Karácsonyi gólzápor és győzelem

• 2018.12.26. 17:56
A Fehérvári Titánok végig jó játékot mutatva, magabiztosan szerezték meg a győzelmet a Dunaújváros ellen.
Varjú, Wolf, Árkovics, Kedves
Gyenes (Horváth D.) Kiss P., Lewis, Mihály, Láday, Beukeboom, Mazzag, Bennett, Madácsi, Kiss R., Reiter, Péter, Császár, Hamvai, Sándor, Szabó, Kovács, Almási, Buzás, Vas, Imre
Pinczés (Garbacz) - Lencsés, Tóth, Jabornik, Uski, Németh, Franssila, Saluga, Borbás, Turtiainen, Léránt, Erdélyi, Hüffner, Mestyán, Iossafov, Török, Dubek, Nagy , Makovics, Azari
Gólszerzők: Beukeboom (3), Láday, Mazzag, Lewis, Madácsi, Mihály, Szabó ill. Uski (3), Azari, Mestyán, Iossafov
Kiállítások: 14 ill. 18 perc

Fehérvári támadásokkal indult a karácsonyi mérkőzés a Dunaújváros ellen, Reiter távoli lövését kellett hárítani Pinczésnek, majd Madácsi szerezhette volna meg a vezetést csapatunknak. A 3. perc elején Császár került büntetőpadra, így a DAB előnyben jöhetett, ám Azari és Iossafov próbálkozásait is magabiztosan védte Gyenes. A kiegészülés után rögtön jött a következő kiállítás, ezúttal Dubek szabálytalankodott vendégoldalon. Mihály és Kiss Patrik lövését még kitolta Pinczés, Brock Beukeboom kékvonalas bombájával szemben azonban már nem volt esélye (1-0). A 7. percben Szabó Bence kapott kisbüntetést, ez a felállás azonban a fehérváriaknak kedvezett, Brock Beukeboom szerzett korongot és növelte kettőre a különbséget (2-0). Továbbra is öt a négy ellen folyt a játék, rögtön jött a válasz a Dunaújvárostól, Turtiainen passzát Oula Uski értékesítette (2-1). Egyenlő létszámnál Bennett indulhatott, de a helyzet kimaradt, majd Imre beadását értékesíthette volna Lewis. Az első játékrész felénél Császárnak ítéltek két percet fogásért, tehát harmadszor is előnybe került a DAB, de a hazai védelem blokkolta a próbálkozásokat. A 18. percben Franssila adta be Oula Uski elé a pakkot, ami elakadt Gyenesben, ám a kapu előtti kavarodás végén átcsúszott a gólvonalon (2-2). Hamar jött a válasz a Titánoktól, ezúttal Láday Tamás volt eredményes egy egyéni akció után (3-2), a találatnak köszönhetően pedig egygólos hazai előnnyel mehettek a felek az öltözőbe.
Fehérvári helyzetekkel indult a középső játékrész, a nyomás pedig góllá is érett másfél perccel a kezdő dudaszó után, Madácsi adta be középre Mazzag Dánielnek, aki kettőre növelte a hazai előnyt (4-2). Nem szűnt a fehérvári nyomás, a 24. percben Gyenes indította a jobb szélen Ládayt, aki kicselezte a vendégek védelmét és passzolt keresztbe Jack Lewis elé, kanadai támadónk ütőjéről pedig a kapuba pattant a játékszer (5-2). Hamvai kapott kisbüntetést, majd másfél perccel később a másik oldalon is nyílt a büntetőpad ajtaja Saluga előtt. Nem tartott sokáig a Titánok létszámfölénye, hiszen Lewist látták szabálytalannak a játékvezetők. A négy a négy elleni játék a vendégeknek kedvezett, Azari Zsolt volt eredményes Dubek átadásából (5-3). A szépítés után a vendégek jöhettek fórban, kihasználni viszont nem tudták azt. Madácsi indulhatott, de kimaradt, majd Azarit küldte ki a Varjú-Wolf bírópáros egy akadályozás után. Szabó, Bennett, majd Beukeboom is próbálkozott a fórban, a kiegészülés utáni másodpercekben pedig utóbbi vágta a hálóba a korongot, megszerezve ezzel harmadik gólját a mérkőzésen (6-3). A 33. percben először Lewis, majd Sándor és Saluga kapott két percet, így ismét a speciális egységek kaptak szerepet. A fehérmezesek emberelőnyös játéka jól működött, Mestyán István csökkentette kettőre a különbséget (6-4). Dunaújvárosi csapatbüntetéssel folytatódott az etap, a fórt pedig ezúttal sikerült is kihasználni, Madácsi Benedek lövését nem tudta hárítani Pinczés (7-4). A gól után kapust cserélt a DAB, a harmad utolsó percei azonban eseménytelenül teltek, így változatlan eredménnyel várták a csapatok a következő játékrészt.
Hazai mezőnyfölénnyel indult a záró etap, fél percet sem kellett várni az első találatra, Kiss Patrik passzolt a kékről Mihály elé, aki a rövid felsőbe vágta a játékszert (8-4). Gyorsan jött a válasz a másik oldalon, egy kipattanóból Oula Uski szerzett korongot és járt túl Gyenes eszén (8-5), a góllal pedig Brock Beukeboom után ő is mesterhármast ért el a mérkőzésen. Támadások sorozatával folytatódott a meccs mindkét csapatnál, a kapusok azonban rendre hárítottak minden próbálkozást. A 42. percben a vendégkapu mögül Vas adta középre Madácsinak, aki elhibázta, majd Császár próbálkozott közelről, ám szabálytalanul blokkolták, így jöhetett egy újabb hazai emberelőny. Kiss Patrik bombáját hárította Garbacz, a további próbálkozásoknál pedig jól működött a vendégek védelme. A kiegészülés után fehérmezes támadás következett, amely után – a hosszas videóbírózást követően - ismét kettőre csökkent a különbség Artem Iossafov jóvoltából (8-6). Franssila szabálytalankodott Buzással szemben, újra öt a négy ellen jöhettek a Titánok. Kiss Patrik kétszer is betalálhatott volna, első lövése a vasról pattant ki, a második kimaradt, majd Láday próbálkozott távolról, de Garbacz hárított. Németh gáncsolta Madácsit, újabb létszámfölényt biztosítva ezzel a hazaiaknak. Nem sikerült kihasználni az emberelőnyöket, a kiegészülés után pedig Gyenes bravúrjára volt szükség a vendégek támadásánál. Másfél perccel a vége előtt Corey Bricknell kikérte idejét és lehozta kapusát, az üres ketrecbe pedig egy szép passzjáték után Szabó Bence talált be, beállítva ezzel a találkozó végeredményét (9-6), amivel a Fehérvári Titánok a megyei rangadón otthon tartották a három pontot.