Idegenben is a Bécs bizonyult jobbnak

• 2018.11.19. 20:21
Csapatunk, bár vezetni tudott a Bécs otthonában, végül a hazaiak szerezték meg a három pontot.
Soós Dániel, Pálkövi Zsombor, Pálkövi Botond, Pálkövi Baksa
Myllykoski (Lichtenecker) - Antal, Artner, Grosslercher, Hedberg, Hiltunen, Kittinger, Pelz, Piff, Pohl, Ranftl, Saari, Satmark, Schlögl, Wolf, Maxa
Szeles (Adorján) - Kiss P., Lewis, Bennett, Láday, Beukeboom, Mihály, Almási, Dézsi, Szabó B., Reiter, Mazzag, Császár, Hamvai, Vas, Sándor, Kovács A., Péter, Vizi, Buzás, Erdély B.
Gólszerzők: Schlögl, Saari, Artner (2), Grosslercher ill. Lewis, Kiss P., Dézsi, Szabó
Kiállítások: 12 ill. 22 perc

Technikai okok miatt egyórás késéssel kezdődött csapatunk Bécs elleni mérkőzése, melyre fiatal kerettel utaztak a Fehérvári Titánok, hiszen Imre Patrik, Kiss Roland, Nagy Ákos, Balogh Bence és Gyenes Dávid játékára sérülés miatt nem számíthatott Kiss Dávid. A hétvégén az EBEL-ben bemutatkozó Madácsi Benedek a három mérkőzés után pihenőt kapott, a sérüléséből felépült Péter Andor viszont már pályára léphetett az osztrák gárda ellen, illetve ismét lehetőséget kaptak 2000-es születésű játékosok is, ezen kívül pedig először utazott a fehérvári csapattal Adorján Örs, a juniorok hálóőre.

A Titánoknál ezúttal Szeles Martin kezdett a kapuban, nem sok dolga akadt azonban a mérkőzés kezdetén, ahogy hazai oldalon Myllykoskinak sem, a csapatok kiegyenlített játékot mutattak. Egészen a 7. percig nem történt különösebb esemény, ekkor Grosslecher gáncsolt és kapott kisbüntetést, így emberelőnyben jöhettek a Titánok.  A fehérvári speciális egységek több helyzetet is kialakítottak, a bécsi védelem viszont jól működött, maradt a 0-0. Öt az öt ellen folytatódott a játék, nagyobb lehetőségig egyik gárda sem jutott. A 12. percben Mazzagot küldték a játékvezetők büntetőpadra, a vendégek emberhátrányos egységei azonban nem engedték közel kapujukhoz a sárgamezeseket. A harmad vége előtt nem sokkal Kittinger ütközte le Ládayt, aki verekedést kezdeményezett a szabálytalanság után, ám emberelőnybe a Titánok kerültek, mivel Ládayt tízperces fegyelmivel, a szabálytalankodó osztrákot pedig kétperces büntetéssel sújtották. A fór első támadásából meg is szerezték a vezetést a koronázóvárosiak, Bennett passzát Jack Lewis értékesítette (0-1). Nem kellett sokat várni a mérkőzés következő találatára, 50 másodperccel az első játékrész végét jelző dudaszó előtt ismét a vendégek voltak eredményesek Kiss Patrik jóvoltából, így a csapatok ezzel az eredménnyel vonulhattak az öltözőbe (0-2).
A középső játékrész első percei oda-vissza játékkal teltek, mindkét oldalon akadtak helyzetek, nagyobb lehetőségig azonban egyik gárda sem jutott. A 27. percben Sándor szabálytalankodott fehérvári oldalon, a hazai gárdának ezt a fórt pedig már sikerült kihasználni, Saari átadását Richard Schlögl vágta Szeles hálójába (1-2). Egyenlő létszámnál folytatódott az etap, egy bedobás után Grosslecher passzolt Santeri Saari elé, aki nem hibázott, ezzel pedig megszerezte a bécsiek egyenlítő gólját (2-2). A következő találat két perccel később született, ismét Grosslecher adott pontos passzt, ezúttal Fabio Artnernek, aki ezzel egygólosra növelte a két csapat közötti különbséget (2-3). Az etap második felében ismét a mezőnyjátéké volt a főszerep, csapatunk többször is próbálkozott Myllykoski kapuja előtt, de nem sikerült betalálni, így egygólos hazai előnnyel fordulhattak a felek a záró játékrészre.
A harmadik etap fehérvári létszámfölénnyel indult, melynek utolsó másodperceiben meg is született az egyenlítő találat, Császár átadásából a mindössze 18 éves Dézsi Bence volt eredményes (3-3). Öt az öt ellen folytatódott a játék, Dézsi akasztott a vendégek kapuja előtt, így előnyben jöhetett a Bécs, a hátrányos egységek viszont ezúttal jól működtek hazai oldalon, maradt az egál. Nagyobb helyzetek nélküli mezőnyjáték jellemezte a játékrész közepét, majd az 51. percben ismét emberfórba került csapatunk Hedberg kiállítása után, de az előny a hazaiaknak kedvezett, Grosslecher szerzett korongot, amit egy passz után Fabio Artner emelt át a gólvonalon (4-3). A mérkőzés 55. percében páros kiállítás következett, Hedberg és Hamvai szabálytalankodtak, a négy a négy elleni játékban pedig egyenlíteni tudott csapatunk Szabó Bence szólógóljával (4-4). Szinte rögtön jött a válasz a bécsi oldalon, az addig csak gólpasszokat adó Julian Grosslercher volt eredményes (4-5). Ismét mindkét oldalon nyílt a büntetőpad ajtaja, Artner és Lewis kaptak egyaránt kétperces büntetést. Kiss Dávid kikérte idejét, lehozta kapusát, de csapatunk a létszámfölényben sem tudott egyenlíteni, így a két együttes második összecsapásán is a Vienna Capitalsé lett a három pont.