Kiharcolt győzelem

• 2017.12.08. 21:21
Az egész találkozó során keményen küzdött csapatunk, és egy remekül sikerült harmadik harmadnak köszönhetően megérdemelten győzött a Ferencvárossal szemben.
2017.12.08 Péntek / 18:30
3:2
(1-1, 0-0, 2-1)
Nézőszám: 320
FTC-Telekom
Nagy, Kókai
Kornakker (Gyenes) - Imre, Vehmanen, Kiss Zs., Schoenmakers, Ainsworth - Reiter, Antal, Vizi, Kiss P., Antilla - Szaller, Láday, Császár, Mazzagh, Kocsis - Erdély, Erdei, Madácsi, Péter B., Varga
FTC-Telekom
Sevela (Pleszkán) - Hietamaki, Tuominen, Dubek, Fliszár, Tendler - Jászai, Owen, Németh, Bödök, Virág - Jabornik, Korbuly, Shupe, Kovács, Könczei - Lengyel, Lakatos, Inglis, Farkas
Gólszerzők: Reiter, Schoenmakers, Imre ill. Bödök, Tendler
Kiállítások: 8 ill. 8
Izgalmasan kezdődött a találkozó, már az első percben megszerezte a vezetést a Ferencváros, Németh próbálkozott a kék vonalról, lövésébe pedig a kapu előtt remekül helyezkedő Bödök Bence szúrt bele, Kornakker pedig tehetetlen volt (0-1). A következőkben is Kornakkernek akadt dolga, Dubek tesztelte a fehérvári kapust. A másik oldalon Kiss Patrik lövését tolta ki Sevela a bárdjával, aztán Schoenmakers-Ainsworth-Reiter volt a korong útja, utóbbi szépen húzta kapura a játékszert, ám Sevela ezúttal is hárítani tudott. Egy eladott korong után a Titánoknál most debütáló Császár szabálytalanul próbálta javítani a hibát, így kétperces büntetést kapott. Az emberhátrány alatt csapatunk védelme kiválóan működött, az FTC a fór alatt csak egy komolyabb helyzetet tudott kialakítani, Németh tiszta helyzetből lőhetett, de Kornakker védett, majd Ainsworth indulhatott meg, azonban Sevela is hárított. Ezután Könczei meg nem engedett testjátékért, két perccel később pedig Láday akadályozásért került a büntetőpadra, ám egyik csapat sem tudott élni lehetőségével. Ezt követően Korbuly éles szögből akarta belőni a korongot, ám nem járt sikerrel, majd Ainsworth szólózott, de keresztpasszát nem tudta értékesíteni csapattársa. A következő komolyabb helyzet Kiss Zsombor nevéhez fűződött, Schoenmakers indult meg a bal oldalon, keresztpasszát pedig Kiss Zsombor próbálta behúzni, de Sevela remekül vetődött. A harmad végén Kiss Patrik kipattanója került Reiter Attila elé, aki kilőtte a hosszú felsőt, így döntetlennel mehettek szünetre a csapatok. (1-1)
A második játékrész első perceiben a mezőnyjátéké volt a főszerep, majd Jabornik lőhetett a kékről, ezt követően pedig Hietemaki kerülte meg a kaput, majd a lecsorgót Tendler próbálta a hálóba juttatni, ám Kornakker védett. A másik oldalon Ainsworth tört kapura, de korongja nem jutott át a gólvonalon, aztán Antilla indult meg a bal szélen, lövését azonban Sevela tolta ki mamuttal. A következő perceket kevés helyzet és folyamatos játék jellemezte. A harmad második felében Jabornik fogásért kapott két percet, így öt a négy ellen támadhattak a Titánok. A fórban Antilla próbálta a rövid felsőbe helyezni a játékszert, de Sevela bravúrosan védett. Éppen, hogy kiegészült a Fradi, Vizinek is ki kellett ülnie. A hátrány alatt ismét jól védekezett csapatunk, sőt Ainsworth indulhatott meg szólóban, Sevela pedig hatalmas védést mutatott be. A harmad utolsó percében Hietamakit látta szabálytalannak a Nagy-Kókai bírópáros, így létszámfölényben kezdhették meg az utolsó etapot a fehérváriak.
A Titánok ezúttal ki is használták a lehetőséget, Ainsworth remek passzát Schoenmakers vágta a kapuba. (2-1) Aztán Kiss Zsombor indult meg, és Sevelának kellett óriásit védenie. A másik oldalon Németh lépett ki, de nem járt sikerrel. Majd ismét a Titánok támadhattak, a Schoenmakers-Ainsworth páros alakított ki veszélyes helyzetet, ám nem tudták kijátszani Sevelát. A harmad felénél először Dubek, majd Tendler tesztelte Kornakkert, a másik oldalon pedig egy gyönyörű játék után Császár korongja találta meg kiválóan Imre Patrikot, aki a kapuba pöccintette a játékszert. (3-1). Ezt követően újabb lehetőség adódott a Titánok előtt, Kovács magas bottal való játékért ült ki a büntetőpadra, az előnyben pedig Ainsworth lövését kellett védenie Sevelának. Schoenmakerst is szabálytalannak ítélték a játékvezetők, így 45 másodpercig négy a négy ellen mehetett tovább a játék, ám ez egyik csapatnak sem hozott eredményt. A harmad végén Vizi indulhatott meg szólóban, de Sevela hatalmas bravúrral hárított. Ezt követően Greg Lindqvist kikérte idejét, a ferencvárosi kapus pedig lekorcsolyázott a jégről. A hat az öt elleni játék sikeres volt a vendég alakulat számára, egy elhozott buli után Tendler helyezkedett jól, és a hálóba pöccintette a korongot. (3-2). Az utolsó percben hatalmas nyomást helyezett a Fradi a hazaiakra, de Varga szerzett korongot és távolról az üres kapuba lőtte a pakkot, azonban a játékvezetők szabálytalannak látták a találatot. A Ferencvároson pedig már nem tudott betalálni, így csapatunk 3-2-es győzelmet aratott.