Hatalmas csatában az FTC jutott tovább

• 2023.11.22. 20:45
  • KCS

A Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóján a FEHA19 és az FTC-Telekom izgalmas, kiegyenlített mérkőzést vívott, amelyet egy góllal a vendégek nyertek, így a zöld-fehérek léptek tovább a következő fordulóba.

Haszonits, Gebei G., Kövesi, Gottlibet
Melnyicsuk - Racsinszkij, Csollák, Zezelj, Dobos, Blasko, Falus, Salamon, Strazdins, Alapi, Nádor, Koszinszkij, Bajkó, Németh, Farkas L., Ambrus, Farkas I., Fekete, Balasits
FTC-Telekom
Arany - Hrabal, Roth, Nemec, Brady, LaPorte, Bán, Crespi, Turbucz, Kestila, Kulmala, Seregély, Karmeniemi, Galajda, Nagy G., Németh, Boros, Tóth A., Turcotte, Farkas S., Banga
Gólszerzők: Turcotte
Kiállítások: Nem volt kiállítás

Mezőnyjáték vezette fel a mérkőzést, amelyen Turcotte góljával előnybe került hamarosan a Ferencvárosi TC (0-1), így összesítésben már két gól volt a zöld-fehérek előnye. A FEHA19 – különösen a találkozó második felében – hatalmas energiákat mozgósított az egyenlítésért, ám a rutinos ellenfél higgadt maradt, még akkor is, amikor már fáradni látszott. A Ferencváros egy sportszerű, kiállítás nélküli mérkőzésen, összesítésben 4-2-vel jutott tovább a következő körbe.

Fodor Szabolcs: Amikor kiderült, hogy a FEHA19 lesz az ellenfél a kupában, és tudtuk, hogy a Kontinentális Kupa után fogunk játszani, tudtuk jól, hogy egy energikus, fiatal csapat, és nem biztos, hogy nekünk ez a legmegfelelőbb egy ilyen Kontinentális Kupa után. Ez látszódott is, nem voltunk olyan frissek. Játszottunk három kemény mérkőzést, utána buszoztunk, hétfő reggel értünk haza. Szóval a regeneráció nem volt teljes. De ennek ellenére jól kontrolláltuk a meccset, még ha nem is volt egy gyönyörű jégkorong-mérkőzés. De ilyen körülmények között nem is várhatta el senki, hogy szép hokit játsszunk. Amiért jöttünk, azt el tudtuk vinni, és továbbjutottunk az MK-ban, amit nagyon szerettünk volna. Jól menedzseltük a meccset, nem volt veszélyben a továbbjutás, megküzdöttünk érte: a második harmadban kicsit túlkomplikáltuk a dolgokat, a harmadik harmadban egyszerűsítettünk a dolgokon, és ilyenkor ez segít, hogy jó eredményt érjünk el.

Anatolij Bogdanov: Kicsit félénken kezdtünk, talán azért, mert eleve egy gólos hátrányban voltunk a kezdéskor. A második 30 percben ez egy kiegyenlített mérkőzés volt, az ellenfélnek a nehéz mérkőzéseken megszerzett egyéni tapasztalatok adták meg az egy gólos előnyt. Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelték a továbbjutást, de összességében a fiúk mindent kiadtak magukból. Némileg hiányos az összeállításunk jelenleg, akik ma játszottak jól küzdöttek egy erős, tapasztalt ellenféllel szemben. Büszke vagyok a csapatomra. Minden egyes csere, amit ezek a fiatal játékosok játszanak, olyan, mint a bankba tenni pénzt: folyamatosan halmozódik a kamat. Sokszor elmondtam, hogy ezek a srácok a magyar jégkorong jövőjét jelentik, és a jó uton vannak. Minden csere, amelyet játszanak, amelyen az egyéni erősségeiket fejlesztik, a magyar hoki javára válik. Nehéz, fontos hétvége vár ránk, energiát kell gyűjtenünk, a jövőre fókuszálni és készen fogunk állni a péntekre.