Ismét a DAB bizonyult jobbnak

• 2017.12.11. 22:30
Egy gólokban gazdag, kiállításokkal teletűzdelt mérkőzésen 5-3-ra győzött a Dunaújváros a megyei rangadón.

Mayer, Németh, Berger, Váczi
Gyenes (Kornakker) - Imre, Vehmanen, Aisnworth, Kiss, Schoenmakers - Antal, Reiter, Antilla, Kiss, Vizi - Láday, Szaller, Császár, Kocsis, Mazzag - Nagy, Szabó, Erdei, Prácser, Varga
Duschek (Scola) - Léránt, Orbán, Izacky, Nageler, Turcotte - Erdélyi, Hüffner, Azari, Becze, Novotny - Hruby, Lencsés, Hári, Odnoga, Silló - Skrypets, Török, Borbás, Nagy, Németh
Gólszerzők: Azari, Léránt, Turcotte, Izacky, Odnoga ill. Varga (2), Schoenmakers
Kiállítások: 24:12

A Dunaújváros kezdte aktívabban a találkozót, egy perc telt el a mérkőzésből, amikor Novotny adott remek korongot Azari Zsoltnak, aki tiszta helyzetből lőtte ki a bal felsőt. (1-0) Ezt követően Szallernak ítéltek kétperces büntetést a játékvezetők. Emberelőnyben egyből fel tudtak állni a hazaiak, Izacky járt legközelebb a gólszerzéshez, amikor egy távoli lövést próbált a bal alsóba kotorni, ám Gyenes állta a sarat. Ezután kontrából Varga Balázs indulhatott meg és a hálóba vágta a játékszert. (1-1) Gyorsan érkezett a válasz, Erdélyi lőtt a kékről, és bár Gyenes mamuttal próbált hárítani, Léránt René belepiszkált és a korong átcsorgott a gólvonalon. (2-1) A következőkben Erdei lőtte kapura a pakkot, Duschek azonban magabiztosan védett. A másik oldalon Becze akarta a rövid felsőbe juttatni a játékszert, ám nem járt sikerrel. A játékrész felénél a dunaújvárosiak nyomás alá helyezték a fehérvári kaput, Borbás próbálta kétszer is a hálóba pöccinteni a korongot, majd Azarit ugratták ki társai, lövése után azonban a kapuvas csengett. Ezután Hruby szabálytalankodott, így két percig létszámfölényben próbálkozhattak a Titánok. A fehérvári előny alatt az Újváros kétszer is kettő az egy ellen léphetett ki, de mindkétszer kimaradt a helyzet. Nem sokkal később Mazzagot lökte palánkra Erdélyi, majd ugyanekkor Hüffner akadályozott, így két percig kettős előnyben támadhattak a fehérváriak, ezt már nem tudta kivédekezni a Dunaújváros, egy gyönyörű összjátékot követően Derek Schoenmakers értékesítette a fórt. (2-2) Öt a négy ellen először Kocsis, majd Vizi veszélyeztette a Duschek kapuját, de a hazai hálóőr remekül zárta a szöget. A harmad utolsó percében még Azarinak kellett kiülnie, így emberelőnyben kezdhette a következő etapot a Fehérvár.

A második játékrész is gyors találattal kezdődött, emberhátrányban Hugo Turcotte találta el mínusz szögből Gyenes korcsolyáját, amiről a korong a kapuba pattant. (3-2). Ezután Szabó Dávid akadályozott, amiért kétperces büntetést kapott. Hátrányban Kiss Zsombor tört kapura, Duschek pedig hárított. A hazai előny további részében Gyenesnek kellett óriási bravúrokat bemutatnia, Hári indult meg szólóban, ám nem tudta kihasználni lehetőségét. A másik oldalon Duscheknek is akadt dolga, a Schoenmakers-Ainsworth páros játszotta ki többször is a hazai védelmet. A harmad felénél hatalmas lehetőséghez jutottak a hazaiak, miután Kiss Zsombor akadályozásért, Nagy Ákos pedig egy csapatbüntetés miatt került a büntetőpadra. A kettős fórt gyorsan értékesítették is az Acélbikák, először Becze lőhetett, majd kipattanóját pedig Jakub Izacky vágta a kapuba. (4-2). Ezután Ainsworth indult meg, Hruby pedig bottal akasztotta a fehérvári támadót, így előnyben próbálkozhatott a vendég gárda, a fehérváriak azonban nem tudtak komolyabb helyzetet kialakítani. A 37. percben újabb dunaújvárosi kiállítás következett, ezúttal Léránt szabálytalankodott, de ebből a szituációból sem született újabb találat.

A harmadik periódus hazai szabálytalansággal indult, Izacky foglalt helyet a büntetőpadon, majd Novotny csatlakozott hozzá, így ismét nagy lehetőség kínálkozott a Titánok számára. A vendégek remekül járatták a korongot a kettős előny alatt, végül Antilla próbálta a kapuba pöccinteni a játékszert, ám összeakadt Duschekkel, amiből egy kisebb bunyó alakult ki, melynek végén Antillát kettő plusz kettő, Duscheket pedig két perccel jutalmazta a Mayer-Németh bírópáros. Ezután Hári indult meg szólóban, Silló kísérte, végül utóbbi lőhette rá, Gyenes pedig hatalmas bravúrt mutatott be. Ezt követően ismét Hári alakított ki komoly helyzetet és a kapu mögül tette vissza Odnoga Mátyásnak a játékszert, aki a felső léc alá helyezte azt. (5-2) Nem sokkal később Azari lépett ki, ám nem jutott el a fehérvári kapuig, sőt színészkedésért a büntetőpadra küldték a játékvezetők, ám a Titánok nem tudták kihasználni a fórt. Alighogy Azari visszatérhetett a jégre, Hüffner testre ütéssel állította meg Schoenmakerst, így újabb vendég előny következhetett, de ez sem hozott sikert a fehérváriaknak. A játékrész utolsó 5 percében több komolyabb helyzetet is kialakított Kóger István gárdája, először Antilla szólózott, majd Ainsworth próbálkozott. Aztán Prácsertől kapott remek keresztpasszt Varga Balázs, aki kilőtte a hosszú felsőt, és megszerezte második gólját. (5-3) Ezután Kóger István kikérte idejét, Gyenes helyett pedig mezőnyjátékos érkezett a jégre. Fél perccel a mérkőzés vége előtt még Erdélyi akasztott, de már ez sem segített a Titánokon, a Dunaújváros 5-3-ra megnyerte a találkozót.