Győzelem a felkészülés zárásaként

• 2018.09.07. 20:45
A Fehérvári Titánok együttese utolsó felkészülési mérkőzésén 5-1-es győzelmet aratott a Klagenfurt Alpesi Ligás csapata ellen.

Soós, Gangel, Árkovics, Soltész
Gyenes (Szeles) Reiter, McGurty, Mazzag, Lewis, Mihály, Kiss R., Sándor, Kiss P., Bennett, Madácsi, Vas, Erdély, Balogh, Péter, Hamvai, Halasi, Horváth, Nagy, Császár, Buzás
Vorauer (Brandner) - Schnetzer, Würschl, Kraus, Obersteiner, Kreuzer, Steffler, Nickl, Hammerle, Ploner, Cirtek, Petrovitz, Puff, Topatigh, Kompain, Rodiga, Patterer, David, Jagarinec
Gólszerzők: Mihály, Bennett, Lewis, Madácsi, Hamvai ill. Kreuzer
Kiállítások: 8 ill. 24 perc

Fehérvári támadással kezdődött, majd hazai kiállítással folytatódott a Fehérvári Titánok utolsó felkészülési mérkőzése a Klagenfurt Alpesi Ligás csapata ellen. A fórban nem tudtak igazán veszélyes helyzetet kialakítani a vendégek, a kiegészülés után, bár többször is eljutottak a fehérvári kapuig a fehérmezesek, Gyenes a helyén volt. A 8. percben Kiss Patrikot akasztották, így jöhetett az első hazai létszámfölény, melyben éles szögből Mihály Ákos révén vezetést is szerzett Kiss Dávid együttese (1-0). A harmad közepére kiegyenlítődött a játék, a Klagenfurt gyors kontrákkal és távoli lövésekkel próbálkozott, míg a Titánok inkább a kapu előteréből tesztelték a vendégek kapusát. Két perccel később Madácsi lövése után csengett a vas, aztán Kompain lövése után kellett újra védenie Gyenesnek. Péter lopott szemfülesen korongot a kapu mellett, de az érkező Kiss Patriknak nem sikerült bekotornia a hálóba. Alig négy perccel a dudaszó előtt újra öt a négy ellen támadhattak Reiterék, Bennett átadását McGurtynek azonban nem sikerült gólra váltania, majd a kiegészülés előtt Péter tesztelte Vorauert, sikertelenül. A játékrész végére többet birtokolta a korongot a hazai együttes, így megérdemelt vezetéssel vonulhattak az öltözőbe.

A középső etapot Mihály átadása indította a kapu előtt, de Mazzagnak nem sikerült a hálóba juttatnia a korongot. Ezután a mezőnyjátéké volt a főszerep, a következő nagyobb helyzetre a 26. percig kellett várni, ekkor Kreuzer tesztelte Gyenest, ám kapusunk magabiztosan védett. Madácsi szólózhatott egy perccel később, de maradt az egygólos különbség. Halasi ütötte ki a lelátóra a pakkot, így klagenfurti előnnyel folytatódott a találkozó, melyben Nagy Ákos blokkolt szépen a kapu előtt, majd Kiss Roland takarított a kapu előtt. A játékrész közepén a vendégek is szabálytalankodtak, ám ezt a fórt nem sikerült kihasználni Lewiséknak. Újra a Titánok akarata érvényesült már öt az öt ellen is, ám Bennett lövése után a kipattanót Madácsinak nem sikerült értékesítenie. Újabb fehérvári előny maradt kihasználatlanul négy perccel a dudaszó előtt, egy kontra után pedig már Gyenesnek kellett nyújtózkodnia Kreuzer egyéni akciója után. A játékrész klagenfurti előnnyel zárult, amit egy kapu elé tett passz után Kreuzer révén ki is használtak a vendégek (1-1). A találat után Mihály szerezhetett volna újra vezetést csapatunknak, de Vorauer a helyén volt.

A záró játékrészben jobban pörögtek a Titánok, ennek pedig a 42. percre meg is lett az eredménye, Kiss Roland átadását Mark Bennett vágta a hálóba (2-1). A találat után ráadásul öt a négy ellen támadhattak a Titánok, amit egy egyéni akció után Jack Lewis értékesített (3-1). A folytatásban is maradt a fehérvári mezőnyfölény, sorra dolgozták ki a helyzeteket Kiss Dávid tanítványai, előbb Madácsi lőtt mellé, majd Kiss Patrik lövését hárította Vorauer. A utolsó húsz perc közepén újabb előny maradt kihasználatlanul hazai oldalon, aztán Lewis átadása után Hamvai lövése csúszott el a kapu mellett már öt az öt ellen. A végig aktívan jégkorongozó Madácsi Benedek góljával öt perccel a vége előtt háromra növelték a különbséget a Titánok (4-1), a másik oldalon pedig Schnetzer kékvonalas lövése pattant meg veszélyesen a kapu előtt, de nem született újabb találat. A végén mindkét vezetőedző időt kért, Kirk Furey pedig levitte kapusát. Buzás lövését elérték a vendég hátvédek, Kiss Patrik próbálkozása mellé ment, de végül Hamvai Szilárd üreskapus találatával már 5-1 állt az eredményjelzőn. A végére is maradt izgalom bőven, Nagy Ákos és Kompain kapták páros büntetést, miután a kispadnál egymásba akadtak, ám végül nem változott az eredmény, így az Erste Liga rajtja előtt négy nappal a Fehérvári Titánok másodszor is legyőzték az osztrák együttest.