 0-2)
Nézőszám: 600
Budapest Jégkorong Akadémia HC
Babic, Wolf, Kedves, Ozsváth
Scola (Szeles) - Vehmanen, Takács, Antilla, Kocsis, Kiss - Szabó B., Reiter, Schoenmakers, Ainsworth, Vizi - Sándor, Imre, Varga, Mazzag, Hamvai - Antal, Erdei, Prácser, Balogh
Arany (Bálizs) - Vokla, Cunningham, Terbócs, Nagy K., Jokila - Macaulay, Kovács Bronson, Somogyi, Nagy G., Klempa - Garát, Pozsgai, Dansereau, Brown, Orban - Molnár, Mestyán, Tóth, Majoross, Kereztury
Gólszerzők: Erdei, Schoenmakers ill. Cunningham, Kovács Bronson, Orban, Nagy K.
Kiállítások:

A találkozó egy MAC támadással indult, Scolának kellett egy pattogó korongot hárítania. Az első öt percben kiegyenlített küzdelem zajlott a jégen, majd a 6. percben egy jól felépített támadást követően Kiss próbálkozhatott középről, de Arany védett, a következő percben pedig már Scolának volt dolga. A 9. percben Cunningham szabálytalankodott, így öt a négy ellen folytatódott a játék, ám csapatunknak nem sikerült kihasználni a fórt. Két perccel később Orban kapott bottal akasztásért két perces büntetést, így újabb lehetőség nyílt csapatunk előtt, de ezúttal sem sikerült értékesíteni azt. A 15. percben egy keresztpassz után Wesley Cunningham juttatta a kapuba a játékszert (0-1). A játékrész utolsó perceiben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, komolyabb helyzetet azonban egyik gárdának sem sikerült kialakítania.

A második harmad elején Imre ellen ítéltek két percet a játékvezetők, így előnyben támadhattak a fővárosiak. Egy perc sem telt el a kiállításból, amikor Kovács Bronson Zoltán egy kipattanó után fonákkal emelte Scola kapujába a korongot (0-2). Ezután sem lélegezhettek fel a hazaiak, Nagy Gergő találta el a kapuvasat a kék vonalról, majd Terbócs került nagy helyzetbe, de ezúttal helyén volt a hazai hálóőr. A 25. percben már a Titánok támadhattak, Kiss és Kocsis indult meg kettő az egy ellen, végül Kiss próbálkozott, de nem járt sikerrel. Ami az imént nem sikerült, az egy perccel később igen, Erdei éles szögből juttatta a MAC kapujába a játékszert (1-2). Két perccel később egy kapu előtti kavarodásból Scola került ki győztesen, Brown pedig szabálytalankodott, azonban újabb fór maradt kihasználatlanul. A 32. percben Kovács Bronson, majd 17 másodperccel a kiállítás lejárta előtt Cunninham is elfoglalta a helyét a büntetőpadon. Alighogy Kovács Bronson visszatért a jégre, újabb szabálytalanságot követett el, így öt a három ellen támadhattak a Titánok, ezúttal ki is használták a hazaiak a lehetőséget, Schoenmakers egyenlített (2-2). A MAC Budapest továbbra is fegyelmezetlenül játszott, így újra kettős emberhátrányba került, de ezúttal nem tudta gólra váltani csapatunk az előnyt. A 37. percben Mazzagnak ítélt két perces büntetést a Babic-Wolf bírópáros, ám a vendég alakulat sem tudta értékesíteni a lehetőségét.

A harmadik játékrész a fővárosiaknak kezdődött jobban, a 42. percben Brance Orban pattogós korongját nem tudta hárítani Scola (2-3). Két perccel később Keresztúryt büntették a játékvezetők palánkra lökésért, ám csapatunk nem tudta kihasználni az előnyt, sőt Nagy Krisztián volt eredményes hátrányból (2-4). A következő percekben szintén Scolanak volt sok dolga, majd a 47. percben Kóger István időt kért. Továbbra is a budapestiek domináltak, és tovább nehezítette a Titánok helyzetét Reiter kiállítása. Az 55. percben Kocsis próbálkozott jobb szélről, de Arany védett. Az utolsó öt percben felpörögtek a hazaiak, és több helyzetet is kialakítottak, de gól nem született. Az 57. percben Vehmanen akadályozott, csapatunk azonban remekül védekezte ki a hátrányt. Egy perccel a mérkőzés vége előtt Scola lekorcsolyázott, de ez már nem segített a Titánokon, így a MAC Budapest 4-2-re megnyerte a találkozót az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.