Megvan a második

• 2020.03.02. 21:35
A Fehérvári Titánok győzelmet arattak a negyeddöntő ötödik mérkőzésén a Ferencváros otthonában.
FTC-Telekom
Arany (Nagy K.) - Nagy G., Karmeniemi, Pulli, Tóth A., Pavuk, Sarcia, Boros, Németh, Pulli, Switzer, Tóth Richárd, Hajós, Jászai, Rantanen, Roczanov, Tóth Gergő, Pozsár, Tóth Renátó
Gyenes (Szeles) - Balogh, Zion, Mihály, Imre, Mangone, Campbell, Péter, Almási, Horváth, Kiss, Nagy, Császár, Madácsi, Vas, Stipsicz, Kovács, Vincze, Buzás, Erdély
Gólszerzők: Tóth Richárd, Hajós illetve Péter, Balogh, Mihály, Mangone
Kiállítások: 10 ill. 12 perc

Hazai támadással indult az ötödik mérkőzés, Németh előtt kínálkozott lehetőség, kontrában Mangone kínálta meg szélről Aranyt. A Fradiban továbbra sem szerepelt sérülés miatt Rasmus Kulmala és Hegyi Ádám, eltiltás miatt pedig Tóth Gergely, a Titánok soraiban pedig ismét jégre lépett Stipsicz Bence. Az 5. percben Madácsi szerezhetett volna vezetést Campbell átadásából, Arany azonban védett, a másik oldalon Németh veszélyeztetett. A 8. percben Karmeniemi kapott kisbüntetést bottal akasztásért, az előnyben még nem, a kiegészülés másodpercében viszont már jött a vezető találat, Stipsicz passzolt Péter Andornak, aki nem hibázott (0-1). A gól után Horváthot látták szabálytalannak a játékvezetők, a létszámfölényben kiegyenlített a Fradi, Tóth Richárd volt eredményes (1-1). A 14. percben páros büntetés következett, Császárnak akadályozásért, míg Nagy Gerőnek színészkedésért kellett kiülni, majd Tóth Adrián előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, a fórban ismét sikerrel járt csapatunk, Mihály passzából Balogh Bence vágta a hálóba a korongot (1-2). Nem sokkal később Switzer kapott két percet gáncsolásért, a fórban kettőre növelték a különbséget a Titánok, Mihály Ákos bombázott Arany kapujába (1-3). Az első harmad vége előtt Stipsicznek ítéltek kisbüntetést, így kétgólos vendégvezetéssel és hazai emberelőnnyel várhatták a felek a második játékrészt.

Az áthúzódó kiállítás miatt öt a négy ellen jöhetett az FTC a középső harmad elején, de jól mozogtak a négyfős fehérvári egységek, maradt az 1-3. Már egyenlő létszámnál Switzer, Tóth Gergő és Hajós próbálkoztak, ám hiába szorították be a Titánokat a saját kapujuk elé, gól nem született. A 26. percben Császár kapott kisbüntetést magas bottal való játékért, azonban ekkor is jól működött a fehérmezesek hátrányos védekezése. A mérkőzés derekán Rantanen előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, de ez az előny meddőnek bizonyult. Öt az öt ellen tempós oda-vissza játékot láthatott a Pesterzsébeti Jégcsarnok közönsége, majd Mangonét látta szabálytalannak a Rencz-Juhász játékvezetőpáros a 35. percben. A Fradi-fórban a legnagyobb lehetőség Switzer előtt kínálkozott, ám Gyenes hárított, sőt Campbell ugrott ki, de nem tudta góllal befejezni az akciót. A játékrész utolsó percében Németh kínálta meg távolról Gyenest, a másik oldalon Zion veszélyeztetett, az eredmény viszont nem változott.

Hazai helyzetekkel kezdődött a harmadik etap, Pavuk, Tóth Adrián és Pulli kerültek közel a gólszerzéshez, de Gyenes magabiztosan védett. A 45. percben Campbell cselezte ki a Fradi-védőket és a kaput megkerülve próbálkozott Aranynál, majd Almási lőtt szélről, azonban a zöldmezes hálóőr ekkor is védett. Gyenes bravúrjait láthatta a közönség a következő percekben, a játékrész feléhez közeledve Campbell növelhette volna tovább csapatunk előnyét. Az 50. percben Imrét látták szabálytalannak a játékvezetők, az előnyben betalált a Ferencváros, Hajós Roland értékesítette Pulli passzát (2-3). Tempót váltottak a csapatok a gól után, de önfeláldozó védekezést mutattak a játékosok mindkét oldalon. Az 56. percben Stipsicz kínálta meg közelről Aranyt, ő még nem, Gianni Mangone azonban már sikerrel járt, távolról lőtt a ferencvárosi hálóba (2-4). A találat után Fodor Szabolcs kikérte idejét, lehívta kapusát, azonban jól védték ketrecüket a Titánok, így a negyeddöntő ötödik mérkőzésén 3-2-re módosult a párharc állása.