Nagyarányú győzelem a középszakasz utolsó mérkőzésén

• 2019.02.22. 20:17
A Fehérvári Titánok magabiztos játékkal, kapott gól nélkül győzték le a Dunaújváros együttesét.
Juhász, Pálkövi Zs., Abonyi, Pálkövi B.
Pinczés B. (Zakharchenko) - Franssila, Léránt, Nagy, Németh, Uski, Hruby, Lencsés, Makovics, Tóth, Török, Hüffner, Mestyán, Dubek, Iossafov, Saluga, Szabó, Barna, Gulácsi, Pinczés O.
Gyenes (Szeles) - Szita, Lewis, Bennett, Kiss R., Beukeboom, Mihály, Péter, Buzás, Szabó B., Reiter, Mazzag, Császár, Madácsi, Láday, Imre, Sándor, Vas
Gólszerzők: Beukeboom, Szita (2), Láday, Bennett, Mihály
Kiállítások: 10 ill. 6 perc

Hazai helyzettel indult a középszakasz utolsó mérkőzése Dunaújvárosban, de Gyenes védett, kontrában pedig Péter kínálta meg Pinczést közelről. Uski és Németh szerezhette volna meg csapatának a vezetést, Gyenes azonban ekkor is a helyén volt. A következőkben kiegyenlített játékot mutattak a felek, mindkét csapat csak kisebb próbálkozásokig jutott. A 9. perc elején Gyenes indította Brock Beukeboomot, aki kicselezve az ellenfél védelmét a kapuba bombázott (0-1). Mihály kapott kisbüntetést testreütésért, előnyben jöhetett a DAB, ám egyedül Dubek próbálkozása jutott el Gyenesig, viszont a hálóőr magabiztosan hárított. Vas távoli lövését kellett Pinczésnek védenie, majd Lencsés tette rá a vendégek kapujára. A 15. percben egy szép passzjáték után Bennett lőtt, a kipattanóra pedig Szita Donát csapott le és növelte kettőre az előnyt (0-2). Mindössze 24 másodpercet kellett várni a következő találatra, Madácsi adta a jó ütemben érkező Láday Tamás elé, aki nem hibázott (0-3). Továbbra sem szűnt a fehérvári nyomás, Mazzag, Császár és Mihály is betalálhatott volna, az eredmény azonban nem változott. 2 perccel a játékrész vége előtt Hruby ült ki a büntetőpadra, a fór kihasználatlan maradt, így háromgólos vendégelőnnyel fordulhattak a csapatok a második etapra.
A középső játékrész elején Németh dolgoztatta meg Gyenest, majd Tóthot látták szabálytalannak a játékvezetők, így fórban jöhettek a Titánok. Szita és Bennett is próbálkozott, Pinczés viszont hárított, ezután Madácsi lövése akadt el az Acélbikák kapusában, maradt a 0-3. Már egyenlő létszámnál Gyenes indította Buzást, aki középre adta Mark Bennett elé, a Titánok legidősebb játékosa pedig a kapuba helyezett (0-4). Kapust cserélt a DAB a gól után, Zakharchenko váltotta Pinczés Bendegúzt, az orosz származású kapusnak pedig először Lewis próbálkozásánál kellett bravúrral védeni. Nem lassítottak a vendégek a négygólos előny ellenére sem, nagyrészt a hazai harmadban folyt a játék, de gól nem született. A 32. percben Pinczés Olivér előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, újra fórban támadhattak a fehérmezesek, ám ezúttal sem sikerült azt kihasználniuk. Meddő mezőnyjátékot láthatott a továbbiakban a Dunaújvárosi Jégcsarnok közönsége, a vendégek a védelemre helyezték a hangsúlyt, magabiztosan őrizve a négygólos vezetést. A 37. percben Péter passzolt Buzásnak, aki a kapu előtt adta vissza a másik oldalon érkező Szita Donát elé, a Titánok 26-osa pedig a jobb felsőbe vágta a pakkot (0-5). A gól után tempót váltott a Dunaújváros, nyomás alá helyezték Gyenes kapuját, Török, Uski és Németh is próbálkozott a szépítéssel, az eredmény a harmad végéig azonban nem változott.
Vendégfölény jellemezte a záró etap első perceit, Bennett kínálta meg szélről Zakharchenkot, majd Buzás lövését kellett védeni a hálóőrnek. Ezután többször is próbálkozott a DAB a szépítéssel, de Tóth, Uski és Németh sem tudott túljárni Gyenes eszén. Oda-vissza játékkal folytatódott a mérkőzés, csupán kisebb helyzeteket alakítottak ki a felek, a védelem pedig mindkét oldalon jól működött. Bennett bombája maradt ki az 53. percben, majd Gyenes bravúrjaira volt szükség a vendégkapuban, ám 32-esünk ezúttal is állta a lövéseket. Dubek kapott kisbüntetést, előnyben jöhettek a Titánok, egy Bennett-Mihály-Lewis összjáték után utóbbi növelhette volna tovább az előnyt, Zakharchenko azonban a helyén volt. Már öt az öt ellen Buzás tette rá balról, majd Bennett távoli lövése akadt el a hazai kapusban. Kiegészülésünk után egy kapu előtti kavarodásból Mihály Ákos került ki győztesen, a korong  pedig a DAB hálójában állt meg (0-6). Páros kiállítás következett, Szita és Tóth kaptak egyaránt kettő percet durva játékért, majd Szabót látták szabálytalannak a játékvezetők, fórban jöhettek az Acélbikák, gól viszont nem született, így hatgólos vendéggyőzelemmel ért véget a középszakasz utolsó összecsapása.