Hosszabbítás utáni győzelem az UTE ellen

• 2018.09.20. 21:10

Csapatunk egy szoros mérkőzésen hosszabbítás után nyert az Újpest ellen, ezzel újabb két pontot gyűjtött be.

A mérkőzés első percei újpesti támadások jegyében teltek, Varga és Csáti dolgoztatta meg Kornakkert, majd kontrából Mihály indulhatott meg, de a vendég védelem megállította. Egy perccel később Beukeboom próbálkozott távolról, de a lövés nem talált kaput. Kései ütközésért Lewist állították ki, ám a fehérvári hátrányos egységek a helyükön voltak, és többször is felszabadították harmadukat, így maradt a 0-0. A játékrész felénél Sikorcin helyzete maradt ki, míg a Titánoktól Kiss Patrik érkezett lendületből és Lewis passza után megszerezte a Titánok vezető találatát. (1-0) Sági volt szabálytalan Hamvaival szemben, így a hazaiak jöhettek fórban, de a lilák sikeresen kivédekezték a fehérvári támadásokat. Négy perccel a találkozó vége előtt egy kipattanóra Benk András csapott le, és egyenlített. (1-1) A továbbiakban hazai részről Bennett és Hamvai, míg a vendégektől Szalma és Sági is megpróbálkozott a gólszerzéssel, ám a korong egyik oldalon sem került a kapuba, így döntetlennel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben már rögtön az első támadásnál Huba kékvonalas lövését kellett védenie a fehérvári hálóőrnek. Bottal lökésért Beukeboomot küldték büntetőpadra a játékvezetők, és az újpesti fór alatt Hebar kétszer is megpróbálta bevenni a fehérvári kaput, de a korong elakadt a hazai védelemben. A huszonötödik percben Madácsi vezette be a korongot a lilák harmadába, amit Ágoston hárított. Fél perccel később Varga szabálytalansága után ismét előnybe kerültek a Titánok, de hiába kínálkozott újabb lehetőség Madácsi előtt, gól nem született. A játékrész közepén Péter adta be a pakkot Hamvainak, ám Varga kitűnően védekezett, míg a fehérvári kapu előtt Kocsis ziccere maradt ki. Hebar és Beukeboom páros kiállítását követően négy a négy ellen jöhettek a csapatok, ez a felállás azonban egyik együttesnek sem kedvezett. A harmincötödik percben Kiss Roland cselezte ki az újpesti hátvédeket, de a kapu előtt Ágoston már jobbnak bizonyult. Nem sokkal a játékrész vége előtt Benk lövését a botjával tolta ki Kornakker, majd a játékvezető megtámadásáért McGurty kapott végleges fegyelmi büntetést. Lewis került újra a büntetőpadra kései ütközésért, ám hátramaradó időben nem esett újabb találat.

Az utolsó etap vendég góllal kezdődött, Varga Arnold lőtte ki a hosszú alsó sarkot alig negyven másodperccel a kezdő sípszó után. (1-2) Továbbra is az UTE kezében maradt a találkozó irányítása, és Hebar bombájánál volt szükség egy újabb Kornakker bravúrra. A negyvenötödik percben viszont Péter passzolt Hamvainak, és a kipattanót Vizi Dániel kotorta át a gólvonalon, így egyenlített a fehérvári gárda. (2-2) Fogásért Varga kapott két percet, és a fór alatt Szabó Bence távolról próbálta bevenni az UTE ketrecét, de Ágoston ezúttal is védett. A továbbiakban Beukeboom és Vizi összjátéka is sikertelennek bizonyult, majd Bennettet állította meg Sikorcin. Az utolsó percekre felgyorsult a játék, először Péter próbálkozása volt sikertelen, majd Nemes passzát késte le Varga, így hosszabbítás következett.

A hosszabbításban Benk helyzetét követően az első fehérvári meccsét játszó Brock Beukeboom lőtte ki hajszálpontosan a jobb felsőt, így a Titánok 3-2-re legyőzték az Újpest együttesét.