Későn ébredtek

• 2017.11.26. 20:25
Hiába szépítettek a Titánok az utolsó harmadban, már nem tudtak az egyenlíteni, így a Csíkszereda térhetett haza a három ponttal.

2017.11.26 Vasárnap / 17:30
1:2
(0-1, 0-1, 1-0)
Nézőszám: 214
SC Csíkszereda
Wolf, IIHF referee, Árkovics, IIHF linesman
Gyenes (Kornakker) - Antal, Vehmanen, Hamvai, Mazzag, Szita - Láday, Szabó B., Kiss P., Kocsis, Péter A. - Reiter, Takács, Antilla, Kiss Zs., Vizi - Erdei, Péter B, Prácser
Onodi (Ruczuj) - Papp, Belov, Antal Zs., Taratukhin, Potapov - Brnák, Salló, Rokaly Sz., Schstlivyy, Fabus - Flinta, Gecse, Fodor, Molnár, Rokaly N. - Györfy, Antal N., Farkas, Egyed
Gólszerzők: Kiss Zs. ill. Fabus, Brnák
Kiállítások: 12 ill. 4

A Csíkszereda kezdte nagyobb iramban a mérkőzést, Antal keresztpasszába azonban nem tudott beleérni Taratukhin. A következő támadásnál ismét Taratukhin került remek helyzetbe és ezúttal kapura is tudta pöccinteni a játékszert, de Gyenes magabiztosan hárított. A másik oldalon Kiss Zsombor próbálkozhatott, ám lövése csak az oldalhálót találta el. A továbbiakban is oda-vissza játék jellemezte a találkozót. A 6. percben Rokaly passzolt az üresen helyezkedő Péter Fabusnak, aki a jobb felsőbe lőtte a korongot és ezzel megszerezte a vezetést csapatának. (0-1) A játékrész felénél Fabus akadályozta a kapura törő Ládayt, amiért kétperces büntetést ítéltek neki a játékvezetők. A fehérvári fór alatt Mazzag és Hamvai is közel jártak az egyenlítéshez, de nem tudtak túljárni Onodi eszén. Ezt követően Erdei tette vissza remekül a játékszert Vehmanennek, akinek lövése nem találta el a kaput. A következő pillanatban a fehérváriak cserélték el magukat, amiért kétperces technikai büntetést kapott a csapat. A vendég gárda remekül járatta a korongot az előny alatt, a legközelebb Fodor járt a gólszerzéshez, de próbálkozása után csak a kapuvas csengett. Ám újabb lehetőséghez jutottak a székelyek, miután Antillát látták szabálytalannak a játékvezetők, de a Csíkszereda nem tudta értékesíteni az előnyt, így 0-1-es eredménnyel mehetett szünetre a két csapat.

A második harmad elején Kocsis kapott két percet fogásért, így újabb székely emberelőny következhetett, ám ismét kihasználatlanul maradt a lehetőség. Azonban, ami öt a négy ellen nem sikerült a Csíkszeredának, az egyenlő létszámnál igen. Schastlivyy keresztpasszát követően Brnák lőtte ki a jobb felsőt. (0-2) Ezt követően Antalnak kellett kiülni testre ütésért. A Titánok védelme remekül működött emberhátrányban, olyannyira, hogy a hazaiak támadhattak, Vizi tehette próbára Onodit. A játékrész felénél Szabó Bence foglalta el helyét a büntetőpadon bottal lökésért, ám a Titánok ezúttal is remekül dolgoztak, Kocsis próbálkozhatott hátrányban, de Onodi hárított. A harmad második felében oda-vissza folyt a játék, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de komolyabb helyzetet egyik fél sem tudott kialakítani.

A harmadik játékrész elején Molnár kapott kétperces büntetést magas bottal való játékért. A létszámfölényt pedig gyorsan kihasználták a Titánok, Kiss Zsombor szúrt bele Vehmanen lövésébe. (1-2) A következő percekben is a hazaiak domináltak, először Láday, majd Péter Balázs próbálkozott, de Onodi mindkétszer védett. A másik oldalon Farkas iramodott meg, és a kapuvas mentette meg a hazaiakat az újabb góltól, ezt követően pedig Taratukhin került remek helyzetbe, de korongja elsuhant a kapu felett. A játékrész második felében kiegyenlített volt a játék képe. Az 57. percben Vizinek kellett kiülnie a büntetőpadra fogásért, Gyenes pedig hatalmas bravúrokat mutatott be következő pillanatokban. A mérkőzés utolsó percében Kóger István kikérte idejét, majd Gyenes helyett mezőnyjátékos lépett jégre, de ez már nem segített a Titánokon, így a Csíkszereda három ponttal távozhatott a Raktár utcából.