Csapatunk végig jó játékkal itthon tartotta a három pontot a Gyergyói Hoki Klub ellen.

Szeles (Horváth D.) - Kiss P., Lewis, Mihály, Kiss R., Beukeboom, Vas M., Bennett, Madácsi, Szabó B., Sándor, Mazzag, Péter, Hamvai, Vas, Reiter, Kovács A., Almási, Dézsi, Horváth M., Erdély
Gyergyói HK
Goryachevskikh (Ruczuj) - Barabás, benedek, Constantin, Csergő, Daradics, Elekes, Ezhov, Ferenc, Góga, Ivácson, Kozma, Nagy, Orbán, Pestunov, Péter, Tomanek, Veshutkin, Vorobyev
Gólszerzők: Kovács, Kiss P., Szabó, Almási ill. Tomanek
Kiállítások: 10 ill. 12 perc

Kiegyenlített játékkal indult a GYHK elleni hazai mérkőzés, két perc után Vizivel szemben szabálytalankodott Benedek, így csapatunk rögtön emberelőnybe került, melyben először Beukeboom próbálkozott távolról, majd Lewis lőtt a kaput megkerülve, a gólszerzés azonban nem sikerült. Egyenlő létszámnál Mihály dolgoztatta meg Goryachevskikht, vendégoldalon pedig Ferencz-Csibi lövését kellett Szelesnek hárítania. Oda-vissza játékkal folytatódott az első etap, egyik fél sem tudott nagyobb helyzeteket kialakítani. A 12. percben ismét Beukeboom szerezhette volna meg a vezetést, ám a korong kipattant Goryachevskikh-ről, majd egy szép passzjáték után Bennett előtt adódott lehetőség, találat viszont nem született. Lewis próbálkozott egy közeli lövéssel, gyergyói oldalon Veshutkin veszélyeztetett, de maradt a 0-0. A 17. percig nem történt komolyabb esemény, ekkor Kovácsot küldték a játékvezetők büntetőpadra akasztás miatt, a fehérvári hátrányos egységek azonban jól működtek, és az eredmény változatlan maradt. Ismét hazai szabálytalanság következett, Beukeboom kapott két percet, így gyergyói emberelőnnyel és döntetlennel mehettek a felek az öltözőbe.

Az áthúzódó kiállítás következtében négy az öt ellen kezdődött a középső játékrész, de a vendégek nem tudták kihasználni ezt a fórt sem. Már egyenlő létszámnál Bennett szólózhatott, lövése kipattant, egy gyergyói támadás kontrája után viszont Szeles indította Lewist, aki Kovács Alex elé passzolt, a mindössze 18 éves játékos pedig nem hibázott és megszerezte a vezető találatot, mellyel ő is feliratkozott az Erste Ligában gólt szerző fehérvári fiatalok listájára (1-0). Hazai nyomással folytatódott a játék, több helyzet is akadt a Goryachevskikh kapuja előtt, találat viszont nem született. A kékmezesek jöhettek előnyben Daradics kiállítását követően, majd fél perccel később Constantin akadályozott, de a kettős fölényben is változatlan maradt az eredmény. Szelesnek akadt több dolga a továbbiakban, ám a fehérvári hálóőr bravúrosan védte a lövéseket. A 37. percben ismét nyílt a vendég büntetőpad ajtaja, ezúttal Góga ült le a játék késleltetéséért, viszont nem sikerült kettőre növelni az előnyt, így egygólos hazai vezetéssel fordulhattak a csapatok.

Nagy tempóval indult a harmadik játékrész, mindkét oldalon akadt dolga a védelemnek és a kapusoknak is, az első komolyabb helyzet pedig fehérvári oldalon adódott, egy kapu előtti passzjátékban után azonban sem Vas, sem Bennett nem tudta bekotorni a korongot. A 46. percben Kiss Patrik próbálkozhatott közelről, a játékszer pedig Goryachevskikh ütőjéről a hálóba pattant (2-0). Nyomás alá helyezték a gyergyói ketrecet a Titánok, először Mihály, majd Madácsi került helyzetbe, de maradt a 2-0-ás eredmény. Ismét Góga szabálytalankodott a fehérmezeseknél, Szabó Bence pedig egy kékvonalas bombával mindössze fél perc alatt ki is használta az emberfórt (3-0). Nem szűnt a hazai mezőnyfölény a gól után és a következő találatra sem kellett sokáig várni, Horváth adta be Dézsinek, a lövés kipattant a lendületből érkező Almási Márk elé, aki nem hibázott (4-0). Az 56. percben Horváthot látta szabálytalannak a Gangel-Pálkövi játékvezetőpáros, de áthatolhatatlannak bizonyult a fehérvári védelem. Két perccel a találkozó vége előtt ismét 44-esünk miatt kerültünk hátrányba, ebben az előnyben pedig már szépíteni tudtak a vendégek Roman Tomanek jóvoltából (4-1), a három pontot azonban így is otthon tartották a Fehérvári Titánok.