Háromgólos brassói győzelem

• 2017.09.16. 21:25

Az Erste Liga szombati mérkőzésén a Fehérvári Titánok 6-3-as vereséget szenvedtek a Brassó otthonában.

2017.09.16 Szombat / 18:30
Corona Brasov
6:3
(0-1, 4-0, 2-2)
Brassó / Patinoarul „Olimpic” Brasov
Csomortani, Csata, Rédai
Tőke (Polc) - Sirokovs, Walls, Macmillan, Bors, Mihály E., Zabludovskyy, Saluga, Filip, Mihály Á., Imecs, Tranca, Yemelyanenko, Stoflet, Bíró O., Bíró G., Zsók, Péter, Nagy, Gliga, Bíró M.
Kornakker (Szeles) - Prácser, Varga, Vizi, Imre, Antal, Reiter, Hamvai, Szabó B., Takács, Antilla, Vehmanen, Erdei, Sándor, Mazzag, Balogh, Kiss, Részegh, Ainsworth, Schoenmakers, Láday
Gólszerzők: Sirokovs, Logan, Stoflet, Mihály Á., Bíró, Gliga ill. Kiss, Ainsworth, Hamvai
Kiállítások: 18 ill. 22 perc

Jól kezdte a mérkőzést Kóger István csapata, a nyolcadik percben az idén Székesfehérvárra érkező Részegh Tamás passzát Kiss Patrik juttatta a hálóba (0-1), majd a harmad közepén Zabludovskyy kiállítása alatt előnyben is támadhatott együttesünk, több gól azonban sem az előnyben, sem pedig a harmadban nem született.

Az eseménydús második harmad elején három gól is esett, előbb a 24. percben Maksims Sirokovs (1-1), majd egy perccel később Robert Macmillan (2-1), végül pedig egy elmulasztott emberelőnyt követően Evan Stoflet talált be Kornakker kapujába (3-1). A harmad közepén Schoenmakers és Macmillan ökölcsatája borzolta a kedélyeket, mindketten 2+2+10 perces büntetést kaptak, majd Antilla és Yemelyanenko a büntetőpadra került. A 37. percben tovább növelte előnyét a hazai együttes, ezúttal Mihály Árpád volt eredményes (4-1).

Nem adta azonban fel Kóger István együttese, előbb Antilla kiállítását védekezték ki a záró játékrész elején, majd a 48. percben Kelin Ainsworth góljával tette szorosabbá az eredményt (4-2). Három perccel később jött azonban a válasz, Bíró Gergő góljával újra három gól volt a különbség. 6 perc volt vissza a találkozóból, amikor Robert Gliga megszerezte csapata hatodik gólját (6-2), Kóger István pedig kapust cserélt és a juniorkorú Szeles Martin élete első felnőtt bajnoki mérkőzésén kapott lehetőséget. A mérkőzés végén még Sándor Flórián kapott kisbüntetést, gól pedig nem a fiatal magyar kapus hálójába, hanem a hazai kapuba esett, Hamvai Szilárd állította be a végeredményt (6-3).

A Fehérvári Titánok így három ponttal zárták a csapat erdélyi túráját.

Fotó: Corona Brasov Wolves Facebook