Győzelem a túra első találkozóján

• 2017.09.15. 22:50
Egy izgalmas mérkőzés utolsó percében döntötték el a találkozót a Titánok, és 4-3-ra legyőzték a Csíkszeredát.

Gergely Lehel, Máthé István, Péter Vilmos
Kornakker (Szeles) - Vehmanen, Takács, Vizi, Schoenmakers, Ainsworth - Reiter, Szabó B., Antilla, Kiss, Részegh - Imre, Sándor, Mazzag, Hamvai, Balogh - Láday, Antal, Varga, Prácser, Erdei.
Onodi (Ruczuj) - Papp, Belov, Antal, Rusnák, Valchar - Salló, Brnák, Bíró, Taratukhin, Fabus - Gecse, Farkas, Moldován, Molnár, Fodor - Györfy, János, Rokaly, Casaneanu, Egyed
Gólszerzők: Antal, Rokaly, Salló ill. Kiss P., Ainsworth (2), Vehmanen
Kiállítások: 8 ill. 10

A találkozó Csíkszeredai támadásokkal indult. Az első öt percben a hazaiak domináltak és Kornakkernek kellett hatalmas védéseket bemutatnia. Majd a fehérváriak lendültek támadásba és először Részegh, majd Schoenmakers alakított ki hatalmas helyzeteket, de nem tudták gólra váltani azokat. Ezt követően a másik oldalon Valchar lövésétől a kapuvas mentette meg a vendégeket, Fodor Csanád próbálkozását pedig a fehérváriak kapusa hárította. Nem sokáig bombázták Kornakker kapuját az erdélyiek, ugyanis Schoenmakers indult meg, akinek lövését még védte a hazai hálóőr, de Kiss Patrikét már nem tudta (0-1).

A második játékrész első percében Mazzag kapott két perces büntetést bottal akasztásért, a Csíkszereda pedig élt a lehetőséggel és Valchar keresztpasszát követően Antal Zsombor egyenlített (1-1). Nem tartott sokáig a hazaiak öröme, a 23. percben egy eladott korongból indultak meg a Titánok és Kelin Ainsworth visszaszerezte a vezetést. A következő percekben is a fehérváriak domináltak. A 34. percben Gecse akadályozásért, Moldován pedig akasztásért került a büntetőpadra, így öt a három ellen támadhatott a Fehérvár, az emberelőny pedig nem maradt kihasználatlanul, Iiro Vehmanen növelte a gólkülönbséget (1-2).

Az utolsó játékrész fehérvári szabálytalanságokkal indult, a 41. percben Antillának, majd három perccel később Vizinek ítéltek két percet a játékvezetők, a csíkiek azonban nem tudták kihasználni a lehetőséget. Ám ami előnyben nem sikerül nekik, az öt az öt ellen igen, a 46. percben Rokaly Szilárd juttatta Kornakker kapujába a korongot (2-3). A 47. percben Ainsworth került a büntetőpadra, Salló Alpár pedig értékesítette a lehetőséget. (3-3). Két perccel a mérkőzés vége előtt Farkas akasztott, ami megpecsételte a hazaiak sorsát, az utolsó percben Kelin Ainsworth beállította a végeredményt (3-4).