Megvan az első hazai győzelem

• 2018.08.29. 21:17
A Fehérvári Titánok hazai pályán 9-5-ös győzelmet könyvelhettek el a Vienna Capitals Erste Ligás csapata ellen.

Jó iramban kezdődött a Fehérvári Titánok Vienna Capitals elleni felkészülési mérkőzése, melyen a hazaiak már a negyedik percben előnybe kerültek, ám nem a kékmezesek, hanem a vendégek szerezték meg a vezetést egy egyéni akció után (0-1). McGurty tálallt Vizi elé, azonban a fiatal fehérvár tamód nem tudta bekotorni a korongot, majd Gogol kapáslövését kellett védenie Zimmermann-nak. A kiegészülés pillanatában Császár próbálkozott közelről, de a bécsi kapus védett. A 7. percben azán megérkezett az egyenlítő találat: Mihály lövésébe Jack Lewis tette bele az ütőjét a kapu előtt (1-1). A játékrész felénél Bennettnek kellett kiülnie, Gyenes azonban állta a sarat, majd Mihály is kétperces kiállítást kapott. Egyenlő létszámnál nem a jégkorongé volt a főszerep, egy palánk melletti ütközés után Gogol és egy vendégjátékos ökölpárbaja mindketten idő előtt mehettek zuhanyozni. Bécsi előnnyel folytatódott a találkozó, azonban fegyelmezett védekezéssel sikerült tartani az eredményt. 5 perccel a vége előtt Balogh került helyzetbe, ám kimaradt, majd 3 perccel később Mark Bennett szerezte meg a Titánok második találatát (2-1). Nem maradt azonban sokáig az egygólos előny, a harmad vége előtt gyorsan kihasználták a Sándor kiállítása utáni előnyt a vendégek (2-2).

A második játékrész elején újabb fehérvári előny maradt ki, majd egy eladott korong után újra megszerezte a vezetést a vendég együttes (2-3). A középső 20 percben többször is öt a négy ellen próbálkozhattak a Titánok, az első fórban a harmad közepén Vizi passzolt a kapu mellől Kiss Patrik elé, aki nem is hibázott (3-3). A következő két létszámfölényes helyzetben nem veszélyeztettek a Titánok, ám 3 perccel a dudaszó előtt Madácsi Benedek egy egyéni akció után bombagóllal szerezte meg újra a vezetést csapatának (4-3), majd 2 perc múlva újra rezzent a háló, Vizi Dániel cselezett a kapu előtt és középről nem hibázott (5-3).

A záró 20 perc elejét a mezőnyjáték, ám fehérvári fölény jellemezte, ám hamarosan fokozták a tempót a bécsiek és egy szépen kijátszott akció után egyre csökkentették a különbséget (5-4). Nem maradt azonban sokáig az egy közötte, Nagy Ákos közvetlen közelről mattolta Zimmermannt (6-4). Folytatódott a hazai helyzetek sora, Császár a harmad közepén be is talált (7-4), ám Saari gyorsan válaszolt (7-5). A dudaszó előtt kétszer is hátrányba kerültek a Titánok, ám jól működött a védelem, sőt, a kiegészülés után előbb Kiss Dávid, majd a vendégek trénere kért időt, Santeri Heiskanen pedig mindkét időkérés után lehozta kapusát, ezt előbb Mark Bennett (8-5), majd Madácsi Benedek büntette góllal (9-5).