Három pont a Vasas ellen

• 2018.12.19. 20:57
A nemzetközi szünet utáni első mérkőzésen kétgólos győzelmet arattak a Fehérvári Titánok hazai pályán a Schiller Vasas HC ellen.
2018.12.19 Szerda / 18:30
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Nézőszám: 211
Vasas HC
Nagy, Wolf, Árkovics, Sindel
Gyenes (Adorján), Kiss P., Lewis, Péter, Vas, Beukeboom, Mihály, Bennett, Madácsi, Láday, Reiter, Mazzag, Császár, Hamvai, Kiss R., Szabó B., Imre, Buzás, Sándor
Vasas HC
Tóth (Koitmaa) - Belényesi, Bödök, Bugár, Bukor, Czakó, Csiki, Fliszár, Gágyor, Garát, Inglis, Lőczi, Rózsa, Schmál, Seregély, Surányi, Szlama, Szlépka, Tornyai, Turbucz, Varga
Gólszerzők: Lewis, Kiss P.
Kiállítások: 2 ill. 2 perc

Fehérvári támadással indult a mérkőzés, Mihály került helyzetbe, de kimaradt, majd Madácsi próbálkozhatott közelről, a korong át is csúszott a gólvonalon, ám kisles miatt érvénytelennek ítélték a találatot a játékvezetők. Reiter távoli lövése nem találta el a kaput, majd a Vasas indulhatott, de Seregély bombáját Gyenes magabiztosan hárította, nem sokkal később pedig kapusunk bravúrjára volt szükség Lőczi lehetőségénél. A 6. percben fehérvári akció következett, Jack Lewis tette vendég ketrecre a pakkot, ami Tóth lepkéséről pattant be (1-0). Nem szűnt a hazai nyomás, Beukeboom lőtt távolról, majd Sándor is a kékről próbálkozott, de maradt az egygólos hazai előny. Láday és Sándor is helyzetbe került a 11. percben, Tóth azonban a helyén volt, a továbbiakban Madácsi értékesíthette volna Kiss Roland passzát, de kimaradt. Szabó előtt adódott lehetőség, ezután Császár lőtt kapuvasat, Kiss Patrik lehetősége pedig elakadt a vendégek védelmében. A 17. percben jöhetett az első emberelőny, mégpedig fehérvári oldalon, Fliszárt ültették ki magas bottal való játékért, a vendégek hátrányos egységei azonban jól működtek, az öt az öt elleni játék sem hozott változást az eredményben, így egygólos különbséggel fordulhattak a csapatok.
A középső játékrész kiegyenlített játékkal indult, az első nagyobb helyzetet Szlama válthatta volna gólra, Gyenes azonban hárított. A 27. percben egy Madácsi-Bennett összjátékot követően utóbbi tette Mihály elé a pakkot, ám a két gárda közti különbséget nem sikerült növelni. Ismét Gyenes kapott szerepet, ezúttal Czakó lövésénél, majd a kontrából Szabó indulhatott, de a vendégek hálóőre is a helyén volt. A Vasas percei következtek, a Titánok védelme jól működött, így az eredmény maradt 1-0. A 35. percben Gyenes kapott kisbüntetést a játék késleltetése miatt, így a vendégek jöhettek előnyben, de nem jött össze fórban az egyenlítés. Öt az öt ellen a mezőnyjátéké volt a főszerep, a Titánok inkább a védekezésre koncentráltak, hogy megőrizzék az előnyt. Másfél perccel a harmad végét jelző dudaszó előtt Madácsi próbálkozhatott távolról, Tóth azonban hárított, majd Vas válthatott volna gólra egy helyzetet, ám betalálni egyikőjük sem tudott.
Beukeboom távoli lövésével indult a záró játékrész, majd csak kisebb helyzetekig jutott mindkét alakulat. Az első nagyobb akcióra a 33. percig kellett várni, ekkor egy kapu előtti kavarodásból Kiss Patrik került ki győztesen és Tóth mamutjai között közelről vágta a hálóba a korongot (2-0). Nyomás alá helyezték a Titánok a vendégeket, de nem sikerült tovább növelni az előnyt. Meddő mezőnyjátékkal folytatódott a mérkőzés, majd Mazzag szerezhette volna meg a harmadik gólt a fehérváriaknak, de a budapestiek hálóőre magabiztosan védett. Gyenesnek akadt több dolga a következő percekben, ám kapusunk minden próbálkozást hárított. Az 55. percben Madácsi került helyzetbe, majd Kiss Roland próbálkozott, az eredmény viszont nem változott. A találkozó utolsó hatvan másodpercében még Kiss Patrik duplázhatott volna, de kimaradt, így a Fehérvári Titánok kétgólos győzelmet arattak és otthon tartották a három pontot.