Elite Cup: Fordulatos, szoros meccs a Thurgau ellen

• 2023.10.09. 18:00
  • KCS

Serdülő csapatunk jó játékkal sokáig vezetett svájci ellenfele ellen, a hajrában aztán a vendégek megfordították a meccset. (Archív fotó)

FEHA19
Fürész - Rákosi M., Szöllősi M., Hetényi L., Méder L., Kovács L., Bagonya B., Nyitrai, Büki, Kovács Zs., Udvardy, János, Bashutin, Patkós, Gál D., Lics G., Lenkey, Szabó M., Horváth B., Ruppert, Rákosi Lázár.
HC Thurgau
Ortega - Marques, Hamann, Hinrichs, Tschanz, Naudins, Jakobi, Tanner, Köchli, Kapusta, Sameli, Wiederkehr, Gröbli, Meisterhans, Nikitevich, Marenna, Bamert, Bernard.
Gólszerzők: Büki, Méder L., Rákosi Lázár, ill. Naudins, Meisterhans, Bamert, Wiederkehr
Kiállítások: 8, ill. 6 perc

"Ahogy az előzetesben is mondtam, várakozásokkal tekintettünk a mérkőzés elé, és érdekes találkozó is volt. Jó, hogy egy svájci csapattal mérhettük össze az erőnket, mert általában szlovák, cseh, osztrák, vagy szlovén csapatokkal játszunk. A meccs kemény volt, jó tempóval, és jó színvonallal. Az első harmadban kihasználtuk a helyzeteinket, így 3-1-es vezetésre tettünk szert. A második húsz perc 0-0 volt, az utolsó harmadban aztán némi nehézségünk akadt a koncentrációval, a türelemmel, nem voltunk elég higgadtak, a nagy hibáinkat pedig kihasználták. Megadtuk nekik az esélyt, hogy egyenlítsenek, és átvegyék a vezetést. Megpróbáltunk mi is egyenlíteni, ez azonban nem sikerült. Összességében egy kicsit jobb volt az ellenfél, így megérdemelten nyertek. De általánosságban véve elégedett voltam a meccsel" - Andrej Brodnik, vezetőedző