Megtartották a veretlenséget

• 2019.01.29. 21:20
A Fehérvári Titánok kiegyenlített mérkőzésen végül büntetőkkel tudtak győzni a Schiller-Vasas HC otthonában.

Vasas HC
Tóth (Koitmaa) - Bálint, Bödök, Bugár, Bukor, Fejes, Gágyor, Inglis, Kováts, Lőczi, Majoross, Pápa, Seregély, Schmál, Surányi, Székely Mádai, Szlama, Tornyai, Turbucz, Varga, Vokla
Gyenes (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Balogh, Bennett, Madácsi, Szabó, Reiter, Mazzag, Császár, Péter, Láday, Imre, Hamvai, Buzás, Vas
Gólszerzők: fees ill. Mihály, Beukeboom
Kiállítások: 4 ill. 12 perc

Fehérvári mezőnyfölénnyel indult a találkozó a Vasas otthonában, ahol Madácsi Benedek is jégre lépett, miután felépült sérüléséből. Szabó és Bennett előtt is kínálkozott lehetőség, de jól működött a hazai védelem, majd a másik oldalon Bödök próbálkozását kellett hárítania Gyenesnek. Az 5. percben Császárt küldték a játékvezetők büntetőpadra, a Vasas viszont csak kisebb helyzeteket tudott kialakítani, maradt a 0-0. A 10. percben Madácsi fejezhetett volna be góllal egy egyéni akciót, Tóth azonban a helyén volt, a kipattanóra pedig nem sikerült lecsapni. Surányi kapott kisbüntetést egy gáncsolás után, így előnyben jöhettek a Titánok, nem is kellett sokáig várni a vezető találatra, egy kapu előtti passzjáték után Mihály Ákos vágta a hálóba a korongot (0-1). A gól után a Vasas indulhatott, Kovács lőhetett közelről, de Gyenes a lepkésbe zárta a pakkot. Balogh és Bennett összjátékából növelhették volna a vendégek az előnyt, Tóth azonban a helyén volt, ezután Bödök kínálta meg Gyenest távolról, kapusunk viszont magabiztosan hárított. Az utolsó előtti percben Balogh-Madácsi volt a korong útja, de kimaradt, majd Császár adta a kapu mögül Mazzag elé, Tóth ezúttal is védett, így a csapatok egygólos vendégvezetéssel mehettek az öltözőbe.
A második játékrész elején Láday kékvonalas bombája landolt Tóth kapujában, de a játékvezetők hosszas videózás után érvénytelennek ítélték a találatot. Gyenesnek kellett egy távoli lövést hárítani, kontrában Madácsi kínálta meg távolról Tóthot. A továbbiakban fehérvári mezőnyfölény jellemezte a játékot, a Vasas csak kisebb helyzetekig jutott. Bennett adta szélre Madácsinak, Tóth védett, ezután Péter lőtt távolról, majd Kiss Patrik is növelhette volna az előnyt, de a hazai kapus ezúttal is a helyén volt. rákapcsolt a Vasas a 31. perctől, Schmál próbálkozásánál kellett Gyenesnek bravúrral hárítani, ezt követően pedig Madácsi ült ki a büntetőpadra, másodszor támadhatott előnyben a hazai gárda. Vokla és Lőczi is egyenlíthetett volna, de jól működött a fehérvári védelem, maradt a 0-1. Öt az öt elleni játékban a Titánok vették át az irányítást, Láday távoli lövésébe Lewis ért bele a kapu előtt, nem sikerült azonban bekotorni a korongot. A 38. percben Kováts kapott kisbüntetést akadályozásért, ismét létszámfölényben jöhetett a vendégalakulat. Mihály, Bennett és Lewis is növelhette volna a különbséget, ezúttal azonban nem sikerült kihasználni a fórt, a kiegészülés után pedig Gyenes bravúrjára volt szükség egy hazai támadásnál. A játékrész utolsó percében Kiss Patrik előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, így változatlan eredménnyel és öt a négy elleni játékkal fordulhattak a felek a záró etapra.
Az áthúzódó kiállítás miatt hazai emberelőnnyel indult a harmadik játékrész, de hiába próbálták bevenni a pirosmezesek Gyenes kapuját, nem jártak sikerrel. Kiss Patrik és Lewis összjátéka után utóbbi fejezhetett volna be, Tóth védett, kontrában Turbucz előtt kínálkozott nagyobb lehetőség, ám Gyenes a helyén volt. Hazai mezőnyfölény jellemezte a következő perceket, majd kapusunk kapott kisbüntetést a játék késleltetéséért, ismét a pirosmezesek kerültek fórba, ezúttal sem sikerült azonban kihasználniuk azt. Egyenlő létszámnál Madácsi indult szólóban, de kimaradt, ezután Bennett lövése pattant ki a vasról. Reiter előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, az előnyben Pápa és Schmál egyenlíthetett volna, a vendégek védelme viszont ezúttal is tökéletesen működött. Nem sokáig tartott az öt az öt elleni játék, Bennett gáncsolt, majd kapott két percet, hátrányban viszont Hamvai csapott le egy kipattanóra, de Tóth védte a lövést, a Vasas pedig nem tudott nagyobb helyzetet kialakítani. Kiegyenlített játékkal folytatódott a találkozó, amit a hazaiak komolyabb támadása tört meg, egy passzjáték után pedig a kapuvas és Gyenes mamutja között Fejes kotorta be a játékszert (1-1).  Az utolsó percek fehérvári fölénnyel teltek, nem sikerült azonban újra átvenni a vezetést, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás elején Bennett próbálkozott kétszer is, majd Balogh lövését kellett Tóthnak hárítani, kontrában Gyenes bravúrjára volt szükség Bödök lehetőségénél. Bukor indulhatott egy védelmi hibát kihásználva, de fölément, ezután pedig ismét kapusunk parádés védéseit láthatta a Vasas Jégcentrum közönsége. Nem született gól a hosszabbításban, így büntetőkre került a sor, ahol az első körben mindkét csapat csak egyszer talált be, majd hazai oldalon Székely-Mádai kihagyta, míg Brock Beukeboom Tóth kapujába bombázott, tehát a bónuszpontot a Titánok szerezték meg, megőrizve ezzel veretlenségüket a középszakaszban.