Három pont Dunaújvárosból

• 2017.12.22. 21:20
A Fehérvári három ponttal térnek haza Dunaújvárosból, miután a mérkőzésen végig vezetve 5-3-as győzelmet arattak.

Kókai, Varjú, Kedves, Berger
Duschek (Barna) Erdélyi, Hüffner, Azari, Becze, Novotny - Léránt, Orbán,Izacky, Nageler, Turcotte - Hruby, Lencsés, Hári, Odnoga, Silló - Srkypets, Török, Borbás, Nagy, Németh
Gyenes (Kornakker) Imre, Vehmanen, Ainsworth, Antilla, Schoenmakers Reiter, Szabó B., Hamvai, Mazzag, Szita Láday, Szaller, Balogh, Kiss P., Vizi Antal, Péter B., Prácser, Varga
Gólszerzők: Becze (3), Mazzag (2), Schoenmakers (2), Szabó B.
Kiállítások: 10 ill. 16

A Fehérvári Titánok a karácsony előtti utolsó mérkőzésükön a tabella harmadik helyezett Dunaújvárosi Acélbikák otthonába látogattak. Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a fiatal fehérvári gárda, már a negyedik percben vezetést szereztek, Szaller lövésébe Mazzag Dániel ért bele jól a kapu előtt (0-1). A végig magas tempójú első harmad a következőkben vendég kiállítást hozott, Szita volt szabálytalan, de nem tudta érvényesíteni fölényét a hazai alakulat. Egyenlő létszámnál újra lendületbe jöttek Ainsworthék, egy kapu előtti kavarodás után végül Derek Schoenmakers duplázta meg csapata előnyét (0-2). Az első etap közepén átvette az irányítást a Dunaújváros, a mezőnyfölényből pedig találat is született, Becze Tihamér juttatta át a pakkot a gólvonalon egy közeli próbálkozás után (1-2). Gyenes magabiztos védéseire volt szükség a harmad második felében, Balogh büntetése után azonban a második előnyt sem sikerült értékesítenie Azariéknak, ahogy a harmad végéig hátralévő időben sem született újabb találat.

Nagyobb iramban kezdte a középső játékrészt a hazai együttes, Gyenesnek sok dolga akadt az első percekben. A negyedik percben azonban egy kontratámadást góllal fejeztek be a Titánok, Szabó Bence egy kékvonalas lövéssel állította vissza a kétgólos különbséget (1-3). A gól után újra a hazaiak következtek, de hiába a több korongbirtoklás, kevés minőségi lövést láthatott a közönség. Silló ugrott ki szólóban, Gyenes hárított, majd Vehmanen és Hruby akaszkodtak össze a dunaújvárosi kapu előtt, a következőkben pedig Erdélyit látták szabálytalannak a játékvezetők, a fórban egy elvesztett korong után azonban először Turcotte próbálkozhatott szólóban, a kipattanóra Odnoga érkezett, de maradt az 1-3. A kiegészülés után tovább pörögtek a Bikák, Silló hibázott százszázalékos ziccerben, ezután Izacky cselezte ki a fehérvári védelmet, de kapusunk ezúttal is védett. Mazzag gáncsolta Hrubyt a kapu előtt, így hátrányban folytatódott a mérkőzés, egy elvesztett korong után azonban a Titánok jöhettek, Szabó Bence pedig nagy helyzetben nem tudta áttuszkolni a korongot Duscheken, majd már öt az öt ellen Antilla lehetősége maradt ki. Újra Erdélyit büntették a játékvezetők, ebből a fórból pedig be is talált Kóger István együttese, Ainsworth lövése kijött Duschekről, Derek Schoenmakers azonban már nem hibázott (1-4).

A záró játékrész első védése a hazaiak kapusához fűződött, Mazzag lövését kellett hárítania Duscheknek, majd főleg a vendégek kapuja előtt passzolgattak a pirosmezesek, nagyobb helyzetek nélkül. Szita húzta vissza az egyik dunaújvárosit a 45. percben, így negyedszerre is előnyben próbálkozhattak Beczéék, de ezúttal sem született gól. Turcotte és Gyenes szólalkoztak össze egy helyzet után, a páros kiállítás után pedig Lencsés ütközte la Antillát, de a fehérvári fórban Becze Tihamér iramodott meg a bal szélen és nem is hibázott (2-4). Az előny hátralévő részében kétszer is Láday előtt nyílt lehetőség, de Duschek a helyén volt. A harmad derekát a magas tempójú mezőnyjáték jellemezte, de a kapu előtt mindkét oldalon jól zárt a védelem, így kevés alkalommal próbálkoztak a csapatok. Kiss Patrikot látták szabálytalannak a játékvezetők öt perccel a vége előtt, ebből pedig megszületett a fehérváriak hátrányos találata is, Hamvai lövése után Mazzag Dániel közeli próbálkozása csúszott át Duschek mamutjai között (2-5). Nem ért véget a kiállítások sora, ezúttal Becze kapott kétperces büntetést, egy perccel később Láday akadályozta Turcotte-ot. Négy a négy ellen a fehérvári kapu előtt töltötték az időt a felek, majd a büntetőpadról visszatérő Kiss Patrik szólózhatott, de csak a kapuvasat találta el. Továbbra sem maradt üres a büntetőpad, 2 perccel a vége előtt Antilla szabálytalankodott, Jason Morgan pedig időt is kért, lehozta kapusát, ez pedig kifizetődőnek bizonyult, Becze Tihamér bombázott a kapuba (3-5), ezzel pedig mesterhármast ért el.. A hátralévő időben azonban már nem sikerült betalálni a vendéglátó, így a Fehérvári Titánok a karácsony előtti utolsó mérkőzésén mindhárom pontot elhozta Dunaújvárosból.