Hárompontos győzelem

• 2019.10.19. 20:04
Kétgólos hátrányból fordítva végül győzelmet arattak a Titánok a Schiller-Vasas HC ellen.
2019.10.19 Szombat / 17:30
4:2
(0:2, 2:0, 2:0)
Nézőszám: 204
Vasas HC
Haszonits, Wolf, Horváth, Kedves
Usnik (Gyenes) - Balogh, Zion, Mihály, Imre, Horváth M., Campbell, Péter, Dézsi, Kiss, Szabó B., Nagy, Császár, Madácsi, Mangone, McCutcheon, Vincze, Almási, Buzás, Erdély
Vasas HC
Sági (Szeles) - Bödök, Bukor, Inglis, Schmál, Szlama, Fliszár, Páterka, Surányi, Szalma, Tornyai, Czakó, Csiki, Hetényi, Kováts, Márton, Farkas, Rafaj, Székely Mádai, Turbucz
Gólszerzők: Dézsi, Mangone (2), Szabó B. illetve Inglis, Schmál
Kiállítások: 6 ill. 6 perc

Közepes sebességgel indult a Vasas elleni összecsapás Székesfehérváron, csak kisebb helyzetek adódtak mindkét oldalon és leginkább a semleges harmadban folyt a játék. Az első komolyabb lehetőség Fliszár előtt kínálkozott a 6. percben, de az első felnőtt mérkőzését játszó Usnik védett, fehérvári részről Kiss kínálta meg távolról Ságit, majd Péter és Szabó is próbálkoztak, ám gól nem született. Hetényi kék vonalról érkező lövését kellett Usniknak hárítani, kontrában Zion szerezhetett volna vezetést, azonban ekkor is maradt a 0-0. Továbbra is meddő mezőnyjáték jellemezte a mérkőzés első harmadát, kevés játékmegszakítással és sok blokkolással. A 13. perc közepén Kiss lőtt távolról Sági kapujára, a vendégek hálóőre viszont magabiztosan vette le a korongot, ahogy védte Péter próbálkozását is. A következő komolyabb lehetőségből már gól született, de vendégoldalon, Inglis Ákos lövése kapusunk mamutját találta el, a pakk pedig a hálóba pattant (0-1). A találat után Mihály és Dézsi is egyenlíthetett volna, Sági azonban a helyén volt, kontrában viszont ismét a vendégek jártak sikerrel, egy szépen kijátszott akciót követően Schmál Kristóf növelte kettőre a különbséget. A 18. perc végén Zion lőtt kapuvasat, majd Mangone és Madácsi is szépíthettek volna, ám nem jött össze a gólszerzés. A játékrész vége előtt Császár kapott kisbüntetést, így változatlan eredménnyel és négy az öt elleni játékkal várhatták a csapatok a második harmadot.

Az áthúzódó kiállítás miatt vendégelőnnyel kezdődött a középső játékrész, de a Titánok hátrányos egységei jól mozogtak, maradt a 0-2. A 22. perc végén Schmált látták szabálytalannak a játékvezetők, jöhetett az első hazai fór, ahol Campbell még nem, Dézsi Bence viszont már betalált Sági kapujába (1-2). A gól után is leginkább a Titánok ütőin járt a pakk, majd újabb vendégkiállítás következett, Farkasnak kellett kiülni. Ebben a létszámfölényben is sikerrel járt a kékmezes gárda, Gianni Mangone vágott távolról óriási gólt Ságinak (2-2). A 29. percben túl sok jégen tartózkodó játékos miatt került hátrányba csapatunk, azonban tökéletesen működtek a négyfős egységek, maradt az egál. Oda-vissza játékkal folytatódott a harmad, az első komolyabb lehetőség Dézsi nevéhez fűződött, Sági viszont ekkor a helyén volt, kontrában Páterka szélről érkező lövését védte Usnik. Nem sokkal később beszorultak a Titánok a védekező harmadba, ám Usnik rendre hárította a próbálkozásokat. Az utolsó percben még Madácsi szerezhetett volna vezetést, azonban nem tudott betalálni a vendégketrecbe, így 2-2-es eredménnyel mehettek a felek az öltözőbe.
Hazai góllal indult a harmadik etap, egy passzjáték után Szabó Bence lőtt kapásból a vendégek hálójába (3-2). Tempós oda-vissza játékkal folytatódott a találkozó, kisebb helyzetekkel mindkét oldalon. A 46. percben Nagy próbálkozását még bravúrral védte Sági, a következő támadásban azonban Zion adta Gianni Mangonenak, akinek távoli bombájával szemben már tehetetlennek bizonyult. A gól után átvették az irányítást a Titánok, Balogh és Zion is módosíthatta volna az eredményt, ám nem született találat. A játékrész felénél McCutcheon kapott kisbüntetést durva játékért, előnyben jöhetett a fehérmezes alakulat, de állták a sarat a négyfős hazai egységek, maradt a 4-2. A kiegészülést követően Buzás lőtt közelről, Kiss kétszer is távolról, majd Balogh is megkísérelte a gólszerzést, viszont ezúttal Sági a helyén volt. Az 56. percben Mihály kínálta meg szélről a Vasas kapusát, majd Dézsi kísérelt meg gólt szerezni. Kováts előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, ám sem a fórban, sem öt az öt ellen nem találtak be Kiss Dávid tanítványai, maradt a kétgólos előny, ezzel pedig a Fehérvári Titánok otthon tartották a három pontot.