Győzelem a párharc első mérkőzésén

• 2019.10.22. 21:04
A Fehérvári Titánok ismét hátrányból fordítva győzték le a Schiller-Vasas HC együttesét, ezúttal a Magyar Kupa első körében.
Titánok
Gyenes (Horváth D.) - Balogh, Zion, Mihály, Stipsicz, Szabó B., Campbell, Péter, Sárpátki, Mangone, Imre, Szabó K., Császár, Dézsi, Kiss, Horváth M., Nagy, Almási, Madácsi, McCutcheon
Vasas HC
Sági (Szeles) - Hetényi, Kováts, Bödök, Schmál, Szalma, Farkas, Inglis, Czakó, Rafaj, Turbucz, Bukor, Gáspár, Fliszár, Páterka, Szalma, Surányi, Tornyai, Csiki, Márton
Gólszerzők: Dézsi, Mangone, Balogh, Nagy illetve Tornyai
Kiállítások: 4 ill. 4 perc

Hazai helyzettel indult a Magyar Kupa első mérkőzése, Zion tette rá szélről, de Sági védett, ezután Sárpátki próbálkozott sikertelenül. A 3. percben jött az első vendéghelyzet, Schmál lőtt közelről, Gyenes azonban a helyén volt, majd meddő mezőnyjáték jellemezte az első harmadot, egészen Péter kiállításáig. Előnyben jöhetett a Vasas, ahol először Turbucz, majd Fliszár került közel a gólszerzéshez, ám a hátrányos egységek jól működtek, maradt a 0-0. A kiegészülés után Zion és Stpsicz szerezhetett volna vezetést csapatunknak, Sági viszont a helyén volt, kontrában megindult a vendégek negyedik sora, Tornyai Gábor pedig középről Gyenes kapujába lőtt (0-1). A 13. percben Imre egyenlíthetett volna, a másik oldalon kapusunk bravúrjait láthatta az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok közönsége. Nem sokkal ezután Császár indult bal szélen, középre passzolt a jó ütemben érkező Dézsi Bencének, aki a hosszú felsőbe vágta a pakkot (1-1). Az egyenlítés után Csiki lőtt vasat, majd Ságinak kellett óriásit védenie a fehérvári negyedik sor akciójánál. A játékrész lefújásáig csak kisebb helyzeteket alakítottak ki a csapatok, így döntetlennel fordulhattak a második harmadra.

Közepes tempóban kezdődött a középső etap, az első komolyabb lehetőség Imre nevéhez fűződik, de nem tudta megszerezni a vezetést. A következő percekben beszorították a Titánok ellenfelüket a védekező harmadba, azonban nem sikerült gólra váltani a fölényt. Nem sokkal később Csiki kínálta meg távolról Gyenest, ám kapusunk magabiztosan vette le a korongot, kontrában Stipsicz lövése ment fölé. A 30. percben jöhetett az első hazai emberelőny Gáspár kiállítása után, ahol először Dézsi és Zion próbálkoztak, ám végül Gianni Mangone bombázott a Vasas kapujába (2-1). Nem álltak le a Titánok később sem, Madácsi növelhette volna különbséget, ezt követően Sárpátki és Péter is közel került a gólszerzéshez, Sági azonban ekkor a helyén volt. A 36. percben Fliszár egyenlíthetett volna, Gyenes hárított, majd Zionnak kellett kiülni bottal akasztásért, ám jól mozogtak a négyfős fehérvári egységek, maradt a vezetés. A harmad végén még Mangone távoli lövését kellett Ságinak védeni, az eredmény viszont nem változott.
A harmadik harmad kezdetén Ságié volt a főszerep, Péter és Császár előtt kínálkozott lehetőség, de maradt a 2-1. A 44. percben Schmál előtt nyílt a vendégbüntetőpad ajtaja, ahol Zion lövésébe ért bele jól a kapu előtt Balogh Bence, a korong a hálóba pattant, a játékvezetők pedig hosszas videózás után érvényesnek ítélték a találatot (3-1). Továbbra is leginkább fehérvári ütőkön járt a pakk és nagyrészt a vendégek harmadában folyt a játék. Az etap felénél Stipsicz indult szólóban, ám nem tudta góllal befejezni az akciót, a másik oldalon Bödök próbálkozását védte Gyenes. Tempós oda-vissza játékkal folytatódott a találkozó, kisebb helyzetekkel mindkét csapatnál, az első komolyabb lövés a vendégeknél adódott, ám Gyenes védett, kontrában viszont újabb hazai gól született, Madácsi passzát Nagy Ákos értékesítette (4-1). Nem adta fel a szépítés lehetőségét a Vasas, Páterka kínálta meg kapusunkat szélről, majd Szalma próbálkozott kétszer is, azonban Gyenes kapuja bevehetetlennek bizonyult, az eredmény nem változott, így a fehérvári Titánok megnyerték a párharc első mérkőzését.