Magabiztos győzelem a Bécs ellen

• 2017.11.17. 22:13
A Kóger István vezette alakulat már az első percben megszerezte a vezetést, amit meg is tartott a mérkőzés végéig, végül háromgólos győzelmet aratott a válogatott szünet utáni első mérkőzésen.

2017.11.17 Péntek / 18:30
4:1
(2-0, 1-1, 0-1)
Nézőszám: 120
Vienna Capitals
Rencz, Gangel, Muzsik, Tichon
Kornakker (Gyenes) - Antilla, Kocsis, Schoenmakers, Imre, Vehmanen - Vizi, Hamvai, Mazzag, Reiter, Láday - Kiss P., Péter A., Szita, Takács, Szaller - Péter B., Prácser, Kiss Zs., Antal, Erdei
Zimmermann (Maros) - Janisch, Maxa F., Schönwetter, Steibl, Kuqali - Thalhammer, Rafntl, Schlögl, Müller, Wolf - Szabad, Grosslercher, Maurer, Karitnig, Kruckovyc - Artner, Maxa A., Preiser, Rohm, Bolterle.
Gólszerzők: Mazzag (2), Schoenmakers, Kiss P. ill. Kruckovyc,
Kiállítások: 8 ill. 6

Nagy iramban indult a találkozó, és már rögtön az első támadás során betaláltak a hazaiak, amikor Láday passzolt Mazzag Dánielnek, aki Zimmermann kapujába lőtte a korongot. (1-0) Továbbra is a fehérváriak irányították a mérkőzést, Hamvai és Imre is növelhette volna a különbséget, de a bécsi hálóőr mindkét alkalommal védeni tudott, míg vendég oldalról Maxa előtt kínálkozott lehetőség, ám Kornakker magabiztosan hárított. A harmad feléig kellett várni a következő gólra, amikor Derek Schoenmakers lövése a felső vasról bepattant a kapuba, ezzel 2-0-t mutatott az eredményjelző. A tizenegyedik percben négy a négy ellen kellett felállnia a csapatoknak, mivel a Titánoktól meg nem engedett testjátékért Hamvait küldték büntetőpadra, míg a Capitalstól Preisert durva játékért állították ki. Hiába próbálkoztak folyamatosan a fehérváriak, újabb találat nem született. A tizenhatodik percben a vendégek is veszélyeztettek, Janisch célzott jobbról, de Kornakker ezúttal is hatalmasat védett A harmad hátralévő részében egyik csapat sem alakított ki komolyabb helyzetet, így kétgólos fehérvári vezetéssel vonulhattak öltözőbe a játékosok.

A második játékrész első támadása a bécsiek nevéhez fűződött, Artner próbálkozhatott vendég részről, de a Titánok kapusának eszén most sem tudtak túljárni. Nem álltak le a vendégek, így továbbra is a fehérvári harmadban folyt a játék, csapatunk védelme azonban jól mozgott, és folyamatosan felszabadított. A huszonkilencedik percben Antilla vezette kapura a korongot, de Kocsis lemaradt a beadásról. Alig egy perccel később egy újabb Láday-Mazzag összjáték bizonyult sikeresnek, és a Mazzag Dániel háromra növelte a különbséget. (3-0) A harmad második részében egymást váltották a fehérvári és bécsi támadások, először Vehmanen lőtt a kék vonalról, majd Janisch előtt kínálkozott újabb lehetőség, a harmincötödik percben pedig Vizi veszélyeztetett, de újabb gólt egyik csapat sem szerzett. Két és fél perccel a harmad vége előtt Kornakker Dániel mutatott be ismét egy óriási védést Schönwetterrel szemben, azonban Michal Kruckovyc lövésénél már tehetetlennek bizonyult, így a játékrész 3-1-es eredménnyel zárult.

A második harmad lefújása után Antilla és Kruckovyc akaszkodtak össze, így négy a négy elleni játékkal indult a harmad, de az eredmény ebben a felállásban sem változott. A negyvennegyedik percben Schoenmakers jöhetett egy távoli lövéssel, azonban a korong elkerülte a kaput, majd a Capitalstól Thalhammer találta el a vasat. Egy perccel később vendég előny következett, hiszen Antilla újabb két percet kapott, és bár a hátrányos egységeink jól mozogtak, kiegészülésünk előtt nyolc másodperccel egy vitatott szituáció után Láday Tamást büntették a játékvezetők, de az emberhátrányt ezúttal is sikeresen kivédekezte csapatunk. Az ötvenkettedik percben Szita indulhatott meg szólóban, ám a bécsiek hétvédei megakadályozta őt a góllövésben. Nem álltak le a vendégek sem, hiszen Maxa és Schönwetter is Kornakker kapujára tört, de a fehérvári hálóőr mindkétszer bravúrosan hárított. Négy perccel a harmad vége előtt időt kért a Capitals vezetőedzője, és lehozta Zimmermannt, azonban Kornakker és a Titánok védelme kitűnően helyt állt, sőt Schlögl kiállítása után Kiss Patrik üres kapus gólja állította be a 4-1-es végeredményt.