Kétgólos győzelem a DEAC ellen

• 2018.11.25. 20:00
Csapatunk végig jó játékot mutatva hazai pályán törte meg nyeretlenségi sorozatát a Debrecen ellen.

Nagy, Wolf, Árkovics, Kedves
Szeles (Horváth D.) - Kiss P. Lewis, Bennett, Láday, Beukeboom - Mihály, Péter, Madácsi, Szabó B., Sándor - Mazzag, Császár, Hamvai, Vas, Kiss R. - Vizi, Buzás, Erdély B.
DEAC
Hetényi (Gönczi) - Behal, Berta, Hetényi, Kuleshov, Németh - Zacky, Kovács Bronson, Salló, Turcotte, Vuorijarvi - Erdei, Hári N., Molnár, Silló, Szokolov - Filep, Márton, Vincze
Gólszerzők: Kiss P. (3), Bennett ill. Silló, Kuleshov
Kiállítások: 2 ill. 6

Fehérvári mezőnyfölénnyel indult csapatunk Debrecen elleni mérkőzése, előbb Péter, majd Vas előtt adódott nagyobb lehetőség, de mindkettő kimaradt. Ezután egy Lewis-Bennett-Kiss Patrik összjáték következett, Hetényi védett, és Madácsi lövése is lepattant a hálóőrről. Hazai támadásokkal folytatódott a játékrész, Császár indult a fehérvári kapu mögül, passzolt Hamvainak, aki nem találta el a ketrecet, Bennett oldalról érkező lövését pedig hárította Hetényi. A DEAC nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani egészen a 9. percig, ekkor Kuleshov, majd Salló is próbálkozott, de Szeles magabiztosan védett. Ismét fehérvári percek következtek, Bennett lőhetett közelről, Péter Hetényi mamutjáról kiérkező korongot viszont már Kiss Patrik értékesítette (1-0). A gól után a hajdúságiak kerültek helyzetbe, Turcotte kipattanóját Bennett szedte össze Szeles előtt, de a kontrát követően változatlan maradt az eredmény. Kuleshov lőtt távolról vendégoldalon, majd Németh próbálkozott, a kékmezes védelem azonban jól működött. A 15. percben Kiss Roland kékvonalas lövése jött ki Hetényiről, az ellentámadásból pedig Salló Arnold egyenlített (1-1). A gól után hazai mezőnyfölény következett, először Vas kékvonalasát kellett Hetényinek védenie, majd Beukeboom lőtt a másik oldalról, a harmad végén pedig Császár szólózott, ám Behal szabálytalankodott vele szemben, így hazai emberelőnnyel fordulhattak a csapatok a második játékrészre.

Az áthúzódó kiállítás miatt fehérvári fórral kezdődött a középső etap, egy kontrában először a Debrecen került helyzetbe Izacky révén, majd a Mihály-Péter-Madácsi csatársor próbálkozott, a korongot azonban nem sikerült bekotorni a kapuba, Hetényi Pétert pedig védekezés közben szabálytalannak látták a játékvezetők, így 30 másodperc kettős előny következett, kihasználni viszont nem sikerült azt, tehát jöhetett a szimpla fór. Először Mihály előtt kínálkozott lehetőség, majd Császár előtt adódott óriási helyzet, de ez is kimaradt, ezután pedig Bennett dolgoztatta meg Hetényit. Egyenlő létszámnál folytatódott a mérkőzés, a Titánok nyomás alá helyezték a debreceni kaput, ám a hálóőr rendre védte a próbálkozásokat. A 27. perctől a sárgamezesek kerültek mezőnyfölénybe, Kiss Dávid gárdája azonban jól védekezett. A harmad felénél a fehérváriak átvették az irányítást, több ízben is megszerezhették volna a vezető találatot, de maradt az egyenlő állás. A továbbiakban kiegyenlített volt a játék képe, a legnagyobb helyzet Mihály nevéhez fűződik, ám Hetényi Zoltán a helyén volt. A Debrecen többször is lehetőséghez jutott, a kékmezes védelem azonban jól zárt, majd az ex-fehérvári Németh Attila lövését hárította Szeles. A 34. percben a találkozón először hátrányba került csapatunk Beukeboom kiállítását követően, Szeles bravúrjainak köszönhetően viszont a sárgamezesek fórja kihasználatlan maradt. A kiegészülés után nem váratott magára sokáig a mérkőzés következő gólja, Bennett passzából ismét Kiss Patrik volt eredményes, aki Hetényi Zoltán mamutjai között vágta a hálóba a pakkot (2-1). A 38. percben Vas szabálytalansága miatt a vendégek javára ítélt büntetőlövést a Nagy-Wolf bírópáros, de Szeles magabiztosan hárított. Az utolsó 90 másodpercben oda-vissza játékot mutattak a felek, újabb találat nem született, így egygólos hazai előnnyel következett a záró harmad.

Debreceni helyzettel indult a harmadik etap, kétszer is Kuleshov lövését kellett Szelesnek hárítani. Ezután a fehérvári kezdő sor előtt adódott nagyobb lehetőség, de Hetényi Zoltán a helyén volt, a kipattanóból az ellenfél szerzett korongot, Kuleshov pedig góllal fejezte be szólóját (2-2). A 45. percben Láday lőtt a kékről, a pakk átcsorgott a gólvonalon, a játékvezetők viszont nem adták meg a találatot, maradt a döntetlen. A következő támadásban Péter-Mihály volt a korong útja, utóbbi közeli próbálkozását azonban hárította a vendégek hálóőre, majd Kiss Patrik jöhetett, ám ez is kimaradt. Mihály került ismét helyzetbe, ezután Szabó lőhetett a kékről, a vezetést viszont nem sikerült megszerezni. Átvették a fehérváriak a játék irányítását, de Madácsi és Lewis sem jártak sikerrel, majd ismét fórba került csapatunk Izacky kiállítása után. Az előnyben először Mihály próbálkozását fogta Hetényi Zoltán, és Madácsi, Péter, illetve Császár is helyzetbe került, ám a létszámfölény kihasználatlan maradt. A kiegészülést követően Bennett adta be középre Kiss Patriknak, aki a mérkőzésen lőtt harmadik góljával megszerezte a Titánok számára a vezetést (3-2). A sárgamezesek vezetőedzője az utolsó két percre lehozta kapusát, Mark Bennett pedig egy üreskapus góllal beállította a találkozó végeredményét, így a Fehérvári Titánok nyolcmeccses vereségsorozata hazai pályán szakadt meg (4-2).