Ezúttal a Fradi bizonyult jobbnak

• 2018.01.24. 20:52

Egy hektikus mérkőzésen csapatunk kétszer is egyenlíteni tudott, végül a Ferencváros kétgólos győzelmet aratott hazai pályán.

FTC-Telekom
Sevela (Pleszkán) - Hietamaki, Touminen, Tendler, Rafaj, Dubek - Jabornik, Owen, Könczei, Németh, Shupe - Jászai, Lakatos, Fliszár, Kovács, Virág - Tóth, Lengyel, Bödök, Roczanov, Farkas
Kornakker (Gyenes) - Imre, Vehmanen, Schoenmakers, Ainsworth, Antilla - Reiter, Sándor, Kiss P., Részegh, Szita - Láday, Szaller, Vizi, Mazzag, Hamvai - Antal, Reisz, Kocsis, Szabó K., Vincze P.
Gólszerzők: Németh, Rafaj, Hietamaki (2), Dubek, Shupe, Tendler ill. Mazzag, Schoenmakers, Szita, Részegh, Láday
Kiállítások: 38 ill. 20

A hazaiaknak indult jobban a mérkőzés, hiszen alig telt el egy perc a összecsapásból, Jabornik átadásából Németh Attila szerezte meg a Sasok vezető találatát. (1-0) A harmad közepén Rafaj kapott akadályozásért két percet, azonban az előnyt az előző mérkőzéssel ellentétben nem sikerült kihasználni a fiatal fehérvári csapatnak, sőt a büntetéséből visszaérkező Rafaj Attila nyolc másodperccel a hazaiak kiegészülése után kettőre növelte a különbséget. (2-0) Nem kellett sokat várni a Titánok válaszára, a 14. perc végén Láday passzolt Mazzag Dánielnek, aki Sevela kapujába lőtte a korongot. (2-1) Sándor kiállítása után a Ferencváros került fórba, amit az előny lejárta előtt nem sokkal gólra váltott a hazai gárda, azúttal Juhamatti Hietamaki talált be, és nőtt ismét kettőre a csapatok közötti különbség. (3-1) A játékrész végén már komolyabb helyzetet egyik alakulat sem tudott kialakítani, így hiába alakítottak ki több helyzetet a vendégek, kétgólos hátránnyal vonulhattak szünetre.

Az első harmad végéről két kiállítást is hozott magával az újabb etapra a Fradi: Hietamakit palánkra lökésért, Virágot fogásért büntették két perccel a játékvezetők, így kettős előnybe kerültek a fehérváriak, és Derek Schoenmakers a létszámfölényt egy perc alatt gólra váltotta. (3-2) A fennmaradó fórt már nem sikerült kihasználni, és bár Kóger István legénysége nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért, a 29. percben Vladimir Dubek lőtte be Kornakker kapujába a játékszert. (4-2) A bekapott gól után tovább hajtottak a Titánok, és Szita Donát a harmad derekán újra egyre csökkentette csapata lemaradását. (4-3) A találat után fél perccel Virágot állították ki két percre, így előnyből jöhettek a vendégek. Speciális egységeink ezúttal is kiválóan működtek, és Részegh Tamás egyenlített. (4-4) Hamvai Szilárdnak bottal akasztásért kellett a büntetőpadra ülnie, majd egy perc telt el a hátrányunkból, amikor Kocsis Ferencnek is két percet ítéltek a játékvezetők, és bár a két emberes hátrányt kivédekezték a fehérváriak, öt a négy ellen Juhamatti Hietamaki szerzett újra vezetést a zöld-fehéreknek. (5-4) A játékrész végén Hietamakit állította ki ismét a Babic-Soós játékvezető-páros, így az utolsó harmadot is emberelőnyben kezdhették Ainsworthék.

A fórt nem sikerült kihasználni az utolsó etap elején, azonban Láday Tamás távoli lövése után a korong Sevela kapujában landolt, így ekkor az eredményjelző már 5-5-öt mutatott. Megint Virágot állították ki ferencvárosi részről, ám ez alkalommal korántsem bizonyult jónak a Titánok emberelőnye, sőt a korábban Fehérváron játszó támadó, Preston Shupe tudott betalálni emberhátrányban. (6-5) A 49. percben egy újabb fehérvári létszámfölény következett, ezúttal Rafajt látták szabálytalannak a bírók, ám a próbálkozások ellenére sem jött össze az újabb egyenlítés. Rafajnak a meccsen harmadjára is a büntetőpadra kellett ülnie, de csapatunk most sem szerzett gólt, később még Vehmanen, majd fél perc múlva Owen is két percet kapott, így a mérkőzést fórban fejezhették be a Titánok. Kóger István ugyan időt kért, de Tendler indult meg emberhátrányban, és döntötte el a mérkőzést (7-5), így a Ferencváros otthon tartotta a pontokat.