Kétgólos vereség a Dunaújvárostól

• 2018.09.30. 20:00
Csapatunk 3-1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Dunaújvárosi Acélbikák együttesétől
2018.09.30 Vasárnap / 17:30
1:3
(0-1, 0-1, 1-1)
Nézőszám: 320
Dunaújvárosi Acélbikák
Varjú, Juhász, Somos, Kis-Király B.
Kornakker (Szeles) - Kiss P., Bennett, Madácsi, Sándor, Beukeboom, Mazzag, Lewis, Mihály, Vas, McGurty, Balogh, Péter, Vizi, Reiter, Szabó, Nagy, Almási, Hamvai, Erdély
Garbacz (Pinczés B.) - Lencsés, Tóth, Jabornik, Pinczés O., Uski, Hruby, Németh, Franssila, Saluga, Tutrtiainen, Léránt, Erdélyi, Iossafov, Szabó, Török, Nagy, Makovics, Azari, Westerling
Gólszerzők: Lewis illetve Török, Turtiainen, Jabornik
Kiállítások: 10 illetve 14 perc

Fehérvári támadással kezdődött a mérkőzés, Kiss Patrik indult el, passzolt Bennett elé, majd Lewis előtt adódott nagyobb helyzet, ám lövését hárította Garbacz. Hazai fölénnyel folytatódott az etap, Reiter lőtt a kékről, ám a vendég kapus lepkésében elakadt a korong. A Dunaújváros a harmadik percben került először helyzetbe, azonban Azari próbálkozását hárította Kornakker. Ezután Sándort küldték a bírók büntetőpadra, így vendég előny következett. A fór alatt többször is támadhattak a vendégek, és a kiegészülés után három másodperccel meg is szerezték a vezető találatot, Saluga passzolt Török Viktor elé, aki nem hibázott (0-1). A kilencedik perc végén ismét hátrányba került a hazai együttes, McGurtyt ültették le gáncsolásért, tehát öt a négy ellen támadhattak a dunaújvárosiak, a fehérvári speciális egységek azonban jól működtek, és a fór kihasználatlan maradt. A következő percek dunaújvárosi fölénnyel teltek, majd Beukeboom akasztott és kapott két percet, ám a vendégek nem tudták növelni előnyüket. Egyenlő létszámnál kiegyenlített küzdelemmel telt a harmad további része, de egy szabálytalan ütközés miatt a vendégektől Turtiainen került büntetőpadra, így a fehérváriak a mérkőzés során először emberelőnyben támadhattak. Beukeboom indult el a kapu mögül, passzolt Bennettnek, majd Madácsi és Lewis volt a korong útja, de a játékrész végéig nem sikerült a fórt kihasználni, így változatlan eredménnyel fordulhattak a felek a következő etapra.
A középső harmad fehérvári támadással kezdődött, Madácsi indult el középről, azonban lövése mellé ment. Ezután Lewis került szembe a dunaújvárosi kapussal, de a pakk elakadt a hálóőr mamutjában. A következő vendégtámadásnál Jabornik lőtt kapura, ám Kornakker magabiztosan nyúlt a korongért. Több vendég helyzet is adódott, ám mind a hazai védelem, mind Kornakker nem engedte, hogy a fehérvári ketrecbe kerüljön a játékszer. A huszonötödik percben Reiter előtt adódott lehetőség, de a kékről érkező lövést Garbacz hárította, majd Beukeboom távoli lövése sem ért célt. Ezt követően Bennettet küldték a bírók büntetőpadra, Kornakker négy lövést is hárított, azonban a fór nem maradt kihasználatlan, Jaakko Turtiainen lőtt a kékről, és talált be Kornakker válla fölött (0-2). A huszonkilencedik percben hazai előny következett Franssila kiállítása után, ám nem tudták gólra váltani azt. Már öt az öt ellen Nagy indult el, viszont passzát McGurty nem tudta értékesíteni, majd Beukeboom távoli lehetősége is a hálóőr kesztyűjében állt meg. A játékrész második felében a hazaiak helyezték nyomás alá a dunaújvárosi kaput, de nem jött össze a szépítés. Újabb helyzet Péter előtt adódott, ám nem talált be a vendégek hálójába, majd egy szándékos kapuelmozdítás után Németh kapott két percet, így öt a négy ellen támadhattak Bennették. Egy Lewis - Bennett összjátékból lőtt utóbbi először, majd csere után Reiter is helyzetbe került, de a kapus minden lövést hárított. Nem sokkal a dudaszó előtt egy vendégtámadásban Turtianen akadályozott, azonban az őjabb létszámfölény is meddőnek bizonyult, és kétgólos dunaújvárosi vezetéssel vonulhattak öltözőbe a csapatok.
A harmadik játékrész kiegyenlített küzdelemmel indult, majd fehérvári támadásokkal folytatódott. Bennett kerülte meg a vendég kaput, ám nem tudta bekotorni a pakkot, majd a következő bedobás után Vas passzolt Lewis elé, aki nem hibázott (1-2). A negyvenötödik percben a Titánok ismét emberelőnyben támadhattak, miután Uski szabálytalankodott, azonban nem sikerült az egyenlítés a fórban. Egyenlő létszámnál Saluga lőtt egy méterről a fehérvári kapura, de Kornakker magabiztosan hárított. A következő támadásban viszont Henrich Jabornik értékesítette Saluga passzát, aki ismét kétgólosra növelte a DAB előnyét (1-3). A negyvennyolcadik perc elején a vendégek kapitánya kapott két percet akadályozásért, ezzel újabb lehetőség adódott a szépítésre a hazaiak előtt, ám a vendégek védelme nem engedett. A kiegészülés után Bennett adta át Madácsi elé a korongot, de Garbacz bravúrosan hárított. Ismét hazai előny következett, amikor Westerling szabálytalankodott. Kiss Dávid legénysége nyomás alá helyezte a vendégek kapuját, több helyzet is adódott, de mind McGurty, mind Lewis lövéseit hárította Garbacz. Az ötvenötödik percben Vizi kiállítása után hátrányba került csapatunk, így megint a védekezésé volt a főszerep, a vendégek pedig nem tudták tovább növelni előnyüket a fórban. A harmad utolsó előtti percében a hazai vezetőedző időt kért, Kornakker lekorcsolyázott, ennek ellenére nem sikerült a szépítés, és a Dunaújváros hazavitte a három pontot a Raktár utcából.