Győzelem a szezon első meccsén

• 2018.09.11. 21:20
A Fehérvári Titánok hosszabbítás után győzte le a Hokiklub Budapestet az Erste Liga 2018/2019-es szezonjának első mérkőzésén.

Varjú Árpád, Kókai Márk, Árkovics Gergő, Soltész Áron
Szeles (Gyenes) - McGurty, Reiter, Lewis, Mazzag, Mihály - Kiss R., Sándor, Madácsi, Kiss P., Bennett - Vas, Erdély, Nagy, Péter, Hamvai - Horváth, Halasi, Vizi, Balogh, Buzás
Kiss B. (Hajek) - Jancsó, Orbán, Egyed, Satek, Szappanos - Csíki, Szopos, Godó, Izsák, Szűcs - Lévai, Szécsi, Berendi, Németh, Vajda - Baranyai, Albert, Horváth, Köllő
Gólszerzők: Lewis (2) ill. Szappanos
Kiállítások: 6 ill. 8

Jó tempóban kezdődött a Fehérvári Titánok idei első Erste Liga mérkőzése, ahol az első percben rögtön Bennett tesztelte a vendégek kapusát, majd folytatódott a fehérvári mezőnyfölény, ezúttal Kiss Patrik lövését kellett hárítania Kiss Bencének. A másik oldalon akadt ugyan dolga Szelesnek, de a vendégek támadásait jól szűrték a hazai védők. Mihály került szembe Kiss-sel az 5. percben, ám mellé ment. A játékrész közepén a korábbi fehérvári bekk, Orbán Attila bombázott a kékről, de Szeles hárított. Vizi cselezett a 13. percben, aztán az első felnőtt bajnokiján jégre lépő Vas Márk próbálkozott kétszer, de maradt a 0-0. A játékrész második felében is többször került helyzetbe Kiss Dávid együttese, 3 perccel a dudaszó előtt Buzás Arnold próbálkozhatott közelről, ám Kiss Bence védett.

A második játékrész elejét megnyomták a vendégek, és bár többet járt a pakk budapesti ütőkön, nem alakítottak ki igazán veszélyes helyzeteket. A 24. percben hátrányba került a hazai alakulat, ebből pedig meg is szerezte első találatát a Hokiklub Budapest, a rutinos Szappanos Dávid csúsztatott a hálóba (0-1). A találat után Kiss Patrik egyenlíthetett volna, aztán újra a vendégek kapuja előtt zajlott a játék, de nem jött össze az egyenlítés. Pétert ütközték le 6 perccel a játékrész vége előtt, így másodszor is előnyben támadhattak Lewisék. Madácsi és McGurty is próbálkozhatott egy-egy szépen kijátszott akció végén, de maradt az egygólos vendégelőny, ahogy a következő fór után is, amiben Sándor kékvonalas bombája jelentette a legnagyobb veszélyt a kapura.

A záró játékrész elején aztán a kezdő korongbedobásból egyenlítettek a hazaiak: Lewis lépett ki és értékesítette magabiztosan McGurty passzát (1-1). Mihály helyzetét követően Szappanos indult meg, de Szeles hárított. 8 perc telt el a harmadból, amikor Mazzag szabálytalankodott, a fórban Orbán lőhetett távolról, a másik oldalon pedig Nagy szerzett harcosan korongot, majd passzolt Hamvainak a kapu elé, de támadónknak nem sikerül értékesíteni a helyzetet. Egy védelmi hibát követően Izsák lábáról került a hálóba a korong, de a gólt a Kókai-Varjú bírópáros videózás után érvénytelenítette. Előnybe kerültek a Titánok 6 perccel a dudaszó előtt, Kapusta pedig időt is kért, majd McGurty százszázalékos helyzetben hibázott, így maradt a döntetlen. A kiegészülés után elcserélték magukat a hazaiak, ám a hátrányban a legnagyobb lehetőség csapatunk előtt adódott, miután Bennett és Mihály indulhattak meg kettő az egy ellen, de Kiss Bence védett. Miután a rendes játékidőben nem esett gól, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban másfél perc alatt eldőlt az extra pont sorsa, Jack Lewis ugrott meg és magabiztosan értékesítette a lehetőséget (2-1), ezzel pedig a Fehérvári Titánok megnyerte első mérkőzését a 2018/2019-es szezonban.