Győzelem a megyei rivális otthonában

• 2019.01.17. 21:00
A Fehérvári Titánok a mérkőzés második felében mutatott magabiztos játékkal megérdemelten szerezték meg a három pontot a Dunaújváros otthonában.

Soós, Varjú, Kedves, Soltész
Zakharchenko (Pinczés) - Lencsés, Tóth, Jabornik, Pinczés, Uski, Liarakos, Hruby, Németh, Franssila, Saluga, Léránt, Erdélyi, Hüffner, Mestyán, Iossafov, Török, Dubek, Nagy, Azari
Gyenes (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Balogh, Bennett, Péter, Imre, Szabó B., Mazzag, Császár, Hamvai, Láday, Reiter, Sándor
Gólszerzők: Németh ill. Szabó, Bennett, Lewis (2)
Kiállítások: 24 ill. 8 perc

Fehérvári támadásokkal indult a dunaújvárosi találkozó, melyen Vas Márk betegség miatt nem szerepelt, Madácsi Benedek játékára pedig kisebb sérülés miatt továbbra sem számíthatott Kiss Dávid. Uski próbálkozása törte meg a vendégek nyomását, de Gyenes hárított, ezután Tóth kínálta meg kapusunkat. Hamvai közelről, Beukeboom távolról igyekezett bevenni Zakharchenko ketrecét, majd Mestyán ült ki a büntetőpadra, jöhetett az első vendégelőny, kihasználni azonban nem sikerült azt. A kiegészülés után a hazaiak akarata érvényesült, Azari előtt adódott a legnagyobb lehetőség, Gyenes viszont magabiztosan hárított, ezután Németh passzolt keresztbe Erdélyi elé, ám kapusunk ekkor is a helyén volt. Kontrából Láday indult, de kimaradt, Lencsés pedig kétperces büntetést kapott egy akasztást követően. Mihály és Bennett közeli lövéseit kellett védenie Zakharchenkonak, ezután Láday kékvonalasa nem talált, ez az előny is meddőnek bizonyult. Egy vendégkapu előtti kavarodást követően Imre és Frannssila akaszkodtak össze, a négy a négy elleni játék azonban egyik félnek sem kedvezett. Balogh kínálta meg szélről Zakharchenkot, a kipattanóra pedig nem sikerült lecsapni. Az utolsó percek nagyobb esemény nélkül teltek, így 0-0-ás eredménnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.

A középső játékrész kezdetén Iossafov bombája jött ki a vasról, a kipattanóra a hazaiak csaptak le, Uski passzát pedig Németh Péter vágta Gyenes hálójába (1-0). A gól után Iossafov próbálkozását hárította Gyenes, a másik oldalon pedig Bennett egyenlíthetett volna. Erdélyi kínálta meg a Titánok hálóőrét egy távoli lövéssel, a vendégeknél pedig Balogh lövését kellett védeni Zakharchenkonak. A 27. percben Hüffner kapott kisbüntetést, 30 másodperccel később pedig Bennettnek is ki kellett ülnie. Le sem teltek a kiállítások, Török csatlakozott csapattársához a büntetőpadon, a DAB kiegészülése utáni négy a négy elleni játékban pedig Szabó Bence jóvoltából egyenlítettek is a Titánok (1-1). Előnyben maradtak a fehérváriak a gól után, ezúttal pedig nem maradt kihasználatlan a fór, bal szélről Mark Bennett bombázott Zakharchenko kapujába (1-2). A 36. perc felénél Bennett előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, jól mozogtak azonban a vendégek emberhátrányos egységei és Gyenes is magabiztosan védte a próbálkozásokat, maradt ez egygólos előny. A harmad utolsó percében egy buli után Jack Lewis csapott le a korongra, indult középen, egyéni akciója végén pedig kettőre növelte a különbséget (3-1), így ezzel az eredménnyel fordulhattak a felek a záró etapra.
A harmadik játékrész elején Kiss Patrik próbálkozott oldalról, majd kiegyenlített játékot mutattak a felek, kisebb helyzetekett alakítottak csak ki a csapatok. A 45. percben újabb vendégfór következett Németh kiállítása után, az emberelőnyt pedig csupán hat másodperc alatt ki is használta Kiss Dávid alakulata, Beukeboom átadásából ismét a legponterősebb játékos, Jack Lewis volt eredményes (1-4). A továbbiakban is inkább fehérvári ütőkön járta korong, komolyabb lehetőséghez azonban nem jutottak a fehérmezesek. A meddő játékot Mazzag próbálkozása törte meg, de Zakharchenko védett, majd megint csak nyílt a büntetőpad ajtaja, Tóth kapott kisbüntetést bottal lökés miatt. Megreklamálta a kiállítást a hazaiak csapatkapitánya, ám Soós játékvezető nem adott helyt, így sportszerűtlen magatartásért 10 perc pihenőre küldte Azarit. A létszámfölényben Mihály, Császár, Bennett és Szabó is tovább növelhette volna a különbséget, Zakharchenko viszont ezúttal a helyén volt. Az 53. perc végén Sándort látta szabálytalannak a Varjú-Soós bírópáros, az előnyben Franssila próbálkozott kétszer is távolról, Nagy közelről kínálta meg Gyenest, ám egyikük sem tudott szépíteni. Öt az öt ellen már fehérvári akarat érvényesült, a Dunaújváros csak kontrákból tudott kialakítani kisebb helyzeteket, a vendégek védelme és hálóőre viszont jól dolgozott. Az utolsó percben Szabó fejezhetett volna be góllal egy egyéni akciót, Zakharchenko a mamutjával hárított, az eredmény pedig nem változott, így a Fehérvári Titánok mindhárom pontot elhozták Dunaújvárosból.