Két pont a Hokiklub ellen

• 2019.01.27. 19:58
Kiss Dávid legénysége egy kevés gólos mérkőzésen a ráadásban szerezte meg a győzelmet budapesti ellenfelével szemben.

Németh, Gangel, Árkovics, Pálkövi
Gyenes (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom - Balogh, Bennett, Péter, Láday, Reiter - Mazzag, Császár, Hamvai, Imre, Szabó B. - Sándor.
Landsman (Hajek) - Kuqali, Szécsi, Petres, Satek, Szappanos - Lévai, Orbán, Albert, Egyed, Izsák - Csíki, Lakatos, Berendi, Köllő, Németh - Bernáth, Korbuly, Godó, Szopos, Szűcs
Gólszerzők: Kiss P., Beukeboom ill. Szécsi
Kiállítások: 0:12

Közepes tempóban, mezőnyjátékkal indult a Fehérvári Titánok Hokiklub Budapest elleni középszakasz-találkozója. Az első nagyobb helyzet a vendégek előtt adódott a 4. percben, de Gyenes hárítani tudott. Fehérvári előnnyel folytatódott a mérkőzés, Bernáth szabálytalankodott, jól is forgatott a speciális egység a fórban, de Landsman vezényletével elkerülte a gólt a HKB. A kiegészülés után maradt fehérvári ütőkön a pakk, Hamvai ért bele jól Beukeboom lövésébe, de a vendégek hálóőre ismét a helyén volt. Gyenesnek Albert lehetősége után kellett nyújtózkodnia a 13. percben, aztán újra kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzést, egyik fél sem tudott nagyobb helyzetet kialakítani, majd Péter szerezhetett volna vezetést a fejér megyei együttesnek, de ez is kimaradt. Hamvai előtt nyílt lehetőség a gólszerzésre, majd a harmad végén Mazzag juttathatta volna előnyhöz a kék-fehér gárdát, de nem sikerül átjuttatni a pakkot a gólvonalon.

A középső etap budapesti mezőnyfölénnyel kezdődött, az első hazai próbálkozás Balogh nevéhez fűződött, aztán a vendégek fokozták a tempót, ám a fehérvári védelem ekkor még állta a sarat. Nem úgy a 28. percben, amikor egy védelmi hibát követően Gyenesnek kellett nagyot védenie, a kipattanóra érkező Szécsi Patrik lövésénél azonban már ő is tehetetlen volt (0-1). A találat után sem változott a játék képre, a harmad közepén a Titánok csak előnyben tudtak nagyobb lehetőségeket kialakítani, a fórt azonban nem sikerült értékesíteni. Nyomott a hazai gárda az egyenlítésért a kiegészülés után is, bár ezekben a percekben mindkét oldalon inkább a fizikai játékban jeleskedtek a játékosok, mintsem a helyzetek kialakításában. Többször kinyílt a fővárosiak védelme, Bennett ütőjét viszont az utolsó pillanatban felszedték, a játékrész vége előtt pedig Szabó Bence lőhetett közelről, ám Landsman továbbra is áthatolhatatlannak bizonyult.

A záró játékrészt a Titánok kezdték jobban, Gyenesnek kevés dolga akadt az első percekben. A másik oldalon Bennett helyzetével indult a lehetőségek sora, majd Balogh pöccintését kellett védenie Landsmannak. A 47. percben Pétert akasztották, így a mérkőzésen harmadik alkalommal jöhetett öt a négy ellen Kiss Dávid legénysége. A létszámfölényt másfél perc alatt váltotta gólja a fehérvári alakulat, Kiss Patrik lövése jutott át a vendégek hálóőrén (1-1). A találat után veszélyes kontra végén Németh lőhetett tisztán, ám Gyenes nagy bravúrjának köszönhetően maradt a döntetlen. Jobban nyomtak Hamvaiak a harmad második felében, ám kidolgozott akciókig nem sikerült eljutnia a sötétmezeseknek, ahogy a másik oldalon Gröschl Tamás csapatának sem. Egy kontra végén Sándor ütőjében maradt a második gól, aztán Láday egészpályás szólója végén nem sikerült becsapnia Landsmant. Godó ütközött hátvédünkkel 2 perccel a lefújás előtt, nagy lehetőséghez jutottak tehát a Titánok: a szimpla fórban Balogh próbálkozhatott középről, Satek pedig szabálytalanul állította meg, így egy percig öt a három ellen támadhattak Lewisék. Hiába próbálkozott többször a hazai gárda, marat a döntetlen. 8 másodperc volt hátra a harmadik harmadból, amikor Csíkinek is ki kellett ülnie, ám Láday utolsó másodperces bombája fölé vágódott, így következhetett a hosszabbítás, amit kettős előnyben folytathattak a felek.

Mindössze 12 másodpercre volt szüksége a hazaiaknak ahhoz, hogy eldöntsék a bónuszpont sorsát, Brock Beukeboom bombázott a kapuba (2-1). Ezzel a Fehérvári Titánok veretlenek maradtak a középszakaszban, és továbbra os az alsóház első pozícióját birtokolják.