"Komoly tanulópénzt fizettünk a mai mérkőzésen."

Nézőszám: 470
Gyergyószentmiklós / Gyergyószentmiklósi Műjégpálya
Csomortani, Rédai, Andre, Magyar
Gyergyói HK
Rinne (Ruczuj) – Haaranen, Kozma, Bodó, Orban, Syvester, Fejes, Saari, Sárpátki, Tranca, Vincze P., Ferenc Csibi, Györfy, Silló, Szabó K., Szigeti, Sándor-Székely, Todor, Bíró, Császár, Vincze G.
Horváth (Szeles) – Hudec, Reiter, Veshutkin, Németh, Dolinar, Hercsel, Ambrus Cs., Ambrus G., Fekete, Kóger, Molnár, Nagy, Keceli-Mészáros, Parragi, Kucsma, Nochta, Mayer, Csiszer, Szabó
Gólszerzők: Orbán, Kozma, Vincze P., Sárpátki (2), Bodó (2), Saari, Haaranen ill. Németh
Kiállítások: 42 perc ill. 19 perc
Az első harmad nem alakult jól Titánjainknak, hiszen korongbedobás után egyből megszerezte a Gyergyó a vezetést. Orbán érkezett Bodó centerezésére és vágta be a korongot a hálóba. Később Szigeti kapott 5+20 perces büntetést könyökhasználatért, azonban az első előnyös támadásunknál kicsúszott a korong a támadóharmadból és Ambrus Gergőt szabálytalannak látta a játékvezető. Az egyenlő létszámos játékban aztán Kozma emeltbe be a korongot a kapuba a kék vonalról. A harmadra jellemzően gyors támadásokat vezetett ellenfelünk, így Vincze Péter és Sárpátki Tamás jóvoltából újabb gólokat szereztek. 4:0 az első 20 percben.

Ahogyan az első, úgy a második harmad sem indult jól. Kucsma még az első játékrészben összeszedett kiállítása átlógott még, és Sárpátki bekotorta a kipattanót. A meccs harciasságát jól mutatja, hogy a 31. percben Ambrus Gergő és Bíró Gergő egy ütközés után összeverekedtek és öt percet pihenhettek a büntetőpadon. A verekedést megelőzően még szabálytalankodott egy gyergyói, ebből az emberelőnyből egy kapu előtti keveredést kihasználva Németh Kristóf szépített. Ez után gyorsan válaszolt a GYHK, Bodó büntetőből, majd Saari egy kékvonalról eleresztett lövésből szerzett gólt, és szereztek 7:1-es előnyt.

A harmadik harmadban valamivel felszabadultabb Titánok léptek jégre és sikerült több helyzetet is kidolgozni. Ez a 20 perc az emberhátrányos játékunk gyakorlására volt alkalmas, mivel 8 percnyi büntetést szedtünk össze, de ez szerencsére ebben a harmadban jól működött és nem kaptunk gólt belőle. Egyenlő létszámban viszont Bodó és Haaranen volt eredményes, és végül 9:1-re veszítettük el a találkozót.

Anatoli Bogdanov: „Nem éppen az elképzeléseink szerint indult a találkozó. Első cserében meg is kaptuk az első gólt. Nagyon komoly tanulópénzt fizettünk ma, de ez a lehető legjobb hely a tanulásra, ilyen top csapatok ellen játszani. Sok dolgot megtanulhatunk így a játékosokról, például, hogy hogyan reagálnak nyomás alatt. Ez egy hosszú folyamat, de azért bele kell húznunk és gyorsabban kell tanulnunk, mert ahogyan ezt az eredmény is mutatja, van mit. Minőségi volt az ellenfelünk, gratulálok nekik a győzelemhez. Van még egy mérkőzésünk Erdélyben, hétfőn a Brassó ellen. Addig is edzünk, gyakorlunk, de minden a mentális hozzáállásukkal kezdődik. Fontos, hogyan megyünk bele egy meccsbe: készek vagyunk harcolni, vagy esetleg már borítékoljuk is a vereséget mielőtt jégre lépnénk. Az egyetlen dolog, ami jó volt ma, az az emberhátrányos védekezésünk. Két meccsen sem kaptunk gólt kettős hátrányból. Összességében öt az öt ellen sok mindent ki kell javítanunk.”