Három pont a Hokiklub Budapest otthonában

• 2018.12.21. 21:16
Kétgólos hátrányból felállva végül győzelemmel hagyta el a Tüskecsarnokot a Fehérvári Titánok együttese.

2018.12.21 Péntek / 18:40
Hokiklub Budapest
4:6
(2:1, 0:1, 2:4)
Budapest / Tüskecsarnok
Kormos, varjú, Kis-Király, Makrai
Hajek (Kiss) - Berendi, Lakatos, Lévai, Vajda, Csíki, Szopos, Egyed, Horváth, Bernáth, Petres, Satek, Szécsi, Köllő, Orbán, Izsák, Albert, Németh, Szappanos, Szűcs, Jancsó
Gyenes (Adorján) - Mihály, Lewis, Péter, Vas, Beukeboom, Dézsi, Bennett, Madácsi, Sándor, Reiter, Mazzag, Császár, Hamvai, Szabó B., Kiss R., Kovács, Almási, Buzás, Imre, Erdély
Gólszerzők: Szappanos, Szécsi (2), Petres ill. Hamvai, Beukeboom, Bennett, Péter, Mihály (2)
Kiállítások: 12 ill. 8 perc

Hazai helyzettel indult a Hokiklub elleni találkozó, ahol első ízben állt a budapesti csapat kispadján Gröschl Tamás vezetőedzői szerepben. Egy Dézsi-Bennett összjáték után utóbbi próbálkozott a KMH kapuja előtt, nem járt sikerrel, majd Császár került helyzetbe, ám Hajek a helyén volt. A 7. percben egy kontrából indulhatott a hazai csapat, Szappanos Dávid szerzett korongot, szólóját pedig góllal fejezte be (1-0). Ezután egyenlíthettek volna a Titánok, Mihály közeli lövése csúszott át a gólvonalon, ám a játékvezetők kisles miatt érvénytelennek ítélték a találatot. Mihály és Lewis jöhettek kettő az egy ellen, utóbbi elhibázta, majd Gyenesnek kellett hárítani Egyed lövését. A 11. perc végén Albert távoli próbálkozása kijött kapusunkról, a kipattanóra Szécsi Patrik csapott le, kettőre növelve a budapestiek előnyét (2-0). A gól után kiegyenlített játékot mutattak a felek, majd a hazai kapu előtt Mazzag adta hátra Hamvainak, aki a hálóba vágta a korongot (2-1). Beukeboom és Mazzag is távolról próbálkozott az utolsó percben, Hamvai és Albert pedig durva játékért kaptak kisbüntetést, így négy a négy elleni játékkal és egygólos hazai előnnyel fordulhattak a csapatok.
Lewis támadásával indult a középső játékrész, majd Gyenest dolgoztatta meg Szappanos. Bennett került helyzetbe, de kimaradt, Kiss Roland távoli lövése pedig Hajek lepkésében állt meg. A 24. percben Izsák szándékosan kilőtt korongja után jöhetett az első fehérvári emberelőny, ahol először Reiter próbálkozott, itt Hajek még hárítani tudott, Beukeboom kékvonalas bombájával szemben azonban már tehetetlen volt (2-2). A gól után Orbán szabálytalankodott Buzással szemben, így ismét fórban jöhettek a Titánok, majd Lakatos is kapott két percet, azonban egyik emberelőnyt sem sikerült kihasználni, hiába dolgoztatta meg egymás után többször is Hajeket a fehérvári alakulat. A 35. perc elején Lewist akadályozták, így ismét öt a négy elleni lehetőséghez jutott Kiss Dávid gárdája, ahol először Mihály, majd Császár közeli lövését is védeni tudta Hajek, a további próbálkozások pedig nem jutottak át a Hokiklub védelmén. A 38. percben Péter került hatalmas helyzetbe, a kipattanóra a budapesti együttes csapott le, a vendégkapu előtti kavarodásban pedig Mihály szabálytalankodott. A pirosmezesek először támadhattak fórban a mérkőzésen, a Titánok hátrányos egységei jól működtek, így változatlan eredménnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.
Mihály támadásával kezdődött a harmadik játékrész, majd Dézsi közeli lövését hárította Hajek, a kipattanóra jó tempóban érkezett Bennett, aki nem hibázott (2-3). A 44. percben Csíki került büntetőpadra, jöhetett az újabb vendég emberfór, ezúttal pedig sikerrel járt a fehérvári alakulat, a Vas lövése utáni kipattanóra Péter Andor csapott le, kettőre növelve ezzel a különbséget. Nem váratott sokáig magára a következő találat, az újabb fehérvári akcióban Mihály Ákos volt eredményes (2-5). A 49. percben Szécsi Patrik indult a hazai kapu elől, szólóját pedig góllal fejezte be (3-5). A szépítés után Kiss került büntetőpadra, a Titánok emberhátrányos egységei kaptak ismét szerepet, ezúttal azonban kihasználta az előnyt a HKB, egy kapu előtti kavarodásból Lakatos Levente került ki győztesen (4-5). Oda-vissza játékkal folytatódott a találkozó, komolyabb helyzetig egyik alakulat sem jutott. Az 55. percben Bennett kapott kisbüntetést, a budapestiek viszont nem tudtak betalálni, maradt a 4-5. Az utolsó előtti percben Gröschl Tamás lehozta Hajeket, ám Mihály Ákos tiszta helyzetbe került és üreskapus góljával beállította a végeredményt (4-6).