Három pont Újpestről

• 2019.11.17. 21:06
Az első és a harmadik harmadban mutatott magabiztos játékkal a Fehérvári Titánok mindhárom pontot elhozták az UTE otthonából.

Újpesti TE
Márkus (Duschek) - Henderson, Kovács, Odnoga, Pance, Sikorcin, Carlson, Di Diomete, Nagy, Reed, Vincze, Horváth, Kiss-Rusk, Kovács, Nemes, Pokorny, Godó, Milushkin
Gyenes (Horváth D.) - Balogh, Zion, Madácsi, Mangone, Vas, Campbell, Péter, Dézsi, Kiss, Horváth M., Kovács, Almási, Buzás, Imre, Erdély, Nagy, Császár, Vincze, Schartz
Gólszerzők: Odnoga, Sikorcin (2), Pance illetve Almási, Balogh, Dézsi, Zion, Nagy
Kiállítások: 10 illetve 6 perc

Gyors tempóban indult az UTE elleni találkozó, melyen Szabó Bence betegség miatt nem lépett jégre, ellenben először szerepelt fehérvári színekben Zane Schartz. Campell és Almási előtt kínálkozott lehetőség a 2. percben, de Márkus hárított, ahogy a következő támadásban Madácsi próbálkozásánál is a helyén volt. Ezután Császár kapott kisbüntetést gáncsolásért, azonban az Újpest nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani az előnyben. Már öt az öt ellen leginkább meddő mezőnyjáték jellemezte a mérkőzést, kisebb helyzetekkel mindkét oldalon. A játékrész felétől nagyrészt fehérvári ütőkön járt a pakk, a 16. perc elején meg is született a vezető találat, Kovács passzolt a kapu mögül Almási Márknak, aki nem hibázott (0-1). Rögtön a következő buli után ismét a vendégek örülhettek, Madácsi átadására Balogh Bence érkezett jó ütemben és közelről lőtt Márkus hálójába (0-2). Az első harmad végét jelző dudaszóig nem történt komolyabb eseményt, így kétgólos Titán-előnnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.
Gyenesnek akadt több dolga a középső játékrész elején, de kapusunk rendre hárította a felé érkező lövéseket, maradt a 0-2. A 23. percben egy kapu előtt kavarodásból Kovács kerülhetett volna ki győztesen, Márkus azonban a helyén volt, a másik oldalon pedig Pance próbálkozott sikertelenül. Nem sokkal ezután átvette az UTE az irányítást, meg is szerezték az első találatot, Henderson passzolt keresztbe Odnoga Mátyás elé, aki a kapuba helyezett (1-2), majd megint a hazai szurkolók örülhettek, Sikorcin Ladislav egyenlített (2-2). A 28. percben Nagy Nilan kapott kettő plusz kettő perces büntetést, a harmad felénél pedig Horváthnak kellett kiülni, gól viszont egyik oldalon sem született. Már öt az öt ellen is hazai fölény jellemezte a játékot, azonban jól működött a fehérvári védelem és Gyenes is hárította a lövéseket. A 36. percben Kovácsot látta szabálytalannak a Wolf-Babic játékvezetőpáros, ám csapatunk nem tudta megszerezni a vezetést a fórban. A harmad vége előtt újra a lilamezes együttes talált be, Eric Pance szerzett vezetést, így egygólos hazai előnnyel várhatták a felek a harmadik játékrészt (3-2).
Tempós oda-vissza játékkal kezdődött a záró etap, de a kapusoknak kevés dolga akadt. Egészen a 46. percig nem adódott komolyabb lehetőség egyik oldalon sem, ekkor Imre indult jobb szélen, ő még nem, a kipattanóra jó ütemben érkező Dézsi Bence viszont már betalált (3-3). A játékrész felénél Godó előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, az előnyben még nem, öt az öt ellen azonban megszületett a vezető találat, Madácsi passzolt középre Mitch Zionnak, aki az újpesti kapuba bombázott (3-4). A következő Titán-gólra sem kellett sokat várni, Nagy Ákos csapott le a korongra és középről lőtt Márkus hálójába (3-5). Nem sokkal ezután Di Dioemete kapott kisbüntetést durva játékért, de jól mozogtak a négyfős egységek, így az eredmény nem változott. A kiegészülés után már sikerrel járt az UTE, Di Diomete passzát Sikorcin Ladislav értékesítette (4-5), majd Baróti Zsolt lehozta kapusát, 10 másodperccel a dudaszó előtt Cambellnek kellett kiülnie, azonban hat a négy ellen sem tudott betalálni a hazai alakulat, tehát a Fehérvári Titánok elhozták mindhárom pontot a Megyeri úti Jégcsarnokból.