Kétgólos győzelem Nagytapolcsányban

• 2018.09.05. 21:30

Csapatunk végig fegyelmezett játékot mutatva 2-4-re legyőzte szlovák ellenfelét.

Erste Liga / Felkészülés -
2018.09.05 Szerda / 18:00
HC Topoľčany
2:4
(0-1, 1-1, 1-2)
Topoľčany / Topvar Aréna
Halo, Komžík - Bystričan, Uhnák, Kováčik, Gergel D., Šťastný, Ďurčo, Duran, Dvonč, Novotný, Kluka, Pekarčík, Tábi, Král, Hrudík, Becka, Lajso, Tomcák, Podstavek, Hruška
Szeles (Gyenes) Mazzag, Lewis, Mihály, Reiter, McGurty, Kiss P., Bennett, Madácsi, Kiss R., Sándor, Balogh, Péter, Hamvai, Vas, Erdély, Nagy, Császár
Gólszerzők: Tomcák Stastny ill. Mihály (2), Kiss P. Madácsi
Kiállítások: 6 ill. 6 perc

A hazai csapat színeiben játszott az a Juraj Durco is, aki 2010 és 2013 között a fehérvári EBEL-csapatot erősítette, majd DVTK Jegesmedvéknél is megfordult. A találkozó kiegyenlített játékkal kezdődött, mindkét gárda előtt kínálkozott lehetőség, gólra azonban egészen a harmad közepéig kellett várni. Egy nagytapolcsányi kiállítást követően emberelőnyben Lewis szerzett korongot és járt túl a szlovák védő eszén, majd adta be a játékszert Mihály Ákosnak, aki nem hibázott, és megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). A játékrész hátralévő részében folytatódott az oda-vissza játék, ám egyik együttesnek sem sikerült újra betalálni.

A második harmad első komolyabb helyzete a HC Topoľčany előtt kínálkozott, amikor egy buli után a kapusvasban akadt meg a pakk. Szelesnek több bravúros védést is be kellett mutatnia, azonban a Titánok előtt is számos lehetőség kínálkozott, míg végül egy szép passzsorozat után Kiss Patrik góljával nőtt kettőre a különbség (0-2). A harmad végén Tomcák is betalált hazai részről, így a befejező játékrészre ismét kiélezetté vált a küzdelem (1-2).

Az utolsó etap hatodik percében Bennett szerzett korongot a szlovák kapu mögött, és passzolt be Madácsi Benedeknek, aki kíméletlenül a hazai ketrecbe lőtte a játékszert (1-3). A szlovák együttes előtt több lehetőség is kínálkozott a szépítésre, de Szeles minden alkalommal jobbnak bizonyult. A játékrész felénél Hamvai Szilárd helyzeténél veszélybe került a HC Topoľčany kapuja is, azonban a csatár nem tudta gólra váltani a Baloghtól kapott passzt. A találkozó végéhez közeledve a Nagytapolcsány lehozta kapusát, Lewis korongszerzése után pedig Mazzag Dániel és Mihály Ákos indulhatott meg, akik közül az utóbbi fejezte be a támadást, és megszerezte önmaga második, csapata negyedik találatát (1-4). Az utolsó percekben McGurty került dulakodásba, és ezáltal emberhátrányba kerültek a Titánok, amit Stastny használt ki. A kétgólos előnyt a fiatal fehérvári gárda a találkozó végéig megtartotta, így győzelemmel térhettek haza Szlovákiából.