Győzelem Bécsben

• 2017.10.07. 08:00

Egy izgalmas mérkőzésen többször is megfordították az eredményt a Titánok, és egygólos győzelmet arattak az osztrák fővárosban.

Gangel László, Varjú Árpád, Pálkövi Borond György, Kis-Király Barna
Gyenes (Szeles) - Ainsworth, Imre, Kiss P., Kiss Zs., Vehmanen - Antilla, Hamvai, Láday, Mazzag, Reiter - Erdei, Péter, Szaller, Takács, Vizi - Antal, Balogh, Prácser, Szabó B.
Maros (Lichtenecker) - Artner, Kuqali, Maxa F., Piff, Szabad - Kruckovyc, Leitner, Nissner, Schölgl, Schönwetter - Bolterle, Karitnig, Maxa A., Pelz, Wolf
Gólszerzők: Maxa, Nissner, Bolterle, Kuqali, Schlogl ill. Ainsworth, Mazzag, Prácser, Láday, Kiss P., Balogh.
Kiállítások: 4 ill. 10

Nem indult jól a ligaújonc Bécs számára a szezon, így egy nagyon elszánt gárdával találta szemben magát Kóger István csapata. Már rögtön az első fél percben emberelőnybe kerültek a hazaiak, amikor Kiss Zsombor bottal akasztásért kapott kettő percet, de a Titánok sikeresen kivédekezték a hátrányt. Nem kellett sokat várni az első gólra, hiszen a negyedik percben Láday Tamás passzából az eddigi legponterősebb játékosunk, Kelin Answorth talált be a Capitals kapujába. (0:1) A játékrész felénél Alexander Maxa avatta fel Gyenest, és szerezte meg csapata egyenlítő gólját. (1:1) Egy perccel később Artner kiállítása után fórban próbálkozhattak a Titánok, de nem sikerült kihasználni az előnyt, sőt, néhány másodperccel a kiegészülésük előtt Benjamin Nissner indult meg a vendég kapu felé, és szerezte meg az osztrákok második találatát. (2:1) Nem álltak le a fehérváriak, és a tizennyolcadik percben Mazzag Dániel egyenlített, így 2:2-es döntetlennel vonultak öltözőbe a csapatok.

Öt perc telt el a második harmadból, amikor Patrick Bolterle Pifftől kapott korongot, majd juttatta át a játékszert a gólvonalon (3:2) Újra a harmad felénél esett az egyenlítő gól, ezúttal Prácser Ádám lőtte a pakkot Maros kapujába. (3:3) A harmincötödik percben Baloghot látták szabálytalannak a játékvezetők, így egy újabb emberhátrány nehezítette a fehérváriak dolgát, de a vendég védelem a helyén volt. Alig egy perccel a Titánok kiegészülése után ismét előnybe kerültek a hazaiak, amit Kuqali ki is használt, és megszerezte csapata negyedik találatát. (4:3)

Az utolsó játékrész elején Antilla kapott 2+2 percet, amit gyorsan kihasználtak az osztrákok és Richard Schlögl gólja révén kettőre növelték az előnyüket. (5:3) A mérkőzés hátralévő részében felpörgött a vendég alakulat, Láday tudott szépíteni a negyvennyolcadik percben (5:4), majd nem sokkal később Kiss Patrik egyenlített. (5:5) Nyolc perc volt hátra a találkozóból, amikor Vizi Dániel passzolt Balogh Bencének, aki a bécsi kapuba lőtte a korongot. (5:6) A meccs vége felé közeledve még előnybe kerültek a Titánok, de a fórt ezúttal sem sikerült kihasználni. Hiába próbálkozott a hazai csapat, a fehérvári védelem állta a sarat, így győztesen hagyhatták el a Vienna Capitals  otthonát.