Elkészült az Erste Liga folytatásának menetrendje

• 2024.02.05. 18:45
  • KCS

A Magyar Jégkorong Szövetség elkészítette az Erste Liga alapszakasz második fázisának menetrendjét. A FEHA19-re nyolc mérkőzés vár.

Vasárnap este lezárult az Erste Liga alapszakaszának első fázisa, ezt követően a helyezések alapján két csoportban folytatják a csapatok.

1. csoport: FTC-Telekom (1.), SC Csíkszereda (4.), Gyergyói HK (5.), DEAC (8.), Dunújvárosi Acélbikák (9.)
  2. csoport: Corona Brasov (2.), BJAHC (3.), UTE (6.), DVTK Jegesmedvék (7.), FEHA19 (10.)

A második fázis február 13-án kezdődik és március elején ér véget. Mindkét csoportban egy oda-vissza kört rendeznek, vagyis még 8-8 mérkőzést játszik mindegyik együttes. Az eredmények beleszámítanak az alapszakasz tabellájába, tehát nem lesz külön tabellája az egyes csoportoknak.

A 44 mérkőzés után az utolsó két helyezett elbúcsúzik, az első nyolc pedig a rájátszásban folytatja. Ellenfélválasztás nem lesz, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik pedig az ötödikkel találkozik.