Győzelem a Hokiklub otthonában

• 2019.02.20. 21:09
Csapatunk az első harmadben négygólos vezetést szerzett, amit már nem tudott behozni a HKB, így a Titánokhoz került a három pont.

Nagy, Mach, Soltész, Pálkövi
Landsman (Gadácsi) - Berendi, Csíki, Bernáth, Egyed, Godó, Horváth, Izsák, Jancsó, Kuqali, Lakatos, Lévai, Németh, Orbán, Petres, Satek, Szappanos, Szécsi, Szopos, Szűcs, Vajda
Szeles (Gyenes) Balogh, Lewis, Madácsi, Kiss R., Beukeboom, Kiss P., Bennett, Szita, Szabó B., Reiter, Mihály, Péter, Hamvai, Láday, Imre, Mazzag, Császár, Buzás, Sándor, Vas
Gólszerzők: Vajda, Godó ill. Bennett, Balogh, Lewis, Szita
Kiállítások: 10 ill. 8 perc

A HKB alakította ki az első helyzetet a mérkőzésen, amkor Szűcs fordult rá a kapura, de lövése elakadta a blokkban, aztán Hamvai játszotta meg Mihályt, ám Landsman védett. A következő percekben fehérvári támadásokat láthatott a közönség, Kiss Roland egyéni akciója kimaradt, míg Madácsi jobb szélről hibázta el a ketrecet. Az ötödik percben Satek bombázott, a korong fölément, vendég részről Szita szerezhetett volna vezetést, azonban a hazai védelem jól működött. Németh szabálytalankodott, így Titán-előny következett, amit néhány másodpercen belül ki is használtak, Mark Bennett lőtte ki a bal felsőt. (0-1) A harmad derekához közeledve Szűcs tette rá, a korongot pedig Izsák próbálta átpiszkálni a gólvonalon, Szeles a helyén volt, ám jött az újabb fehérvári gól, Madácsi passzolt át a jobbról érkező Balogh Bencének, aki kettőre növelte a különbséget. (0-2) Nem állt le Kiss Dávid legénysége, Péter, valamint Szita is betalálhatott volna, de nem tudtak túljárni Landsman eszén. Kuqali előtt nyílt a büntetőpad ajtaja, egy szép passzjátékot követően Madácsi előtt kínálkozott lehetőség fórban, ez kimaradt, fél perccel később Jack Lewis viszont már sikeres tudott lenni, a pakk bepattant a felső kapuvasról. (0-3) A 14. percben Kiss Patrik és Mihály is próbálkozott, ám ekkor nem örülhettek a Tüskecsarnokba kilátogató fehérvári drukkerek, majd lendületből indulhattak a budapestiek, a fehérváriak viszont jól olvasták a játékot, és a Godó átadására érkező Némethet megakadályozták a gólszerzésben, Szita Donátot viszont nem sikerült megállítania a Hokiklub védőinek, aki megszerezte csapat negyedik találatát. (0-4) Az utolsó percben Vajda Zsolt szépített, a támadó bal szélről nézte ki magának a hosszú oldalt és Szeles kapujába lőtte a játékszert, ezzel 1-4-gyel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

Lewis lehetőségével kezdődött a második játékrész, aztán Bennett szólózhatott, őt Szopos állította meg szabálytalanul. A fehérvári előny alatt Hamvai lőtt kapuvasat, és Szita is próbálkozott, ezt a fórt azonban nem tudták góllal befejezni a Titánok. A következő percekben is vendég ütőkön járt a korong, Bennett és Kiss Patrik játszottak össze, de Landsman védett. A HKB oldaláról Petres, a vendégektől Lewis került helyzetbe, aztán Szopost ismét kiállították a játékvezetők. Létszámfölényben Bennett találta el a vasat, majd Madácsi és Péter is újra négyre növelhette volna csapata előnyét, ám ezt a létszámfölényt sem tudták értékesíteni. A 32. percben Izsák előtt kínálkozott lehetőség, ám a kapu előtti kavarodásból a Titánok kerültek ki győztesen, ezt követően pedig Szűccsel és Szécsivel szemben is jobbnak bizonyult a vendégek hálóőre. Öt perc volt hátra a harmadból, amikor a HKB kisebb nyomást helyezett a fehérvári ketrecre, a támadást végén pedig Godó Dániel csökkentette kettőre a fővárosiak lemaradását. (2-4) Szita szólózhatott, Kuqali viszont ütő nélkül óriási bravúrral állította meg a fiatal csatárt. Az utolsó percek fehérvári mezőnyfölénnyel teltek, Beukeboom lőhetett többször is, ám Balogh gáncsolt, a Titánok hátrányos egységei azonban jól dolgoztak, így újabb gól már nem esett a harmadban.

A harmadik játékrész első perceit a Hokiklub harmadában töltötték a csapatok, Madácsi, majd Péter is nyomás alá helyezte a hazai kaput, aztán budapesti részről Szappanos és Petres lövéseinél volt szükség Szeles bravúrjaira. A 45. percben Imre vitte be a korongot jobb szélen, ám Landsman hárított, majd hazai mezőnyfölény következett, viszont Satek, Szűcs és Petres sem tudott eredményes lenni. Beukeboomnak kellett kiülnie a büntetőpadra, azonban Szeles óriási védéseinek köszönhetően maradt a 2-4. A harmad közepén is a fehérvári hálóőr pillanatai következtek, Lakatos és Csíki távoli bombáit mamuttal tolta ki a mindössze 19 éves kapus. Beukeboom kapott megint két percet, ezt az előnyt viszont alig fél perc alatt belőtte a HKB, Michal Satek jutatta át a pakkot a gólvonalon. Mazzag és Izsák páros kiállítása után négy a négy elleni játék következett, ez a felállás a fehérváriaknak kedvezett, Reiter adta be Mark Bennettnek, a találatot pedig videózás után is érvényesnek ítélték a bírók. (3-5) Az utolsó percekre lehozta kapusát Stefan Mega, a Fehérvári Titánok viszont jól őrizték az előnyt, a Hokiklub viszont már nem tudott betalálni, így kétgólos vendéggyőzelemmel zárult az összecsapás.