Győzelem a középszakasz első mérkőzésén

• 2019.01.23. 20:58
Kiegyenlített találkozón végül hazai győzelemmel zárult a Titánok DAB elleni mérkőzése Székesfehérváron.

Varjú, Pálkövi, Váczi, Kis-Király
Gyenes (Szeles) - Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Szita, Bennett, Balogh, Szabó B., Reiter, Mazzag, Császár, Péter, Láday, Imre, Kovács A., Almási, Hamvai, Vas, Sándor
Zakharchenko (Garbacz) - Azari, Borbás, Dubek, Erdélyi, Franssila, Hruby, Hüffner, Iossafov, Jabornik, Lencsés, Lénárt, Liarakos, Nagy, Németh, Pinczés, Saluga, Szabó, Török, Uski
Gólszerzők: Bennett
Kiállítások:

Hazai támadásokkal indult a középszakasz első mérkőzése a DAB ellen, melyen Madácsi Benedek sérülés miatt nem szerepelt. Kiss Patrik szerezhette volna meg a vezetést kétszer is, a másik oldalon Franssila veszélyeztetett. Lassú tempóban folytatódott a találkozó, komolyabb lehetőség az 5. percben adódott, ekkor Bennett passzából Balogh próbálkozott közelről, de Zakharchenko védett. Szita és Bennett összjátékát követően az utóbbi lőhetett, ám ezúttal sem sikerült gólt szerezni. A továbbiakban is nagyrészt fehérvári ütőkön járt a pakk, a Dunaújváros csak kisebb helyzeteket tudott kialakítani. A 11. percben Császár és Uski is kisbüntetést kaptak, a négy a négy elleni játékban Mazzag kínálta meg szélről Zakharchenkot, ezután Balogh közelijét kellett hárítania a vendégek hálóőrének. Bennettel szemben szabálytalankodott Léránt, így jöhetett az első hazai előny. 7 másodperc alatt ki is használta volna azt a fehérvári alakulat, Beukeboom kipattanóját Mihály vágta a hálóba, a játékvezetők azonban hosszas videóbírózás után kapusakadályozás miatt érvénytelenítették a találatot. Öt a négy elleni játékkal folytatódott a találkozó, gól nem született, maradt a 0-0. A 18. percben egy kapu előtti kavarodás után Mihály lehetett volna eredményes, de nem sikerült átkotornia a korongot a gólvonalon. Az utolsó minutumban is ő ért bele egy korongba a kapu előtt, Zakharchenko a helyén volt, így gól nélküli döntetlennel fordulhattak a csapatok a második etapra.
A középső játékrész kezdetén hazai oldalon Kiss Patrik, míg a vendégeknél Saluga veszélyeztetett. Németh lövése pattant ki a vasról, kontrában Szita lőtt a kékről, de találat nem született. Gól nélküli mezőnyjátékkal folytatódott a mérkőzés, csak kisebb lehetőségek adódtak mindkét alakulatnál, a védelem azonban jól működött mind Gyenes, mind Zakharchenko kapuja előtt. A 29. percben Saluga indult a Szélen, Gyenes hárított, ezután Kiss Rolandot kapott kisbüntetést szabálytalan testjáték miatt, előnyben jöhetett a DAB. Gyenes bravúrjaira volt szükség egy kapu előtti kavarodásban, aztán Erdélyi távoli lövését kellett védenie kapusunknak. A kiállítás letelte után is dunaújvárosi fölény jellemezte a játékot, ismét Gyenesé volt a főszerep, a fehérvári hálóőr azonban állta a nyomást. Péter próbálkozásával került ki csapatunk a szorításból, de kimaradt, ezt követően Láday távolija nem jutott el a ketrecig. Léránt és Borbás is megszerezhette volna a vezetést csapatának, majd Franssila is lehetőséghez jutott, ám a kékmezesek védelme jól működött. A játékrész utolsó 2 perce fehérvári támadások jegyében telt, Szita, Szabó és Bennett került helyzetbe, gól viszont most sem született, így változatlan eredménnyel várhatták az utolsó 20 percet.
A záró játékrész kezdetén Szita és Bennett összjátékából szerezhette volna meg csapatunk a vezetést, de az utolsó beleéréskor Zakharchenko a lepkésbe zárta a korongot. Németh indult jobb szélen, Gyenes azonban hárította távoli lövését. Oda-vissza játékkal folytatódott a találkozó, amit egy hazai nagy lehetőség tört meg, Balogh jöhetett bal szélen, tette Szita elé, 26-osunk kipattanójából pedig Mark Bennett bombázott Zakharchenko hálójába, megszerezve a mérkőzés első gólját és a fehérvári vezetést (1-0). Ezután is többségében Kiss Dávid gárdája támadott, Bennett és Szita növelhette volna kettőre az előnyt, ám egymás után kétszer a vasról pattantak ki a próbálkozások. Továbbra sem szűnt a nyomás a dunaújvárosi kapun, Beukeboom kékvonalasát kellett hárítani DAB hálóőrének, vendégoldalon egy kontrában Azari próbálkozott Gyenesnél, sikertelenül. Egyenlíthetett volna a DAB az 51. percben, de a hazai védelem és kapusunk jól mozogtak, maradt az 1-0. Az 55. percben Bennett előtt nyílt a büntetőpad ajtaja gáncsolás miatt, emberelőnyben jöhettek az Acélbikák. Borbás, Azari és Erdélyi is egalizálhatott volna a létszámfölényben, viszont nem tudták átjuttatni a pakkot a gólvonalon. Az 57. perc végén Corey Bricknell kikérte idejét és lehozta kapusát. Gyenes Dávid bravúrjainak köszönhetően nem változott az eredmény, így a Fehérvári Titánok három pontot szereztek az Erste Liga középszakaszának első mérkőzésén.