Két pont Bécsből

• 2019.01.25. 20:40
Kiegyenlített mérkőzésen végül hosszabbításban szerezték meg a győzelmet a Fehérvári Titánok a Vienna Capitals II otthonában.

Gangel, Varjú, Sindel, Váczi
Gyenes (Szeles) - Mazzag, Lewis, Péter, Kiss R., Beukeboom, Kiss P., Bennett, Szita, Szabó B., Reiter, Balogh, Császár, Mihály, Imre, Láday, Buzás, Almási, Hamvai, Sándor
Lichtenecker (Tschrepitsch) - Antal, Bauer, Hedberg, Hiltunen, Hofer, Kittinger, Lakos, Maxa, Pallierer, Piff, Pohl, Preiser, Ranftl, Rohm, Saari, Satmark, Schlögl
Gólszerzők: Ranftl, Bauer ill. Szabó, Hamvai, Beukeboom
Kiállítások: 26 ill. 4 perc

Kiegyenlített játékkal indult a Fehérvári Titánok Bécs elleni második középszakasz mérkőzése, ahol Madácsi Benedek továbbra sem szerepelt, visszatért azonban az U20-as válogatott szünet után Buzás Arnold, illetve jégre lépett Szita Donát és Almási Márk. Rohm szabálytalankodott Hamvaival szemben a 3. percben, így előnyben jöhetett csapatunk, Mazzag és Bennett is megszerezhették volna a vezetést, de maradt a 0-0. A kiegészülés után ismét a mezőnyjátéké volt a főszerep, itt is-ott is csak kisebb helyzetek adódtak. A védelemre helyezték a felek a hangsúlyt a továbbiakban is, a kapusok pedig minden lövést rendre hárítottak. Egészen a 16. percig nem változott a játék képe, ekkor a vendégkapu előtt Presier akadályozott, tehát ismét létszámfölényben támadhattak a fehérváriak. Ezúttal is több helyzetet alakítottak ki a vendégek, de Lichtenecker minden lövésnél a helyén volt, ez pedig nem változott a kiegészülés után sem, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.
A középső játékrész hazai mezőnyfölénnyel indult, bő egy perc alatt pedig góllá is érett a fehérvári kapura helyezett nyomás, a csapat legponterősebb játékosa, Hiltunen adta Fabian Ranftlnek, aki nem hibázott és megszerezte csapatának a vezetést (1-0). Ezután is inkább bécsi ütőkön járt a pakk, de a fehérvári védelem jól működött, Gyenes pedig magabiztosan védte az ellenfél próbálkozásait. Egészen a 29. percig nem történt komolyabb esemény, ekkor Sándor kapott kisbüntetést egy akadályozást követően, először jöhetett előnyben a mérkőzés során a Bécs, Hiltunen és Piff is növelhette volna a különbséget, találat viszont nem született, maradt az egygólos hazai vezetés. Már egyenlő létszámnál a Titánok kerültek mezőnyfölénybe, nagyrészt a hazai kapu előtt folyt a játék, a 34. perc végén egy szép passzjáték után végül Szabó Bence bombázott Lichtenecker hálójába, 1-1-re módosítva az eredményt (1-1). A gól után ismét a védekező játéké volt a főszerep a mérkőzésen, fél perccel a harmad végét jelző dudaszó előtt pedig Lakost küldte a Gangel-Varjú játékvezetőpáros a büntetőpadra durva játék miatt, így négy az öt elleni játékkal és döntetlennel fordulhattak a felek a záró etapra.
Az áthúzódó kiállítás miatt fehérvári emberelőnnyel indult a harmadik játékrész, ám hiába alakítottak ki több helyzetet is Kiss Dávid tanítványai, ez a fór is kihasználatlan maradt. Átvette az irányítást a Bécs a kiegészülés után, többször is próbálkoztak Gyenes kapujánál, végül a 45. percben egy passzjátékot követően Sascha Bauer járt túl kapusunk eszén (2-1). Szűk egy perccel később Lewis adta középre Hamvai Szilárdnak, aki közelről lőtt Lichtenecker kapujába, ismét döntetlenre módosítva ezzel az eredményt (2-2). Lakost látták szabálytalannak a játékvezetők a gól pillanatában, így újabb vendégfór következett. Gól nem született, nem sokkal később pedig Láday előtt nyílt a büntetőpad ajtaja egy akadályozást követően, másodszor jöhetett előnyben a Capitals, de a vendégek védelme jól működött. A kiegészülés után Presier kapott kisbüntetést gáncsolásért, ám ez a létszámfölény is meddőnek bizonyult a Titánok számára. A bécsiek percei következtek az öt az öt elleni játékban, de jól mozgott a vendégek védelme, Gyenes bravúrjainak köszönhetően pedig nem változott az eredmény. Másfél perccel a lefújás előtt Saari kapott büntetést gáncsolásért, de ekkor sem sikerült megszerezni a vendégeknek a vezetést, következett a hosszabbítás.

A ráadás vendégelőnnyel indult az áthúzódó kiállítás miatt, ám a három a négy elleni játék nem kedvezett a fehérvári alakulatnak. Egyenlő létszámnál pörgős játékot mutattak a felek, majd a hosszabbítás derekán Maxa kapott magas bottal való játékért kettő plusz kettő perces büntetést, Kiss Dávid pedig kikérte idejét. Ezt a fórt már sikerült értékesítnie csapatunknak, 30 másodperccel a büntetés kezdete után Szita adta Brock Beukeboomnak, aki a bécsi hálóba bombázott, eldöntve ezzel a bónuszpont sorsát.