Magabiztos siker

• 2017.12.04. 22:41
5-1-es győzelmet aratott a Fehérvári Titánok csapata a Vienna Capitals II ellen. Kóger István együttese ebben a szezonban harmadszor múlta felül a sereghajtó osztrák alakulatot.
2017.12.04 Hétfő / 20:00
5:1
(1-1, 3-0, 1-0)
Nézőszám: 211
Vienna Capitals
Juhász, Németh
Kornakker (Gyenes) - Vehmanen, Imre, Ainsworth, Schoenmakers, Kiss - Takács, Láday, Antilla, Hamvai, Vizi - Antal, Szabó D., Mazzag, Péter, Kocsis - Erdély B., Erdei, Prácser, Varga
Sidor (Maros) - Kuquali, Piff, Janisch, Schönwetter, Maxa - Hackl, Leitner, Loik, Bolterle, Szabad - Wolf, Kruckovyc, Schlögl, Ranftl, Thalhammer - Müller, Karitnig, Rohm, Preiser
Gólszerzők: Schoenmakers, Hamvai, Ainsworth, Mazzag, Vehmanen ill. Maxa
Kiállítások: 19 ill. 50
Bécsi kapuvassal, majd Ainsworth kiugrásával indult a találkozó, aki Sidort tesztelte. A vendég hálóőrnek sisakja sínylette meg a lövést, azt kellett szerelni percekig. Az 5. percben megszerezte a vezetést az osztrák alakulat. Egy kiemelt korongot Kornakker tett oldalra, de éppen Felix Maxa ütőjét találta meg, ő pedig azonnal a hálóba zúdította azt. (0-1) Kissé megfogta a bekapott gól a fehérváriakat, a Capitals II próbált nyomást gyakorolni, több-kevesebb sikerrel. Sorban Ainsworth-t, Bolterle-t, majd Szabadot látta szabálytalannak a Németh-Juhász bírópáros, így négy a három ellen támadhattak a hazaiak. Láday a kapust, Szabó Dániel a vasat találta el, ennél többre azonban nem futotta a Titánok erejéből, mindkét gárda kiegészült. Átvette az irányítást Kóger István együttese, többször is próbálkoztak a fiatalok, míg Kornakkernek csak elvétve akadt dolga. Erdei és Leitner páros kiállítása után ezúttal négy-négy mezőnyjátékos nézett egymással farkaszemet, az eredmény azonban nem változott. Magas tempó és kevés játékmegszakítás jellemezték a harmad második felét, amit Ranftl megmozdulása tört meg, kissé magasra emelt ütőjével Schoenmakers arcát találta el, újabb magyar fór következett. Felállni ugyan többször is sikerült, de veszélyes lehetőségig nem igazán jutottak a székesfehérváriak. Az utolsó másfél perc három kiállítás hozott még, kettőt a vendégek, egyet a hazaiak oldaláról, négy a három ellen pedig Derek Schoenmakers közeli kísérlete átcsorgott a szlovák hálóőrön, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. (1-1)
Szabad büntetésével kezdődött a középső periódus, így ismét hét játékos küzdött a jégen, Schoenmakers közel járt a duplázáshoz, de Sidor jól ért át a húzására, majd teljes létszámnál a kapuvas akadályozta meg ebben. Inkább a Kóger-legénység akarata érvényesült a következő percekben, a Bécs nehezen tudott kijönni a saját harmadából, aztán enyhült a Titánok nyomása, magukhoz tértek a „sógorok”. Preiser talán túlságosan is, óriási lendülettel taglózta le Takácsot, amiért azonnal az öltözőbe parancsolták, öt percig támadhattak fórban a Titánok. Ezt Hamvai Szilárd használta ki, aki Szabó kékvonalas próbálkozása után a kipattanót pöccintette a hálóba. (2-1) A nagybüntetés miatt maradtak létszámhátrányban az osztrákok, de átvészelték a hátralevő időt, sőt, amint kiegészültek helyzetbe is kerültek a sárgamezesek, ám Kornakker szép vetődéssel mentett a kilépni igyekvő Loik elől. Láday gáncsolása után a Titánok kerültek emberhátrányba, utána Hamvai felszabadítását vélték a játék késleltetésének a bírók, így már kettős előnyben állhattak fel a bécsiek, mégsem tudtak veszélyeztetni. Egyenlő létszámnál pedig már a fehérváriak birtokolták többet a korongot, ez góllá is érett: Kocsis lekészítése után Kelin Ainsworth kapásból zúdított a hálóba. (3-1) A játékrész végét Láday és Leitner ökölpárbaja fűszerezte, majd 16 másodperccel a dudaszó előtt Kiss centerezett, Mazzag Dániel jól szúrt közbe, növelte előnyét a magyar alakulat a szünetre. (4-1)
A Capitals II kezdte aktívabban a harmadik etapot, de Kornakker biztosan rendszerint biztosan védett. A másik oldalon Szabó járt közel a gólszerzéshez, ám Sidor nagyot nyújtózkodott és később a vas is a vendégekkel volt. Vehmanennek kellett kiülnie, ám csak távoli lövésekig jutott a Vienna. A bekk visszajöhetett, gyönyörűen tört be, kicselezett egy védőt és berántotta a játékszert kapuba. (5-1) Maxa és Kiss kisbüntetésével folytatódott a találkozó, de már öt az öt ellen alakult ki nagy lehetőség, Bolterle szólóját hárította Kornakker. A másik oldalon Erdeit találta el a vasat, pillanatokkal azelőtt, hogy Kruckovyc testre ütése és gáncsolása miatt négyperces fórba került Kóger István alakulata. Bár sikerült beszorítani az osztrákokat, jól járt a játékszer ütőről-ütőre, elszalasztotta ezt az esélyt a fiatal együttes. Az utolsó másfél percben jöttek előre a szépítésért a bécsiek, végül azonban maradt a négygólos különbség. A Fehérvári Titánok csapata ebben a szezonban harmadszor is legyőzte a sereghajtó, Vinne-farmot.