Megérdemelt siker

• 2018.01.12. 21:04
A Fehérvári Titánok, többek között remek emberelőnyös játékuknak köszönhetően 5-2-ra nyertek a Vienna Capitals II otthonában. Kóger István csapata négy fórjából hármat értékesített, és megérdemelt győzelmet aratott az osztrák fővárosban.
2018.01.12 Péntek / 17:50
Vienna Capitals
2:5
(0-1, 1-1, 1-3)
Bécs / Albert Schultz Eishalle
Rencz, Gangel, Pálkövi, Kis-Király
Sidor (Zimmermann) - Pelz, Steibl, Ranftl, Schlögl, Schönwetter - Kuquali, Wolf, Janisch, Preiser, Vendis - Karitnig, Piff, Artner, Maxa, Wolf - Leitner, Maurer, Szabad, Ylitalo
Kornakker (Szeles) - Vehmanen, Sándor, Schoenmakers, Ainsworth, Antilla - Antal, Reiter, Vizi, Mazzag, Hamvai Láday, Szaller, Kiss P., Szita, Kiss Zs. - Részegh, Erdei, Balogh, Péter B., Varga B.
Gólszerzők: Pelz, Artner ill. Vehmanen, Antilla, Kiss Zs., Ainsworth, Kiss P.
Kiállítások: 37 ill. 39

Ranftl kiállításával indult a Titánok bécsi találkozója, a fehérvári gárda pedig gyorsan élt is a lehetőséggel, a 3. percben IIro Vehmanen révén megszerezte a vezetést. (0-1) A finn bekknek ez volt idei 10. találata. Az első harmad további részében is inkább a vendégek akarata érvényesült, de leginkább a mezőnyjáték dominált, bár akadtak helyzetek, ezek rendre kimaradtak, köszönhetően Sidor és Kornakker védéseinek.
A második játékrész első felében folytatódott a korábbi tendencia, egészen az összecsapás feléig, ekkor Láday és Preiser akaszkodtak össze, a magyar védőt durva játékon kívül bottal lökésért is büntették, így a bécsiek a mérkőzés folyamán először próbálkozhattak emberelőnyben. A fórt 28 másodperc alatt gólra is váltották az osztrákok, Phillip Pelz volt eredményes, egyenlített a Capitals. (1-1) Öt perccel később azonban ismét a Kóger-legénységnél volt a vezetés, Joe Antilla Szaller passza után volt eredményes. (1-2) A harmad vége előtt elcserélték magukat a Titánok, de ezt a hátrányt már sikerült kivédekezni. A dudaszót megelőzően Antilla és Rohm kakaskodása miatt mindkét játékos a büntetőpadon kezdhette a harmadik etapot.
A fehérváriak késve érkeztek a jégre, így újabb bécsi emberelőny következett, de ezúttal is remekül zártak a vendégek, majd immáron egyenlő létszámnál Kiss Zsombor lövése után növelni is tudták a különbséget a 46. percben. (1-3) Schönwetter gáncsolása után másodszor állhattak fel öt a négy ellen a Titánok, Kelin Ainsworth idei 13. góljával pedig ezt a fórt is kihasználták. (1-4) Sőt, Vendis fegyelmezetlenségét is góllal torolták meg a székesfehérváriak, Kiss Patrik találatával minden lényegi kérdést eldöntöttek 10 perccel a vége előtt. (1-5) Maradt azonban még izgalom hajrára is, Schoenmakers és Szabad estek egymásnak, amiből a vendégek légióas a jött ki rosszabbul, neki testre ütésért is kiszabtak egy kiállítást a játékvezetők az ilyenkor szokásos 5+20 mellé, ezt a létszámfölényt pedig értékesítették a vendéglátók Fabio Artner kísérlete után. (2-5)
Ennél többre azonban már nem futotta a Vienna erejéből. Kóger István együttese magabiztos győzelemmel és három ponttal távozott az osztrák fővárosból.